Bídníci (2012)

Filmové muzikály nie sú práve to, čo by som úplne zbožňoval. V ostatných sa zvykne dosť veľa času venovať aj normálnej rozprave, kdežto u Les Misérables sa spieva zhruba 98% času. Malo to na môj pohľad zopár nechcených groteskných bodov, Hugh, nech už ho mám ako herca akokoľvek v obľube, mi pri ťahaných trasľavých tónoch mierne rezal uši, no okrem toho sa mi film páčil, je to skvelé prevedenie klasiky a pompézny záver mierne pohol aj takou "citovou skalou", za akú sa považujem.

Slova (2012)

Pohodovka. Hĺbavá, nápaditá, zaujímavá s dobrým obsadením. Úplná bomba to určite nie je, ale ináč považujem The Words za veľmi pozerateľný snímok.

Smrt čeká všude (2008)

Trošku možno unavujúci dokumentaristický štýl natáčania s dôrazom na prílišný detail, inak ale podarený opis vojny o ten jeden stupeň lepší, než Green Zone. Ako v Bourne-ovi jasne vedie Damon nad Rennerom, pri vojne na Blízkom Východe sa karta obracia.

Jian yu (2010)

Napriek tomu, že to malo krížom-krážom prešpikovaný príbeh plný zvratov a množstvo akcie, obávam sa, že o mesiac si na veľa postrehov z filmu nespomeniem. Zázemie jednotlivých postáv bolo vykreslené takpovediac in medias res, čo mi veľmi nesedelo, niektoré postavy sa javili pre dej dôležito, no akosi sa len tak priplížili a odplížili, spočiatku som nevedel, ktorú časovú udalosť sledujem, keďže dej pomerne skákal a na záver ešte ten štýl boja s ohybným mečom sa mi vcelku protivil.

Jack a obři (2013)

Na Singera podľa mňa veľmi slabý pokus. Vezmeme do úvahy enormný rozpočet, zastrešenie toľkých známych produkčných spoločností, ktoré sa ukážu na začiatku, hlavné postavy (s výnimkou Ewana) takmer neznáme (hoci Eleanor bola spestrením pre oči a dúfam, že som ju nevidel poslednýkrát) - mohlo to byť lepšie. Príbeh nebol zlý, no obri ma neuchvátili, takisto som netušil, čo znamenajú tie "dobové" kostýmy, člen kráľovskej "bodyguard squad", ktorého zhodia z útesu si kľudne radšej mohol zahrať obra, lepšie by zapadol do kolektívu a zároveň neviem, na koho mala byť upriamená pozornosť. Pre deti to bolo podľa mňa dosť strašidelné, ak som v tom mal hľadať komédiu, či paródiu, tak fakt len sem-tam, od thrilleru to má ďaleko. Trošku mi to vo výslednom efekte pripomína obdobne tematicky založený film z tohto roku - Hansel & Gretel: Witch Hunters. Ale vypichujem len negatíva, ktoré degradovali film o také 2 stupne v mojich očiach. Nemôžem povedať, že bol film vo všeobecnosti zlý.

Don Jon (2013)

Film s mojimi dvomi obľúbenými hercami, no aj tak to nebolo úplne pravé orechové. Neupieram Josephovi snahu, no ešte sa potrebuje riadne oťukať v režisérskom kresle, aby to stálo za to. Na filme mi prekážalo najmä vykreslenie niektorých charakterov, ktoré akoby nepatrili do tohto storočia a tiež tie epilepsiou zaváňajúce blikotavé prestrihy. Ale treba skúšať, no. Každopádne na tento film asi len tak nezabudnem z dôvodu okolností, ktoré ho sprevádzali. Prvýkrát sa mi totiž stalo, že som bol v kine na filme úplne sám, akoby som si celú sálu prenajal pre seba.

Válečný kůň (2011)

Na Spielberga až príliš rozprávkové. Veľmi z toho cítiť Hollywood. Aj keď sa pri zmenách majiteľa koňa snaží byť film krutý, nedosahuje požadovanej autenticity vojny a príde mi byť príbehovo priveľmi fiktívny. A záver s prudkým oranžovým slnkom, klavírnou hudbou a dojemnou scénou bola úplná špička ľadovca pri hre na city. Nemôžem povedať, že by sa mi snímok vyslovene nepáčil, no vyššie spomínané skutočnosti mi ho v očiach pomerne dosť zhodili.

No Distance Left to Run (2010)

Aha, tak až tu som sa dočítal, že koncert, ktorý som videl je len druhá časť DVD. Tak hodnotím len ten. Nemyslím si, že mám nejaký hudobný hluk, ale koncert mi prišiel po zvukovej stránke na súčasné možnosti veľmi slabý. Či už čo sa týka jeho záznamu, ale aj prevedenia. Spevákovi nič nie je rozumieť a spieva veľmi falošne. Na moje prekvapenie som spoznal 4 pesničky, čo som si po intre nemyslel, že od tejto kapely vôbec niečo poznám. Každopádne aj tie 4 boli dosť namáhavé zistiť. Toto nebolo pre mňa.

Schindlerův seznam (1993)

Zatiaľ asi najkomplexnejší pohľad na tému holokaustu, ktorý som v kinematografií mohol zhliadnuť. Spočiatku som bol síce trochu zmätený, kto má predstavovať čo, no postupne sa všetko vykryštalizovalo a bolo zobrazené všetko, čo malo byť. Možno dokonca viac. Nakoľko bol dej skutočnosťou, alebo fikciou síce neviem, no trpká príchuť táborov ostane na jazyku ešte dlho po zhliadnutí filmu a je mi jedno, či sa nejaký detail stal tak, či onak. Generálny pohľad zobrazuje danú skutočnosť mimoriadne hodnoverne. Je veľmi dobré dozvedieť sa o niektorých hrdinoch vojny aspoň takýmto spôsobom. Škoda, že sa nevie o všetkých a niektorí ostanú navždy zabudnutí. Na záver trochu mimo - pripadá len mne Liam Neeson v tomto filme akoby z oka vypadol Dave-ovi Gahanovi?

Marvel One-Shot: Agent Carter (2013)

Hm, nič extra. Nemôžem povedať, že som čakal niečo viac, pretože som pravdupovediac nič nečakal, Ale nijaký veľký efekt som z tohto krátkeho filmu nerozpoznal.