Mortal Kombat (2021)

Mortal Kombat je tu so mnou na každom kroku už od detstva. Každý filmy, seriál som videl, každú hru som hral a celý story mam naštudovaný do najmenšieho detajlu. Preto ako správny fan som sa neskutočne tešil že bude ďalší Mortal Kombat film. A musím povedať že po skončení filmu som zostal v šoku z toho ako úžasné tento film zvládli. Sľubované Fatality a Brutality boli neskutočne úžasné a krvavé. Bojové scény boli dych berúce a neskutočne dobre sa na ne pozeralo. Vizuálne efekty boli na top úrovni. Kamera bola neskutočne a priam umelecká. Herci boli do jednoho obsadení presne na mieru a svoje postavy zvládli na jednotku. A teraz k deju. Ľudia ktorý videli iba prvý Mortal Kombat film a nikdy nehrali zadnú hru alebo sa hlbšie nezaujímali o herný story budú silno nadávať alebo na druhej strane film budú mať radi. Preto mňa ako fanúšika potešilo to že film nieje remake originálu z roku 1995 ani nerozpráva už po tretí krát ten istý príbeh pôvodného turnaju(mame ho už totiž dva krát v pôvodnom filme a vo filme Mortal Kombat Legends-Scorpion revange) , ale režisér vsadil na divokú kartu a skúsil niečo iné ako pred pár rokmi Marvel a to zobrať postavy ktoré fanúšikovia poznajú (niektorý pomenej)alebo pridať novú (Cole Young) a spraviť si vlastný univers. A za toto rozhodnutie režiséra musím neskutočne pochváliť keďže mu jeho plán v išiel na výbornú a po oznámení 4 pokračovaní sa neviem dočkať. Som rád že sme dostali aj postavy ako je Milena, Raiko, Nitara a Kabal keďže doteraz v žiadnom filme neboli(nerátam jednu scénu z Anihilation kde sa Milena objavila). Musim taktiež pochváliť vizuálnunstranku postáv. My boy Sub Zero vyzeral úžasné ( a v kútiku duše dúfam že jeho skin pridajú do Mortal Kombat 11), ďalej Sonya vyzerala viac ako originál z hry oproti filmu z 95. Kabal vyzeral tiež úžasné a s ním aj Milena a zvyšok postáv. Dej filmu teda nebol obohratý ale plbol úplne fresh a priniesol niečo nové. Cole bol úžasná postava a dá sa ho obľúbiť veľmi rýchlo vďaka dobrému story k postave. Veľa ľudí bolo sklamaných že sa vo filme neobjaví legend himself Johnny Cage ale tento krok som z režisérov ej strany pochopil. Bolo by dosť ťažké mat vo filme Kana a Johnnyho keďže obaja sú hláškujúce mašiny a nebolo by to dostatok priestoru pre oboch. Kano ale absenciu Johnnyho zvládol na úžasnú a halušky typu Harry Potter shit a podobne boli mega funny. Ale fanúšikovia Johnnyho budú na konci filmu veľmi potešený a už vidím ten veľký Hype k druhému dielu. Za mňa ako znalca a zaryteho fanúšika a hráča Mortal Kombat je toto úžasná a srdcová záležitosť ktorú si ešte veľa krát zopakujem. Takže za mňa Mortal Kombat zvládol doručiť to čo mal a prelomil kliadbu zlých videoherných filmov.

Evil Bong (2006)

Hapyy 4:20 Monkey!!!

Blackpink: Light Up the Sky (2020)

Sam neviem čo mám k tomuto filmu povedať. Som neskutočne šťastný že o skupine Blackpink vznikol dokument, ktorý vyrozprával dokonale príbeh každej jednej členky skupiny, ich spoločné začiatky a ťažkú cestu ktorú prešli aby boli právom na vrchole modernej K-Pop a popovej scény. Mega silný zážitok pre fanúšikov skupiny, dojemný a silný príbeh o tom ako sa 4 rôzne osoby spoja vo veľké priateľstvo až za hrob a vytvoria najväčšiu senzáciu. Bravo🙏

I Spit on Your Grave: Deja Vu (2019)

Veľké finále ktorého najväčší problém bola jeho dĺžka ktorá z neho robila vo veľa miestach nudný film. Postavy vo filme boli zbytočne a ploché a nezaujímavé. Ale ako podcta sérii tomu dávam 3*

Plivu na váš hrob (2010)

Remake ktorý je jedne z mála ktorý stojí dokonalo velda originálu, nerobí mu hanbu a drží sa na takom istom dobrom mieste ako originál. Za mňa úžasný film s brutsalitou ešte väčšou než originál. A finálna scéna bola čistá čerešnička na torte.

Plivu na tvůj hrob (1978)

Silný film ktorého myšlienka je ešte viac silná. Brutálny, krutý a k tomu aj reálny scenár ktorý sa stal už veľa krát a je to vec na ktorú chcel Zarchi upozorniť. Ale tento film si vyslúžil naozaj svoje miesto medzi kultom koli brutalita a explicinosti diela ktorá je silná aj po 40 rokoch.

Naked Cannibal Campers (2020)

Po veľmi dlhej dobre úžasný príklad čistokrvného Bčka ktoré sa na nič nehrá, neberie sa vážne a je vyrobené pre zábavu. Za mňa plný počet a veľké nadšenie lebo pri Bčku som sa veľmi dlho takto dobre nepobavil. Je vidieť že Sean Donohue je veľký milovník hororu keďže sa nechal inšpirovať talianskou horor porno érou, ktorá tu bola silno vidieť. Humoru tu bolo mega moc hlavne pri efektoch, dialógy typu Yoda a Budha, znovu oživenie a veľké finále. Za mňa úžasný príklad zábavného Bčka ktoré slúži na relax a zábavu.

Castle Freak (2020)

Akože na jednu stranu hovorím áno na druhu nie. Ako remake slabé a originál mi príde lepší na druhú stranu efekty a masky áno. Neviem či všetci ľudia ktorý robia na remakeoch a rebootoch si dávajú kurva hrubé lajny v štúdiu lebo toto stbroit z roginalu snáď nenápadne ani ľudí od trony, aj keď podľa môjho vkusu sa ich filmami isto inšpirovali. Jednoduchá premisa jednotky o polo rozpadnutej rodine ktorá sa prisťahuje na zámok do Talianska a zistia že v ňom býva aj jedno monštrum, tuto zmenila svoju jednoduchosť a pridali sem sektu ktorá uctieva staré božstvo. Za mňa docela fajn krok ktorý mi až tak nevadil ako zmena napríklad pri novom Wrong Turn. Niektoré veci zostali rovnaké len zmena nastala v tom že namiesto rodiny tu máme takú krásnu paletu dnešnej generácie, zmena pohlavia monštra a už umienena sekta. Za mňa gore, kills, vizuálna stránka a dej boli top veci na filme ale veľké mínusy ktoré ma štvali, bola zbytočne dlhá stopáž (neviem či filmy majú v dnešnej dobe podobne pravidlo ako youtube ohľadom zárobkov), pár zlých (ne)hercov a ten strašne divný a na prd koniec. Takže moderná verzia Castle Freak pre mňa zostáva horšia než originál a jeden raz vidieť stačilo.

Pach krve (2021)

Priživiť sa na známej sérii a vytvoriť film ktorý nemá nič spoločné s originálnou sériou, je asi aj moderné po filme Child's Play tu máme môj milovaný Wrong Turn. Film nieje pokračovanie keďže tu nieje nič z predošlých filmov, je to samostatný film o ktorý sa tvorcovia asi báli že nezarobí toľko tak mu dali nálepku Wrong Turn série, čož je ta najväčšia chyba a úraz tohoto filmu. Ak by film nenosí hrdo názov série a hrdo sa nevyhlasoval za pokračovanie bolo by to za 2 max za 3* ale takto to je veľmi malý kúsok od odpadu. Ak hodnotím film ako pokračovanie je to čistý odpad, ale par dobrých vecí sa nájde napríklad prostredie, herci, kostýmy a 2 dobre kills. Inak je film sám o sebe slabý keď odpustím môj negatívny pohľad (od toho že sa jedná o pokračovanie) a pozriem sa nato ako na samostatny film ktorý nemá so značkou nič spoločné. Postavám sa fandiť moc nedá kôli ich hlúposti a nezmyselným rozhodnutiam ktoré vytvárajú, aj keď je to škoda lebo ich hrajú celkom fajn herci. Ďalší veľký problém mám s tým že film nevedel ako sa zachrániť od slabej tržby tak museli spraviť všetko preto aby aspoň niečo zarobili a to je vidieť názvom a aj tým že už podľa nových trendov bez ktorých by asi film byť nemohol, je multi kulti homo pár, nemám s tým nejaký veľký problém ale v každom druhom filme je to otravné. Ďalší problém filmu je zbytočne a naozaj veľmi zbytočne dlhá stopáž ktorá by lepšie fungovala ak by bola o 20 alebo 30 minút kratšia. Za ďalšie sa film chce hrať na niečo podobné filmu 2001 maniakov alebo Vesnice čož tým že za tak dlhú stopáž ukázali dokopy nič z ich života a fungovania a iba to na minútu zmienil, čož ma zamrzelo. Veľmi ospevovaná scéna je súd, čomu nejak extra nechápem keďže ta scéna bola čistý priemer ktorý ma nejak extra nenadchol a iba ukázal naše jeblé rozmýšľanie postáv. Strašne sa to chcelo hrať na film o divnej nadácií žijúcej v lese, pritom sa film nasilu priživil na známej značke a nič dokopy nepriniesol do sveta tejto série. S hnevom a smútkom zároveň musím iba pokrútiť ako malo stačí ovečkám hororového žánru na tejto stránke, kde krásne ukazujú že hovno obalené v zlatom alobale je pre nich naramná pochúťka a to že pár rokov dozadu by dokázali tomuto navariť odpad a teraz spokojne 3 alebo aj plný počet svedčí o tom že tu hororový znalci upadli do najväčšieho dna a každé B-čko natočené na zrkadlovku je pre nich high budget a úžasný film. Škoda toho....

Všechno nejhorší 2 (2019)

O dosť slabšie než prvý diel.enej hororu a viac komédie tomu podľa mňa neprospelo. Taktiež malo kills a aj z tých malo bol len jeden dobrý. Škoda toho, vyzeralo to sľubne.