Wonder Woman 1984 (2020)

S odstupom možno štvrť roka, po ktorom film hodnotím, si uvedomujem, že nemám páru, o čom bola zápletka, kto bol hlavný záporák a tak všeobecne, o čom to bolo. Je tam zaujímavý kontrast v tom, že si postavy viac-menej vymenia role a kdežto Diana bola vyhúkaná v novom svete v prvej Wonder Woman, jej drahý pilot sa teraz stretáva s retro svetom rokov osemdesiatych. Určite to mohli spraviť sviežejším, pútavejším a hlavne zapamätateľnejším.

3Bobule (2020)

Asi by sa hodilo osviežiť pamäť tým, čo bolo minimálne v druhom dieli. Filmári stavili na neoriginalitu a do tretieho dielu pridali deti. Tie ale pôsobili príliš idylicky a nepoškvrnene, s čím určite väčšina rodičov nemôže súhlasiť. Slovenský "záporák", neznaboh vína tiež pôsobil dosť účelovo. Prvé dva filmy posadili latku celkom vysoko. Trojka ju mierne podliezla, no nebol to nejaký veľký zásah vedľa. Čakal som však, že tam bude trochu viac hrať rolu tá gruzinská výroba vína.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

O zhruba pol hviezdičky lepšie než "pôvodná" verzia. O dosť lepší opis charakterov hrdinov, a najmä záporáka. Takisto repliky sú trefnejšie a dávajú väčší zmysel. Celý dojem zráža do kolien dĺžka, ktorá s k formátu nehodí a radšej by z materiálu mohli byť spravené dva filmy. Tu by to skutočne neprekážalo.

WandaVision (2021) (seriál)

Skutočne som nevedel, čo môžem očakávať. Každý diel bol iný, až do celé vyústilo do akčného marvelovského záveru. Veľmi zaujímavé, dotvárajúce príbeh filmového univerza a asi aj "must-see" ak chcem sledovať ďalšie filmy.

Mandalorian (2019) (seriál)

Veľmi dobre zachytená atmosféra. Komentujem po zhliadnutí druhej série a som celkom zvedavý, ako bude vyzerať tá tretia bez "baby Yodu". Nechám sa prekvapiť určite.

BlacKkKlansman (2018)

Sorry, ale z filmu si pamätám akurát to, že Erik Forman je David Duke. Takmer som aj zabudol, že som film videl. Nebolo to úplne šité pre mňa. Aj také veci sa stávajú.

Palm Springs (2020)

Hromnicová pohodovka s Jackom Perraltom a matkou detí Teda Mosbyho. Dalo sa to pokašľať, no nepokašľalo sa. Dobre sa kukalo.

Superbad (2007)

Je to zlé až je to dobré. Pozrieť si to takto po prvý raz po 13 rokoch od natočenia nie je na škodu. Z mnohých hercov sú súčasné filmové hviezdy, príbeh je svojim spôsobom originálny a aj keď scenár trochu "improvizuje", veľmi rád som sa pozrel.

Seveřané (2016) (seriál)

Milé a vtipné, hodiace sa do tejto doby, kedy vikingské motívy na ľudí skáču z každej strany. Prvá séria bola scenáristicky najlepšie zvládnutá, potom už asi dochádzali originálne nápady. Aj tak ale do pohody miniséria.

Vlastníci (2019)

Trailer ma veľmi zaujal, no finálne prevedenie trošku sklamalo. Chýbalo mi trošku údernejšie, situačnejšie poňatie a poukázanie vlastností ľudí v jednej miestnosti na jednej schôdzi. Zábery pred a po nemuseli byť. Skôr sa malo viac času investovať do toho "počas".