Duna (2021)

Dobré intro, ale dlhé intro. Nezvyčajne autori reštartovali sériu kvázi prológom, kde sa nič svetoborné neudeje, no vtiahne nás do deja, ktorý bude nasledovať. V súčasnosti je to skôr raritou, pretože moderné akčné série začínajú niekde uprostred a dorozprávavajú pozadie v ďalších filmoch, prípand spin-offoch. Bolo to teda zaujímavé, no čakal som že tam vo vyše 2 a pol hodinovom filme dospejeme k nejakému vyvrcholeniu, nie len ku koncu predslovu.

Noční zvířata (2016)

Privolil som manželke, aby sme si to spolu pozreli, no veľmi ma to nevtiahlo. Vypäté herecké výkony, to áno, no častokrát zbytočné tlačenie niekam na hranu bez pointy, ktorú mne osobne treba. Nesadli sme si.

Není čas zemřít (2021)

Dobré, ale zbytočne dlhé. Niektoré scény boli zbytočne natiahnuté a strácal som pri nich koncentráciu. Plus urobiť z toho takúto rozlúčku s Danielom Craigom, ako Jamesom Bondom... Nemám proti nemu nič, no bolo to treba takto nasilu?

Yesterday (2019)

Neviem, aj milé, no zároveň dosť prvoplánové a nedomyslené. Hrá na city fanúšikom Beatless, ktorých sú po svete milióny, no za mňa bez ružových okuliarí to nie je až natoľko silné a prepracované, ako by mohlo byť. A hlavný hrdina veľmi nesympatický. Bohužiaľ.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Komiksový film, od ktorého málokto niečo čakal sa nakoniec stal vlajkovou loďou v roku 2021. Takisto ma Shang-Chi veľmi nelákal, bol som si ho pozrieť v kine len kvôli frančíze, no nakoniec som bol takisto príjemne prekvapený. Palec hore.

Interview (2014)

Pokiaľ divák nemá veľké očakávania, tak ako som ani ja nemal, tak je to celkom dobrá zábava na večer s pohárikom v ruke. Ale ozaj, žiadne veľké očakávania.

Ledově ostří (2007)

Willa Ferrella buď môžete, alebo nie. Ja patrím skôr k tým druhým, no Blades of Glory boli vcelku vtipné na nenáročnú zábavu.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Prekvapujúco svieže a zábavné. Nemal som veľké očakávania, lebo podobné typy filmov svyknú byť pomerne povrchné, bez vzťahu k fanúšikom látky, no tu vidno, že si tvorcovia nechali poradiť, malo to hlavu a pätu, trefné easter eggy aj licensované značky. Jediné, čo bolo pre mňa nelogicky úsmevné, bol samotný záver - kto by už len hral takú hru? Resp. ako by sa mohla stať masovo úspešná?

Tajný život mazlíčků 2 (2019)

Úprimne si po polroku odkedy som videl tento film vôbec nepamätám, o čom bol. Možno som pri ňom aj trochu pospal, stáva sa mi to často, no aj tak si hlavnú myšlienku vôbec neviem priradiť. Nebolo to zapamätateľné pokračovanie. Viac si spomínam na trailer, než na samotnú filmovú zápletku.