Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

K dokonalosti tomu chybí opravdu jen velmi málo.

Eastie Boys (1999)

Výborný film o životě v NDR. Trochu bych to přirovnal k Pelíškům, které by točil Vorel :). Je to hodně stylizované z mírně afektovanými hereckými výkony, jako třeba v Kouři. Ale každopádně to stojí za shlédnutí.

Naboso (2005)

Příjemná odpočinková komedie.

Zločin (2011) (seriál)

Seriál s neuvěřitelně silnou atmosférou a charismatickou ústřední dvojicí.

Robocop (2014)

Vcelku jsem se bavil, je to vážně takové retro, film se nebere moc vážně a je tady spousta narážek a vtípků. Velmi se zdařil casting, ať už staré známé tváře jako Gary Oldman, nebo charismatický a téměř kompletně vyšinutý Samuel Jackson. Především pak obsazením Joela Kinemana do hlavní role, je vážně trefa do černého. Velmi jsem si ho oblíbil už v The Killing a tady dokazuje, že mu sedí i naprosto odlišná role. Klidně bych si dal i přídavek v podobě dvojky, tak uvidíme.

Přežijí jen milenci (2013)

Hodně jsem se tomu filmu vyhýbal. Další film o upírech, ufff. Ale JJ nezklamal. Film má pomalé tempo, jako už všechny poslední jarmuschovy filmy a nezaměnitelnou atmosféru. Jestli si někdo umí vybírat herce do svých filmů je to právě Jarmusch. V tomto je naprosto geniální. Ať je to De Bankole, Bill Murray nebo zde krásná Tilda Swinton a Tom Hiddleston. O samtném filmu se toho moc říct nedá, děj a samotná upíří podstata je téměř vedlejší. Podstatná je atmosféra plynoucího času, Pocit lásky, sounáležitosti. Marnivost života a lpění na něm. A jako vždy geniální soundtrack.

Godzilla (2014)

Není vůbec na škodu, že Godzilla se zde objeví pouze v pár záběrech a i tehdy se zjeví v závoji prachu a kouře. Že mnohem větší prostor dostala jiná stvůra. Nevadí ani, že scénář postrádá jakýkoli smysl, vkládá postavám do úst patetické fráze. To se dalo samozřejmě čekat a je to do jisté míry i povinnost. Ano ze snímku jde cítit vůle vytvořit poctu prvním filmům o Godzille a japonskému kultu. V čem ovšem film naprosto selhává je atmosféra a zvolené lokace jednotlivých scén. Protože víc než jednolitý celek je film pouze sledem jednotlivých, více čí méně na sebe navazulicích scén, které a to je hlavní problém, naprosto postrádají filmovou invenci. Pokud si film rozdělite na jednotlivé scény (vynecháme li první 1/4 hodinovou sekvenci), zjistíte, že jste ji už pravděpodobně viděli, do značné míry s naprosto stejnou kamerou, dialogy či mology, výstavbou scény a jejím průběhem. Pro zajímavost pouze ty nejprofláknutější. Hlavní postava, stojí uprostřed rušné vozovky mezi taxíky a ostatními účastníky dopravního provozu, jen proto aby se v pravý okamžik ohlédla na konec dlouhé ulice na monstrum, které se rozhodne ničit mrakodrapy po obou stranách. Dobrá je taky scéna, kdy členové hasičského sboru rozrazí dveře apartmá, jen proto aby si užili výhled z osmdesáteho patra věžáku, kterému chybí kuchyňka. V tom vidím hlavní problém a to je také největší zklamání. Nejde o to, že autoři nešli tradiční cestou , kdy jde o vztah monstra vs. hlavní postava. Jde o to, že naprosto nevyužili poskytnutou šanci a totálně selhala jejich invence a smysl po dobrodružství při realizaci jednotlivých scén. Bohužel, já se tolik těšil...

To, co dýchám (2007) odpad!

Tváří se to jako bůh ví co, ale je to příšerná slátanina, s otřesným Fraserem v hlavní roli. Whitaker a Hirsch se sem dostali nějakým tragickým omylem.

Temné nebe (2013)

Logika tvůrců, když tam narveme od všeho trochu, tak to bude super.