Želvy Ninja (2014) odpad!

Predigitalizovaný odpad s otravnou a samozrejme "dokonalou v každom zábere a v každej situácii" Megan Fox... čo viac sa dá k tomuto napísať ? Rovnaká sračka ako všetkých 16 Transformerov, či koľko ich je.. tupota pre extrémne nenáročne publikum.. viac nemám čo dodať. 15%

Videodrom (1983)

Slušná podivnosť. Vlastne ani neviem či ma to bavilo alebo nie, mám z toho veľmi rozpačité pocity.. 50%

Kožená tvář (1990)

67%?!.. pre boha živého. Tento paškvil bol čisté utrpenie. Od hereckých výkonov na zvracanie až po krívajúceho dementa s pílou čo počúva walkman. Ale čo bolo úplne najhoršie, je totálna absencia gore. Nič, ABSOLÚTNE KURVA NIČ nám tí hlupáci neukázali, pri každej jednej scéne kamera uhla akoby to bolo točené pre Disney Channel s ratingom 3+. Nehorázne ma to vytáčalo.. A odkiaľ sa tam nabrala opäť niekoľko početná rodinka Sawyerových na čele s nejakým malým akože "kruto sadistickým" deckom radšej ani nechcem vedieť.. a stavím sa, že to nevie ani sám režisér, či scenárista... Nechce sa mi už radšej nič písať, je to naozaj veľmi zlý film, po každej jednej stránke. S tým hodnotením tu si musíte robiť srandu.. 15%

Carrie (1976)

Extrémne nadhodnotené, všade. Škaredá Sissy Spacek a nudný príbeh o jej telekineckých schopnostiach doprevádzaných psychickou tyraniou sfanatizovanej matere.. hrozná nuda. Ledva jedna hviezda. 25%

Mláďata (1979)

Zvláštny film. Atmosféru to má dobrú, ale deje sa tam toho hrozne málo. Je to preplnené nekonečne nudnými dialógmi a aj keď počas diania vidíme asi tri vraždy, ich prevedenie nie je nič extra. Drvivú väčšinu som sa nudil. 40%

Texaský masakr motorovou pilou 2 (1986)

Takto. Na jednej strane je až urážajúce, čo nám Hooper predniesol po jeho naturalisticky znepokojivom a čistokrvne hororovom originále.. No na strane druhej sa musím priznať, že som sa bavil, a to náramne. Na úvod treba ihneď podotknúť, že z Leatherfacea sa tento raz stáva totálne nezaujímavá, nudná a hlavne trápna postavička, neustále tancujúca s pílou nad hlavou ako taká buzna. Nejde z neho rešpekt ani strach.. Zato nový člen rodinky Chop Top, ktorého geniálne stvárnil Bill Moseley, bol jedným z dôvodov prečo ma ten film tak bavil. Dennis Hopper na zbesilej ceste za pomstou svojho brata (invalid z jednotky) s motorovkami bol tiež cool.. trafene cool, aby som to uviedol na správnu mieru. No a Caroline Williams... hm! chuťovka. Navyše praktické efekty a gore má na svedomí majster proper Tom Savini, čo (na dobu vzniku) automaticky znamená tú najvyššiu možnú kvalitu. 80%

Pěna zabiják (1985)

Úsmevná oddychovka viac menej parodujúca dnes už kultové hity osemdesiatych rokov. Film o zabijáckom jogurte z.... vesmíru (asi) ktorý ľudí po konzumácii infikuje (INVÁZIA LUPIČOV TIEL, VEC) alebo ich v opačnom prípade konzumuje on sám (SLIZ). Čo viac k tomu dodať. Nájde sa tu zopár praktických efektov, ale v porovnaní s filmami ktoré THE STUFF vykradá sa to v žiadnom prípade nedá porovnať. 45%.

Panoptikum (1981)

Príjemné prekvapenie. Absolútne nič som od toho nečakal a nakoniec sa z toho vykľul vydarený psycho slasher, námetom a príbehom (možno až príliš?) podobný Hooperovmu najslávnejšiemu snímku.. všetci vieme o čom hovorím, že. Veľmi tomu pomohlo aj to cirkusové prostredie. Maska synátora tiež ok. Bavil som sa. 80% s kľudným svedomím.

Kanibalové (1980)

CANNIBAL HOLOCAUST som prvý krát videl cca pred jedenástimi rokmi. Vtedy s filmom (ako inak) kolovali príbehy o tom, ako je to všetko reálne, autentické, a že tí ľudia skutočne umreli spôsobom, akým sme videli. Úprimne poviem, že som nemal dôvod tomu neveriť. (svojho času som veril aj na autentičnosť ZÁHADY BLAIR WITCH:)) S obrovským rešpektom som ho teda samozrejme zhliadol a nebolo mi veru všetko jedno. Dnes, keď je doba trošku iná, a máme za sebou všelijaké ľudské stonožky a podobné šmakocinky som si povedal, že možno prišiel čas na to, zopakovať si práve tento film. A výsledok? Nič extra. Že by mala snímka nejakú výpovednú hodnotu sa nedá povedať, aj keď sa o to veľmi snaží. No aspoň aký-taký náznak príbehu tam bol. Niektorí zo zúčastnených dokonca vedeli aj hrať (týmto pozdravujem odpadový CANNIBAL FEROX) a spolu s ústredným hudobným motívom to malo pôsobivú (znepokojivú?) atmosféru. Porcovačka na konci už dnes s ostrieľaným hororovým divákom nespraví nič. Masakrovanie zvierat som však tento raz pretáčal, o podobné zábery nemám záujem.. Za tieto zverstvá by si Deodato zaslúžil strčiť penis do červeného mraveniska, hlboko v pralese. 50%.