V zajetí sněhu (2017)

Nejdřív jsem chtěl dát jen 2*, ale nakonec dám smířlivější 3*, jelikož zas taková bída tenhle snímek není. Prostřihů do dětství bylo možná až moc a ... *spoiler alert*... třeba scéna s vlky je vyloženě trapná, jinak jde o docela kompaktní dílko a člově kse vyloženě nenudí. Vidět podruhé už to ale teda nemusím.

Vertical Limit (2000)

"Bezduchá a hloupá akční podívaná, která je tak leda výsměchem všem těm, kteří se z pouti za překonáním sebe sama nevrátili." Tak jako, Mount Everest připomínal něco mezi dálnicí a cirkusem již v r. 2000, kdy tahle vážně tvářící se skoro-komedie vyšla, což je zde docela dobře zachyceno. A pár zajímavých momentů z toho pak dělá slušnou oddechovou podívanou. Učebnicové 3*.

Zlato (2016)

Nečekal jsem absolutně nic a dostal jsem dvě hodiny zábavy, kdy jsem se ani minutu nenudil. Takže cajk za 4*.

Vlčí volání (2019)

Vůbec nechápu místní kritiku. Čekal jsem podle komentářů odpad a dostal sjem velmi příjemné překvapení. Ano, pár logických lapsů tam bylo, přičemž dva hodně zásádní, potuď ok. Zbytek ale funguje perfektně a od americké produkce nejde rozpoznat. A závěrečné obrazy že jsou patetické? Naopak, ty jen podtrhly kladný dojem z celého filmu. Velmi příjemné překvapení.

Přestřelka u O.K. Corralu (1957)

První pořádná přestřelka po hodině a jinak typicky padesátkové - ukecané a plytké. Před 25 lety by se na to jeeště dalo koukat, dnes už bohužel ne, a to ani přes Kirka Douglase.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Jako vždy perfektní Tom Hanks, kvalitní CGI, ostatní taktéž dobře hrají. Ale nevím, místama mi to přišlo, jako by střižna něco ubrala a naopak někde zapomněla úřadovat. A na konci vlastně vidíme to samé co už v půli filmu, i když chápu účel té scény. Přesto, celkově to celé působí dojmem, která nemůžu popsat asi jinak než "nastavovaná kaše". Ale pořád velmi kvalitní podívaná, to bez debat.

Čest rodiny Prizziů (1985)

Dvě slova: nekončící nuda. Jedna hvězda za Nicholsona, i když zde nijak nevyčnívá. A ta druhá za konec, který byl jinačí, než jsem očekával.

Nepřátelé (2017)

Tak vám nevím, asi jsem něco nepochytil, ale absolutně jsem nepochopil ten přerod Baleovy postavy. Z čeho pramenil, kde nastal zlom. A představa, že by člověk, který žil v té době a tolik toho zažil, tolik ukrutností udělal, by najednou během pár dní otočil svoje myšlení o 180 stupňů... je nepravděpodobná, jelikož v Nepřátelích prostě absentuje vysvětlení tohoto náhlého přerodu. A Wes Studi, na to, že je na plakátu, tak se vlastně mihne jen v pár scénách... Škoda, herecké výkony všech zúčastněných jsou totiž dobré, záběry americké přírody úchvatná a hudba nevtíravá a krásně dotvářející atmosféru. Převeliká škoda, šlo z toho vytěžit více. Asi je pravda, co jsem tu četl, a to že se toho z filmu dost "ztratilo" ve střižně. Minimálně jeden moment v cca. půlce filmu tomu nasvědčuje.

Podivní (2010)

Až na tu jednu scénu v automyčce je celý film jedna velká, předvídatelná nuda. No a závěr je pro změnu jedno velký LOL. Děs.