Thor: Temný svět (2013)

Slabšie než jednotka. Ako vždy, extrémne predigitalizované, miestami pripomínajúce crossover mezdi LotR a SW! Postavy oničom, záporák detto. Učebnicové, nudné rozhovory, nevýrazná hudba atď atď.. Jedine scény s Lokim stáli za to. Pásovka pre nenáročných. 40%

Ant-Man (2015)

Prekvapko! Lebo nato, že sa jedná o Marvelovku, čo v mojom preklade znamená "tuctová americká nenáročná zábava preplnená cgi efektami z ktorých mi je zle" to nebolo najhoršie. Zápletka/záporák samozrejme totálne klišé, ako vo všetkých týchto komiksových srač.. eh, ale naštastie to bolo fakt, ale že FAKT vtipné. Paul je sympoš a rád som ho videl v takejto úlohe. V pohode. 80%

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Slušný komorný triler na ktorý by som do kina určite nešiel, keby sa nevolal tak, ako sa volá. Takže áno, tento zákerný ťah im vyšiel.. gratulujem. O filme som nečítal nič, dokonca nevidel ani trailer. Nechcel som sa pripraviť o zážitok, po celú dobu som bol totiž v tom, že sa jedná o sequel, pripadne spinoff filmu z roku 2008. Takže neubránim sa miernemu sklamaniu. Našťastie ma to ale bavilo aj tak. Goodman bol super, aj Mary (ako vždy). Koniec prekvapil. Škoda, že tam toho nebolo viac. 80%

The Bay (2012) odpad!

A toto zas čo bolo ? youtube video ? reportáž z televíznych novín? alebo film ?..80 minút plných dementných tv/mobile/kamera zostrihov plných blábolov o nákaze/víruse/parazitoch medzi doktormi/vedcami/reportérmi. Horor? triler ? a kde ?! Jediné načo som sa sústredil, bol reportérkin zadok, ktorý bol bohužiaľ vidieť len dva, alebo tri krát. Extrémne nudná záležitosť bez logiky, ktorá absolútne ničím nechytí.. lebo nemá čím chytiť! Naozaj! Po celú dobu stopáže tí blbci neukážu ani Ň, ale hlavne že nám na konci hodia do ksichtu nečakanú lakačku v policajnom aute, aby sa nepovedalo.. Najviac ma ale rozosmiala scéna, kde požiada manžel manželku, aby ho usmrtila, lebo mu je (vraj) veľmi zle a už to nevydrží. Tá mu samozrejme bez problémov vyhovie, lebo po xy rokoch strávených spolu proste nemá problém strčiť mu železnú týč do brucha, len tak, normálka.. Ubohosť najväčšia a asi najhorší FF čo som v živote videl (a to ich bolo požehnane, keďže sa jedná o môj obľúbený žáner).. Aj jedna hviezda by bola veľa. A že 52% (smiech)..

Purpurový vrch (2015)

Tieto dve hodiny života mi už asi nikto nevráti.. Maximálne tuctová a nudná romanticko-fantasy záležitosť, bez čoby len štipky napätia. Guillermo kedysi trval na praktických efektoch a maskách, ale ako vidím k spokojnosti mu už dnes stačia len trápne počítačové ksichty bez akejkoľvek originality. Úsmevné, priam divadelné kulisy, básnické rozhovory a srdcervúca dramatická hudba... zabite ma. Keby to aspoň nebolo natiahnuté na nehorázne dve hodiny. Jednoducho nechutná meinstreamová vec, ktorá okolo hororu, alebo nebodaj trileru nešla ani oblúkom. Tak to dopadne, keď chce vyhovieť všetkým. Fanúšikom rovnako trápneho rádoby hororu pre masy, MAMA, to môžem smelo odporučiť. Ja som sa nudil ako nikdy. Od Tora už si pozriem len tretieho Hellboya, nič iné.. ten chlap kvôli peniazom mrhá talentom na takýchto sračkách. 15%

The Boy (2016)

Fantastická atmosféra starého/strašidelného anglického domu. Porcelánový ksicht 100x desivejší, než všetky bábkové horory dokopy. Do toho hojný počet zimomriavkových scén, prirodzená (keby len..) Lauren Cohan, a v závere (to vynorenie zo zrkadla nemalo chybu!) nenormálne mrazivá hudba. Nemám čo vytknúť. Hltal som každú scénu. Zatiaľ najlepší hororový počin tohto roka, nemá absolútny zmysel šetriť hodnotením. 100%

Les sebevrahů (2016)

O niečo lepšie než čajový, televízny Les samovrahov a.k.a. Grave Halloween. The Forrest vie aspoň v pár scénach vyľakať. Aby sme sa chápali, nejedná sa o nič prevratné. Lakačky síce sú obohraté ako stará platňa, ale sú funkčné.. a to sa počíta. Navyše som rád, že to skončilo tak, ako to skončilo. Aspoň v niečom je to originálne. Na jedno pozretie je to dostačujúce. 50%

Hory mají oči (1977)

Zub času sa pod Cravenovými horami podpísal statočne. Do prvej tretiny by sa ešte dalo ako tak rozprávať o atmosfére a napätí, ale ako náhle z útrob skál povyskakujú tí indiáni, ide všetko do hajzlu. Celé to proste vyzerá smiešne, od debilnej afro parochne jedného z nich, až po tie čelenky s kostičkami. Chápem, že chcel Wes "útočiť" na Hooperov Texas, kde toho bola hromada, ale to je úplne iná liga, bohužiaľ. Útok na karavan ale celkom ušiel. Aj hudba. Inač nuda, navyše v dosť mizernej obrazovej kvalite. Aj napriek dobe vzniku to vyzerá príšerne. Boh žehnaj za Ajov fantastický remake. 40%

Chappie (2015) odpad!

Nepreháňa to už Jackman s tými robotími rozprávočkami ?.. veď na to sa nedá pozerať.. Pre koho sa točia tieto infantilné hlúposti v Spielbergovom štýle ? des..

Žena v černém 2: Anděl smrti (2014)

Neskutočná nuda.. Dva krát som pri tom zaspal.. ani neviem o čom to vlastne bolo. Pár krát ma prebudila (asi) lakačka, ale celé to bolo tak strašne tmavé, že som aj tak nevidel ani hovno.. 10%.