Kanibalové (1980)

CANNIBAL HOLOCAUST som prvý krát videl cca pred jedenástimi rokmi. Vtedy s filmom (ako inak) kolovali príbehy o tom, ako je to všetko reálne, autentické, a že tí ľudia skutočne umreli spôsobom, akým sme videli. Úprimne poviem, že som nemal dôvod tomu neveriť. (svojho času som veril aj na autentičnosť ZÁHADY BLAIR WITCH:)) S obrovským rešpektom som ho teda samozrejme zhliadol a nebolo mi veru všetko jedno. Dnes, keď je doba trošku iná, a máme za sebou všelijaké ľudské stonožky a podobné šmakocinky som si povedal, že možno prišiel čas na to, zopakovať si práve tento film. A výsledok? Nič extra. Že by mala snímka nejakú výpovednú hodnotu sa nedá povedať, aj keď sa o to veľmi snaží. No aspoň aký-taký náznak príbehu tam bol. Niektorí zo zúčastnených dokonca vedeli aj hrať (týmto pozdravujem odpadový CANNIBAL FEROX) a spolu s ústredným hudobným motívom to malo pôsobivú (znepokojivú?) atmosféru. Porcovačka na konci už dnes s ostrieľaným hororovým divákom nespraví nič. Masakrovanie zvierat som však tento raz pretáčal, o podobné zábery nemám záujem.. Za tieto zverstvá by si Deodato zaslúžil strčiť penis do červeného mraveniska, hlboko v pralese. 50%.

Páter Thomas (1980)

No neviem.. väčšinu stopáže som sa vážne nudil. Aj masky boli tento raz biedne. S ksichtami, ktoré spravil Lucio v ZOMBI dvojke, THE BEYOND alebo THE HAUSE BY THE CEMETERY sa mŕtvoly v tomto tu nedajú ani porovnať. O hroznom strihu a hereckých výkonoch radšej pomlčím.. Páčila sa mi ale hudba, ústredný motív je výborný. A ani atmosféra nebola na zahodenie.. len škoda že film ako taký nestojí za veľa. Horko ťažko tri hviezdy. 40%.

Ženy od hluboké řeky (1981) odpad!

Veľmi dlho som sa tejto žumpe vyhýbal a robil som zrejme dobre, lebo toto veľdielo je naozaj otrasné po každej stránke. A nemyslím tým len zábery na nehumánne týranie zvierat, ale celkovo odvedenú filmársku prácu. To už keď tí idioti nevedia ani poriadne nasnímať krajinu z hora bez toho, aby boli v dolnom rohu vidno dvierka od vrtuľníka, tak to je už naozaj amaterizmus najhrubšieho zrna. Nehovoriac o scenári, ktorý zrejme Lenziho napadol niekde na hajzli keď čítal v novinách recenziu na Deodatov Holocaust. Absúrdna a urážajúca vykrádačka. Keby si ten hlupák aspoň odpustil tie zvieratá, ale nie, treba školácky odkukať aj to.. Ach jaj. A zábery z mesta? To bolo skutočne TO neznesiteľné, a nie gore v džungli. Niektoré scénky som musel (prisahám) pretáčať, nedalo sa na to pozerať. Tak hrozne natočené rozhovory, strih a kameru som snáď ešte v živote nevidel. A toľko omielaný gore sa tiež bohvie ako nedostavil. Čakám čakám, ale ničoho extra som sa nedočkal.. Slabota aj čo sa tohto týka. Ale páčila sa mi poprava toho blonďavého blbca, ktorý si to zaslúžil hlavne za to otrasne hranie. Rovnaké skalpovanie by mal schytať aj celý filmový štáb.. alebo rovno návštevu nejakej 8 metrovej anakondy, to by všetkým zrejme prospelo.. Tfuj!

Mr. Jones (2013)

Prvá polovica je výborná a atmosferická. Napätie a celkové mistérium okolo Mr. Jonesa funguje na 100%. No potom bohužiaľ príde ta druhá, snová polovica, v ktorej toto všetko ide do úzadia a nahradzujú to nekontrolovateľne šialeno postrihané scénky bez zmyslu. ... Škoda. 60%.

Pach krve (2003)

Jediná časť z celej tejto brakovo Déčkovej série, ktorá stojí za to. Hustá atmosféra, naozajstný herci (žiadne amatérske ksichty) a parádne masky od majstra v obore. Až je škoda, že nesie názov Wrong Turn, nezaslúži si byť spájaný s tými lacnými hovnami čo povychádzali po ňom..

Bigfoot County (2012)

No tak toto je jednoznačne najhorší (nie len) found footage o Bigfootovi (a že tie ostatné nie sú žiadne oscarove trháky, radšej pomlčím..) Hrozne amatérska a hlavne neuveriteľne nudná záležitosť v ktorej ten chlpatý americký výmysel prakticky vôbec nie je.. ruky preč.

Paranormal Activity: The Ghost Dimension (2015)

Príjemné a uspokojivé zakončenie ságy (aj keď všetci vieme, že pri zárobkoch aké táto séria vynáša, sa určite nejedná o úplne posledné PA, zaručene vznikne ďalší film). Ťažko povedať či ide o najlepší diel.. čo sa mňa týka, je zhruba na rovnakej úrovni ako tie ostatné. Samozrejme, že pre úplne pochopenie je lepšie mať zhliadnuté predošlé časti, bez toho na film neodporúčam ani len pomyslieť. _____A mimochodom, už by ste v ČSFD mali pri registrácii zaviesť aj IQ test, ušetrilo by nás to od retardovaných (a to nebola urážka) komentujúco-hodnotiacich užívateľov typu Warlukyn. Porozmýšľajte nad tým, určite by drvivá väčšina so mnou súhlasila..

Hele kámo, kdo tu vaří? (2005)

Naprosto šialené a zvrhlé, no vždy sa pri tom královsky bavím. Reynolds a Guzmán bodujú, najviac.

Maniak (2012)

Dramaticky znepokojivá a brutálna jazda s Elijahom Woodom za pochodu absolútne fenomenálneho soundtracku robí z MANIAKA extra lahôdku pre hororového fajnšmekra. Jeden z najlepších počinov za posledných desať rokov.. minimálne(!).