Sebevražedný oddíl (2021)

Stále neviem, či to mám brať ako pokračovanie Suicide Squad, alebo "iný príbeh", alebo ako. Trailer napovedal o niečom šťavnatejšom, James Gunn mal sľubovať zmenu, no až taký zážitok som z toho nemal, ako som myslel, že budem. Určite príjemnejšie CGI, než predošlé DC filmy, no tu chvála začína aj končí. Príbeh zvláštny, vymyslený ostrovný národ s funkčným totalitným režimom prehnane turistický, rozvinutý a zároveň veľký. Neviem, mal som z filmu veľmi zmätočné pocity.

Trhlina (2019)

Hneď po prečítaní knihy som chcel vidieť film. Nie, že by bola až taká dobrá, no zaujímalo ma, ako tento mysteriózny thriller rýchlo prekvasil do slovenskej kinematografie. Zábery nie sú zlé. Rozumiem, že to nemohla byť verná kópia knihy, určite to potrebovali spraviť mierne filmovejšie. Niektoré zábery mi ale chýbali, iné boli zas úplne zbytočné. Niekde môžu mať diváci v príbehu medzery, či nepochopenie, lebo tam niektoré dôležité súvislosti neboli zapracované. Najviac ma ale sklamal nápad s únosom autora bestselleru. Už len to, že spisovatelia u nás určite nie sú na vrchole potravinového rebríčka, ako to bolo zobrazené a samotná skúsenosť s hlavným rozprávačom Igorom naňho hodila diametrálne odlišný uhol pohľadu. A samotný "otvorený záver" s cliffhangerom. To ako vážne? Herci vo vedľajších úlohách fajn voľba, hlavný párik ale veľmi nevýrazný.

Čarodějův učeň (2010)

Nikdy viac prosím. Ďakujem. Ak by sme sa bavili o "béčkovej" verzii Harryho Pottera, celkom by sme Čarodejovmu učňovi polichotili. Toto bolo proste slabučké a hlúpe.

Pláž (2000)

Hudba dobrá, príbeh som ale čakal trochu kultovejší. Film som poznal z trailerov a videoklipov a keď som sa ho konečne rozhodol pozrieť, tak som bol dosť sklamaný. Povedal by som, že thrillery sa už dobou vyvinuli, no tento predsa len nie je až taký starý, aby sa mi zdal nudný.

Vejška (2014)

Až na Evu Josefíkovú všetko veľmi ploché. Žiaden posun oproti Gymplu. Asi sa to ani nedalo čakať, no aj tak, scenár nepochopený a absolútne neodrážajúci dobu. Veľmi zlý film.

Black Widow (2021)

Popri Thorovi 2 asi najnudnejšia z Marveloviek. Úplne zbytočná. Dlhé čakanie na jej vypustenie do kín takisto nepridalo na bodoch. Pár lacných vtipov a príbeh, ktorý sme až tak dovysvetliť nepotrebovali. Reálna pocta postave mohla vyzerať trochu inšpiratívnejšie.

Báječná léta pod psa (1997)

Priznám sa, že tento film sa ku mne nejakým zázrakom až doteraz nedostal. Príjemná karikatúra doby, no spôsob prevedenia nebol veľmi pútavý. Možno by sa viac hodil vo forme minisérie, než filmu. Ale či by súčasní filmári zvládli remake s tým, že zachytia atmosféru z filmov rokov osemdesiatych a deväťdesiatych, tým si celkom nie som istý.

Le Mans '66 (2019)

Pre fanúšikov motošportu to musí byť niečo extra, herci sú výborný a všetko. Mňa ale samotná látka vôbec neupútala a určite by som takéto preteky nechcel pozerať. Film mi ich zhrnul, no aj tak mi to život neobohatilo.

Souboj pohlaví (2017)

Príbeh bol aj v celku fajn, no prevedenie ma až tak veľmi nezaujalo. Herci boli výborný ale scény sa menili celkom mdlo a nevýrazne, až som na konci filmu nemal blažený pocit z dobre strávených minút pred televízorom. Škoda.

Světlo a stíny (2021) (seriál)

Zaujímavé, nápadité a najmä som pritom nezaspával ako zvyknem pri seriáloch podobného typu. Celkom sa teším na 2. sériu.