Tajemství starého hotelu (2011)

Jeden z najzaujímavejších hororov za naozaj dlhú dobu. Traja herci, nádherný tichý hotel a neopísateľná atmosféra. Vydržal by som to pozerať ešte ďalšie štyri hodiny aj keby sa tam vôbec nič nedialo. Sara Paxton navyše tak prirodzená a uvoľnená že mi miestami pripadalo akoby polovicu scén improvizovala. V dnešnej dobe naraziť na niečo podobné je takmer nemožné, preto plný počet.

The ABCs of Death 2 (2014)

O chlp lepšie než hrozná jednotka no stále tupé, nudné a nezaujímavé. Bavili ma možno 3-4 poviedky, ostatok je čistý brak.. Koho nebavila prvá časť, ruky preč, je to škoda času.

La posesión de Emma Evans (2010)

Nizkorozpočtová jednohubka ktorá trpí totálne zrecyklovaným scenárom a žiadnymi novými nápadmi. Všetko tu už bolo asi milión krát. Strach nikde, napätie detto. Navyše Sophie Vavasseur je naozaj nesympatická a hlavne netalentovaná herečka. Neveril som jej ani tie pehy na nose. Jedna scénka, max dve možno stoja za miernu pozornosť, ale to už len tak nasilu vyťahujem z päty, lebo (aj keď to sám nechápem) nechcem dať iba jednu hviezdu..

Noroi (2005)

Atmosféra výborná, celé to pôsobilo mega autenticky, no k lepšiemu hodnoteniu ma bohužiaľ brzdí hrozne prekombinovaný príbeh v ktorom som sa totálne stratil už niekde v polovici a dosť nudných obkecávačiek naokolo. Zopár scén bolo ale pekne mrazivých na čele s úplným finále, pri ktorom som takmer nedýchal. Aj keď, chovanie hlavného protagonistu v úplnom závere hraničilo so slušnou demenciou.. ale keď je niekomu prednejšia kamera než život svojej ženy, ok..

Vzkříšení démona (2015)

Totálne nezaujímavá PG-13 zívačka ktorá zo seba robí niečo, čo nie je. Samoúčelné, trápne a tisíc krát prevarené lakačky, idiotské správanie rádoby "expertov" v obore a scenár hraničiaci s hrubým amaterizmom. Naozaj nechápem čo v takomto braku robí Olivia. Nebyť jednej alebo dvoch scén s ňou, bol by to odpad. Horor samozrejme ani omylom, už nemám 10, tmy sa bohužiaľ nebojím.

Insidious 3: Počátek (2015)

Úplná spokojnosť. Zhruba na rovnakej úrovni ako kapitola 2. Čiže opäť skvelá Lin Shaye, démoni, kráľovská atmosféra a asi 1459 lakačiek. Príbehovo šablónovitejšie než prvé dva filmy, no vôbec mi to nevadilo. V jednoduchosti je krása, keď človek vie ako na to. Hlavne druhá polovica je dosť intenzívna s minimom priestoru na vydýchnutie, na čom má podiel samozrejme aj mrazivá hudba a typicky krivé huslové tóny, ktoré filmu sedia jak riť na šerbeľ. Neviem čo viac by som dodal. Whannellovi ide karta a ja som zvedavý, kam túto sériu pohne ďalej.

Oblast 51 (2015)

Až tak zlé to určite nebolo. Existuje tona horších ff filmov ktoré majú dvojnásobne vysoké hodnotenie než oblasť 51. Je pravda že má film dlhší rozbeh a to, načo všetci čakali od začiatku sa začne diať možno 15minút pred koncom (v tomto žánri klasika). No aj napriek tomu ma to v podzemí celkom bavilo. Aj keď je samozrejme úsmevné, ako ľahko sa človek dostane do najstráženejšej (tým myslím traja vojaci a dvaja výskumníci, ehm) oblasti na svete pomocou výbavičky zakúpenej niekde na ebay... Ale záver ma pobavil, v dobrom slova zmysle. 55%. Ale stále nechápem jednu vec, keď ma niekto averziu na found footage filmy, prečo ich vyhľadáva a sleduje? nie je to tak trochu masochizmus ?...divné.

Poltergeist (2015)

Spokojnosť. Aby bolo jasno, Spielbergov originál mám rád, ale úprimne, strašidelný film to nie je. Aspoň ja ho tak vnímam. Tieto "rodinné" horory s deťmi v hlavnej úlohe so mnou nikdy veľmi nezamávajú (možno je to tým, že som pôvodný film videl až v neskoršom veku) ALE, aj na úkor čistej priamočiarosti deja a scén to na mňa fungovalo a bavil som sa, aj keď o strachu samozrejme nie je reč. Dokonca mi Jared Harris ako (vtipný) vyháňač démonov sedel viac než trpasličia pani z pôvodného filmu. Navyše to tie decká hrali super, vierohodne. A možno som ovplyvnený vtedajšou atmosférou z nočnej kino premiéry, neviem a je mi to jedno, opakujem, bavil som sa.

Unaware (2010)

Vcelku priemerný horor/triler s ufo tématikou ktorý ničím nevybočuje zo zabehnutých koľají ff žánru. Čo znamená, že v snímke hrajú dvaja neherci, kamera beží prevažne v noci a drvivú väčšinu stopáže toho moc nevidno. No keď už, tak poriadne. Latexové masky chválim, CGI žiadne, čo je beriem ako plus. Záver pochopiteľne najlepší. Ja som sa bavil 3*. (alternatíva: Skinwalker Ranch)

Det okända. (2000)

Sklamanie. Ale za to si môžem sám, po toľkých ospevoch v komentároch som mal prehnané očakávania, ktoré sa pochopiteľne nenaplnili. Keby viem, že sa opäť jedná o stopäťdesiatu adaptáciu na Boody Snatchers, pristupoval by som k tomu od začiatku inač. Film v prvom rade vôbec nie je strašidelný, napätie sa tam nájde, to áno, ale o strachu tu nemôže byť ani reč, teda pokiaľ sa niekto nebojí pečeného kuraťa pohodeného v lese. Kamerový filter v niekom môže evokovať Blair Witch, to nepopieram, no okrem toho a stromov naokolo nemá s týmto snímkom naozaj vôbec nič spoločné, takže to prirovnávanie v každom druhom komente je dosť zavádzajúce. Det Okanda nieje found footage, no kameru ma roztrasenú snáď desať krát viac, a neviem či je to tým, že je kameraman totálny amatér, alebo kameruje ako pošuk schválne, aby navodil „real" atmosféru. Takže tak. Ako lesno-amatársky-extra-nízko-rozpočtový-scifi-triler to na jedno pozretie ujde, no ako horor to u mňa bohužiaľ nezabodovalo ani v najmenšom. Jedna hviezda za prvú tretinu filmu, druhá za prostredie.