Space Jam: Nový začátek (2021)

Tento film už nie je orientovaný na mňa, ako na diváka. Nechcel by som povedať, že nesiaha pôvodnému Space Jam-u ani po päty, lebo som tieto dva filmy, ktoré od seba delí 25 rokov vnímal úplne inak keď som bol mladý fagan a teraz. Vtedy to bolo niečo svieže, stále to chodilo v telke, zbierali sa k tomu nálepky, merch, hláškovalo sa to v škole... nový film už s tým ale spojiť neviem. Neviem ani odhadnúť, či si našiel v tejto dobe adekvátneho diváka. Doba sa skrátka zmenila. Nový Space Jam nebol vyslovene zlý, no v porovnaní so starým ma už nezaujal. Ale narážka s Michaelom B. Jordanom sa tam pýtala, aj objavila - za ňu palec hore.

Batman (2022)

Prečo tak vážne? Ale nie, ďalší film s Batmanom bol zase odlišný od ostatných, veľmi realisticky pôsobiaci so skvelými hereckými výkonmi a stvárneniami postáv. Páčil sa mi veľmi, no asi bol na môj vkus až príliš vážny, čím sa zaiste chcel dištancovať od ostatných akčných komixoviek, no drochu väčšia dynamika by mu možno neuškodila.

22 Jump Street (2014)

Podobne ako pri prvom dieli, až na to, že pri 22-ke si toho poamätám ešte menej s odstupom času, preto ak by sa dalo, dal by som o pol hviezdy menej. Oba filmy sa ale u mňa pohybujú niekde v rozmedzí 2,5 - 3,5 hviezdičky,

Jump street 21 (2012)

Veľmi dlho som si hovoril, že si chcem 21 Jump Street vidieť, konečne som si pozrel oba filmy a takpovediac som po pár týždňoch na ne zabudol. Nie je to úplne zlé, celkom dobrá oddychovka so klasickým americkým humorom, ale nič extrémne zapamätateľné.

Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená (2018)

Jednotka aj dvojka celkom svieže a pozerateľné hocikedy idú v pozadí. Trojka už je za mňa celkom zbytočná, alebo teda, materiál na film Hotel Trasylvánia sa zmestil tak do jeden a pol filmu. Tu už sa varilo z vody a žmýkalo suchý uterák.

Tiché místo: Část II (2020)

Možno o takú pol-hviezdičku slabšie, než jednotka, najmä teda kvôli zbúraniu určitého tajomna, o ktorom sme si mohli po jednotke naďalej čo-to domýšľať. Atmosféra, príbeh a pekné plynutie deja ale ale naďalej na veľmi vysokej úrovni.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Zbožňujem filmy o Spider-Manovi. Jednom, druhom, aj treťom. Vidieť ich spolu v jednom mega-snímku je sen. Napriek tomu to, čo mnohých vzrušuje asi najviac, mňa pomerne dosť rozhadzuje. Čo sa týka odkazov, replík, hercov, prišlo mi to od Marvelu až ako príliš veľký fan-service. Na jednu stranu je to niečo, čo si takýto film pýta. Na rozdiel od napríklad DC filmov. Na druhú scenu si ale fanúškovia nemôžu nadiktovať celý scenár. Musia sa tvorcovia aj trochu zamyslieť. Nemôže im to byť až natoľko "uľahčené."

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Pozrel som všetky Hunger Games filmy v jednom slede nie až tak dávno, no úplne som zabudol, čo sa tam dialo v tom-ktorom konkrétne. Možno ma to nezastihlo v správnej generácii, alebo to bolo skrátka jedným uchom dnu, druhým von. Bez zanechania výraznejšej stopy vo mne.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)