Noční můra v Elm Street (2010) odpad!

Nehorázne odporný film, ani neviem kde začať.. Jednoznačne najhorší remake, aký kedy vznikol. Maximálne nezvládnutá réžia, veľmi nesympatickí herci, absolútne NULOVÉ napätie, úbohé ľakačky a žiadna atmosféra. Čerešňa na torte je Kruegerova maska, ktorá vyzerá ako kus hovna.. Haley to absolútne nezvládol! To jeho teatrálne šepkanie bolo neuveriteľne iritujúce... Otras a des. Keď to porovnám s Piatkom trinástym, ktorý tu ma ešte nižšie hodnotenie ako toto, chce sa mi plakať. Načo som to len po šiestich rokoch pozeral druhýkrát? Asi aby som zistil, že to nestojí ani za tu jednu posratú hviezdu, ktorú som tomu vtedy udelil. Takže 0%!!!. ps: Jediná vec, ktorú na tomto braku môžem pochváliť, je vynikajúci soundtrack od Steva Jablonskeho.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Čo sa mňa týka, úprimne, remake sa mi páči viac, než Hooperova klasika. Tú mám samozrejme rád, no Nispelova verzia ma znechutila a vydesila (v dobe premiéry) niekoľko násobne viac. A vôbec mi nevadí, že to už nemá ten nízkorozpočtový look. Špinavé kamerové filtre Daniela Pearla so mnou mávajú viac. Navyše ta pochmúrna atmosféra.. čistých 90%

Lesní duch (2013)

Ultra krvavý počin, ktorý nevykráda originál, len si požičiava základ. Snaží sa ísť vlastnou cestou. Lepšou. Brutálnejšou. Intenzívnejšou. Nič pre slabé povahy. Je vidieť, že na filme makali tí istí ľudia, čo aj na klasike z osemdesiateho prvého. Veď kto už môže lepšie vylepšiť/zrenovovať kultovku než jej pôvodní tvorcovia? Nový Evil Dead je pre fanúšika hororu niečo ako Avengers pre (nenáročných) nerdov, niečo ako Pán prsteňov pre milovníkov fantasy.. Už tri roky čakám na dvojku.. vznikne vôbec ? Musí! 100%

Les sebevrahů (2013) (TV film)

Slabučké.. pôsobí to skôr ako študentský film, než "normálny". Tisíc krát prevarený námet už dnes nikoho neohúri/nevystraší. Zívačka. 30%

Lupiči těl (1993)

No nič moc teda. Nebolo to síce najhoršie, ale chýbali tomu lepšie scény. Až na tú v dome, kde sme videli konečne prvú premenu, si na nič "silnejšie" nespomínam, a to som práve teraz dopozeral. Navyše to má hrozne dlhý začiatok a naopak, rýchly koniec. Proste nemastné/neslané, bez výraznejšej hudby a celkovej atmosféry. Jednoznačne najslabšia adaptácia "lupičov tiel". 40%

Stalo se (2008)

Vôbec nie. Úsmevný pokus o niečo, čo nedáva absolútne zmysel. To "vraždenie" ľudí je nenormálne na smiech, až mi z toho bolo trápne. Tento človek natočil excelentné Znamenia ? neverím. 25% Navyše Wahlberg je totálne herecké drevo, horšia voľba už asi fakt do hl. úlohy nemohla byť.

Leviathan (1989)

Čakal som niečo lepšie. Tešil som sa na masky legendárneho Stana Winstona, ale nemal som z nich absolútne nič, lebo monštrum dostalo v každej scéne priestor maximálne pól sekundy... Hrozne je to zostrihané. Ani atmosféra nebola taká, akú som čakal. Vykrádanie legendárnych snímok mi ale naopak nevadilo vôbec. Amanda Pays je nehorázne sexi.. 55%

Sliz (1988)

Absolútna tutovka a ukážkové béčko z 80. rokov, ktoré sa neberie ani omylom vážne. Bez váhania najikonickejšia rola Kevina Dillona, ktorú sa mu už pravdepodobne prekonať nepodarí. Lahôdkou sú skutočne vymakané praktické efekty, skvelý soundtrack a atmosféra občas čiernym humorom pripomínajúca Creepshow či iné chuťovky. Klenot.

Terminator Genisys (2015)

Nenormálny guláš. Prečo to muselo byť tak komplikované ? Prvé tri filmy mám vcelku napozerané, no aj napriek tomu som sa tu strácal. Efekty boli pekné ale to je asi všetko. Neviem prečo to vlastne hodnotím tak ako to hodnotím. Zrejme z nostalgie a kvôli Arnoldovi. Jason Clarke bol nesympatický, na rolu Johna sa teda vôbec nehodil. Rolu J.K. Simmonsa som tiež absolútne nepochopil. Hudba o ničom, až v záverečných titulkách človek konečne počul legendárny motív. Celkovo mám z toho dosť rozpačité pocity, aj keď musím povedať, že som sa počas sledovania nenudil. Stačilo mi to ale vidieť raz, ako aj Salvation. Šestka mi je ukradnutá. Tak ako aj v tomto prípade, si počkám na premiéru HBO. 50%

Podezřelé chování (1998)

Skvelá atmosféra, parádny soundtrack a super casting. Staré dobré 90. roky. Fanúšikovia Fakulty či Vreskotu nemajú nad čim váhať. Obrovská škoda, že sa dnes už podobne ladené filmy netočia.. a aj keby, už by to nebolo ono. Nostalgia!