Hunger Games (2012)

Pozrel som všetky Hunger Games filmy v jednom slede nie až tak dávno, no úplne som zabudol, čo sa tam dialo v tom-ktorom konkrétne. Možno ma to nezastihlo v správnej generácii, alebo to bolo skrátka jedným uchom dnu, druhým von. Bez zanechania výraznejšej stopy vo mne.

Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic (2022) (TV film)

Určite lepšie než Friends Reunion. Aj keď to malo prioritne vyžmýkať z látky Harryho Pottera nejaký ten dolár naviac, malo to aspoň hlavu a pätu. Malo to svoj scenár, ktorý kopíroval jednotlivé filmy, poskytol zaujímavosti z natáčania a stretnutia obľúbených hercov. Škoda, že ich tam nebolo viac.

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

Celkom zbytočné a nasilu. A hlavne všetci vyzerajú otrasne. Stretnutie "kamarátov", ktorí si akože spomínajú, čo sa kde dialo v rámci seriálu, ktor sme všetci videli miliónkrát, takže zjavne poznáme repliky a súvislosti lepšie neč títo stretuvší herci na pľace. Čakal som niečo podstatne zaujímavejšie, keď sa na to odhodlávali toľko rokov.

Mortal Kombat (2021)

Tešil som sa, že je tu konečne film Mortal Kombat s "áčkovým nádychom" a aj som si ho užil. Zároveň musím vysloviť sklamanie, podobne ako pri Assassin's Creed, že žiaľ tu boli veci, ktoré kazia celkový zárobkový dojem a na základe ktorých sa pokračovania asi nedočkáme. Tvorcovia sem chceli dostať všetko a to sa im, žiaľ, vypomstilo. Veľa nasilu natlačených odkazov pre fanúšika hier spravil z filmu celkom veľký bizár a niekde sa dalo trochu ubrať z plynu. Napríklad pri citlivejšom použití známych fráz "Finish him" a "Fatality" a pod.

Centrální inteligence (2016)

Žiadna diera do sveta. Stávka na istotu v podaní Kevina Harta s Dwaynom Johnsonom. Jeden z pominuteľných filmov. Hoci v dobe pozerania relatívne vtipný, v konečnom dôsledku ale veľmi jednoducho zabudneme, že taký film existuje.

Alice in Borderland (2020) (seriál)

Na japonské pomery dosť dobre zahrané anime. Určite veľmi porovnávaný seriál s kórejským Squid Game, no líšia sa u mňa najmä v tom, že Squid Game si zachovával jedinečnú atmosféru počas celého deja prvej série, zatiaľ čo atmosféra v Alice sa menila a nebol to úplne najpútavejší vývoj. Za to asi vďačí predlohe. Každopádne veľmi dobrý seriál.

Eternals (2021)

O čom to vlastne bolo? Snažil som sa presvedčiť, že to bude zaujímavé, štartujúce novú éru, no akosi to len mnou prešlo a nič z toho nemám. Toto nebol správny smer, ktorý chcel Marvel vyskúšať. Radšej sa tvárme, žo to tu nikdy nebolo.

Noví mutanti (2020)

Tak tu urobili súdruhovia z produkcie nejakú chybu. Asi nie jednu. Potenciál na dobrú hororovú šou to malo, no nebolo to ani desivé, scenár bol otrasný, efekty takisto. Plno zvláštnych odkazov ktoré nikam neviedli. Stereotypy, a navyše úplne najhoršia hlavná predstaviteľka, akú by sme si mohli predstaviť. Veľký prešľap tejto X-men Marvel odnože. Nie prvý, ani posledný. Ale plagáty vyzerajú cool.

Vražda na jachtě (2019)

Celkom vtipné, ale nezapamätateľné. Taká priemerná záležitosť, ktorá nie je ani komédiou, ani detektívkou, ale čistou oddychovkou. Neurazí, ani neohúri.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Nebyť spopularizované skrz Netflix, málokto by si seriál všimol. Je to ale odraz súčasnej doby, ktorej musíme byť vďační. Bodaj by aj slovenské/české seriály vedeli takto nabrať na popularite. To by sa však museli začať točiť veci nápadité, nie telenovelové rýchlokvašky priamo na obrazovku televízie. Ale späť ku Squid Game, po Parazitovi ďalšia kórejská záležitosť ktorá výrazne pára vrece s alternatívnymi filmárskymi počinmi z východnej Ázie. Až sa američania učia pozerať otitulkované/dabované médiá. Nová doba. Dobrá doba. Krutý seriál. Podarený seriál.