Matky na tahu o Vánocích (2017)

Jednotku som nevidel, ale predpokladám, že som o nič neprišiel. Tuctová vianočná blbosť, ktorú máte zapnutú len preto, lebo sa vám nechce vstať od koláčov k stolu, na ktorom je ovládač a prepnúť na niečo zmysluplnejšie.

Ledová archa (2013)

Nechytilo ako sci-fi. Mal som väčšie očakávania z traileru. Pôsobilo to na môj vkus príliš jednoducho a ažko si s odstupom času spomínam na detaily.

Smrt do roku 2020 (2020) (TV film)

Bolo mi to prezentované ako vtipná vec, ale, nebavilo. Snaží sa to cieliť na inteligenciu, ktorá bude rozumieť a pamätať si skryté odkazy. Takých ľudí je však málo. Napíšeme nevadí.

Taková moderní rodinka (2009) (seriál)

Prudko pozerateľný seriál, ktorému by sa síce dalo kde-čo tu a tam vytknúť, no pri dĺžke seriálu sa na tieto chybičky krásy zabudne. Sledujeme tu 12-ročný vývoj jednej širšej rodiny s tromi domácnosťami. Nie je tu toľko zapamätateľných dielov a situácií ako pri iných humorne ladených seriáloch, no aj tak sme to zbehli ako nič.

Rozčarování (2018) (seriál)

Aj keď ide o iný koncept a formát, nedá to neporovnávať so Simpsonovcami a Futuramou. A tí sú oveľa vtipnejší a údernejší. Zároveň pri Disenchantmente dochádza k určitému rozčarovaniu nad tým, že pri nástupe každej ďalšej série zabudne, čo sa stalo v tej predchádzajúcej, dokonca aj aké charaktery mali postavy.

Zelená kniha (2018)

Trochu som sa tomuto filmu stránil, aj keď som vedel, že si ho chcem raz isto pozrieť. Raz asi aj stačilo. Dobrý príbeh, herci aj všetko okolo, no až príliš veľa pretvárky na štýl: Poďme sa tváriť, že sme artový film a získať nejaké ceny.

Suburbicon: Temné předměstí (2017)

Suburbicon som vskutku zabudol ohodnotiť. Keďže si pamätám, že som ho videl, musím mu dať aspoň 3 hviezdy. Každopádne to nebolo to, čo som očakával. Zvláštny film. Nepotrebujem viac.

Mečiar (2017)

Neviem úplne, čo tento dokument chcel povedať. Zanechal zmiešané pocity.

Ježek Sonic (2020)

Vtipné, hoci veľmi povrchné. Snaha nabaliť humor na množstve postmoderných odkazoch je dvojsečná. Ako, nepozeralo sa na to zle (vďakabohu za zmenu v CGI pre Sonica), ale aj tak, nič prevratné. Film do pozadia,

Emily in Paris (2020) (seriál)

Áno, zhltol som to za jednu nedeľu. Teda, prvú sériu. Na ďalšie čakám. Je to taký seriál úplne, keď neviete, čo so sebou, a tak len pozeráte. Z kritického hľadiska ale treba priznať, že v Paríži až taký výber sexy mužov na pár metrov štvorcových nie je, a zároveň samotné mesto takto klišéoidne nepôsobí. Kde sú dopravné zápchy, pouliční predavači a haldy turistov stojaci v radoch? Vy prestaňte klamať. Do telky.