Legendární parta (2012)

Na rozdiel od animovaných filmov z posledných rokov je Rise of the Guardians výlučne orientovaný na deti. Samozrejme, je tam pár sofistikovaných vecí, aby to nenudilo ani dospelého diváka, prioritou sú však určite najmenší sledujúci. A to je fajn, ja by som to určite rád pustil svojim deťom, keď raz nejaké budem mať. Trochu proamerikanistické na jednu stranu, za to možno tá hviezda dole, ale minimálne scénky s Yeti-ami a Elfíkmi boli perfektné.

Určitě, možná (2008)

Nemyslím si, že sa mi tento film dlho udrží v pamäti. Tvári sa nápadito, no v skutočnosti je to taká neškodná telenovela vtesnaná do necelých dvoch hodín. Snímok mal aj svetlé momenty, záver sa tváril nepredvídateľne, no aj napriek tomu všetka kvázi invencia končila gýčom a klišé. Plus politická téma a Ryan Reynolds nie sú úplne moje preferované veci.

Předčítač (2008)

Zvláštny film. Ale veľmi dobrý. Melancholický, pocitový, na zamyslenie. Trochu mi tam prekážala angličtina, ako obvykle, a zároveň sa mi Kross s Fiennesom veľmi málo podobali na to, aby som uveril, že to je jeden a ten istý človek. Okrem týchto dvoch vecí ale super.

Quantum of Solace (2008)

S výnimkou The World is not Enough mi bondovky nikdy nejak neučarovali a podobne tomu bolo aj pri Quantum of Solace. Možno to bolo tým, že som nevidel Casino Royale a nedochádzali mi súvislosti, každopádne to bolo na môj vkus preplácané a pomerne bezduché. Veľmi som sa nebavil. Bourneovkám to nesiaha ani po päty, čo sa hĺbky týka.

Rush: Beyond the Lighted Stage (2010)

Úprimne som o kapele Rush pred zhliadnutím tohto filmu jakživ nepočul. Zároveň sa po pozretí za túto skutočnosť veľmi hanbím. Veľmi dobrý dokument, precízne spravený, na môj vkus síce možno trochu rozvláčny, no vypovedal o všetkom, čo by som chcel a potreboval vedieť. A hoci som si zo začiatku povedal, že Rush asi nebude kapela, ktorú by som začal odrazu počúvať, na konci dokumentu boli pocity úplne opačné.

Jana Eyrová (2011)

Novelu som nečítal a film mi k srdcu neprirástol. Herecké výkony síce boli viac než chvályhodné, okrem toho som sa však veľmi "nebavil". Nie je to zrovna moja šálka kávy...

Duel Frost/Nixon (2008)

Osobne som čakal oveľa viac. Predstavitelia boli dobrí, aj som sa zas niečo nové naučil, no na dvojhodinový snímok toho bolo pramálo, nepochopil som kvázi dokumentárne vsuvky hrané hercami a k záveru filmu sa mi začínalo driemať. Klasické hollywoodske vyvrcholenie v rámci senzačného zvratu udalostí bolo napriek skutočnému príbehu veľmi predvídateľné a nehodilo sa svojou gradáciou k tempu filmu.

Revival (2013)

Spočiatku som sa bál ísť na tento snímok. Bál som sa určitého sklamania. No obavy boli maximálne vyvrátené a celková atmosféra kina dopomohla k tomu, že som sa na filme Revival výborne pobavil. Neklasicky, no zaujímavo triezvy Polívka, klasicky v podarenej, asi najlepšej postavičke Krobot a všetko okolo tvoriace našlapanú hudobnú mašinku.

Hotel Transylvánie (2012)

Pekná pohodová záležitosť. Netreba to brať nijak seriózne z pohľadu geekovskej stránky, no bolo to vcelku rozkošné. Prekážal mi vcelku výzor "Johnysteina", ktorý mi bol dosť nesympatický (neviem, prečo všade majú obľubu v ryšavcoch teraz), no pekne nalinkovaný snímok plný odkazov a búrania stereotypov.

Kopačky (2008)

Príjemná letná komédia. Niekde možno trochu prepísknutá, či príliš detailná, na druhú stranu vcelku dobré osvieženie. Zaujímavé charaktery, navážanie sa do rôznorodých klišé a trápnych záležitostí, aby to nakoniec takčitak vyústilo do ďalšieho gýču. Každopádne, prejsť z Kristen Bell na Milu Kunis, to sa niekto má.