Výchozí bod (2014)

Cahill nepíše klasický sci-fi, spíš se jedná o mysteriozní dramata lehce líznutý nějakou vědecko-fantastickou událostí, jako tomu bylo hlavně u jeho indie prvotiny Jiná země, která pro mě byla dost originálním osvěžením. Tady více méně používá stejnej vzorec a bude tomu tak zřejmě i v jeho příštím filmu Bliss, tak snad mi díky tomu nezevšední, zatím mě jeho psychologický dojáky, s hezky poskládanejma obrázkama hlavně ve vypjatějších momentech, celkem berou.

Pod kůží (2013)

Pan režisér ušel od Sexy bestie dlouhou cestu, ovšem odbočil během ní do (pro mě) kumštýřsky neatraktivní uličky a já jen doufám, že to není jednosměrka. Ocenil bych někdy v budoucnu spíš ještě nějakou tu svižnou a vtipnou Bestii, než tohle uspávání hadů.

Smrt ve tmě (2016)

Slušná baráková naháněčka.

Turbo Kid (2015)

Jak už to tak často bývá, kouzlo kraťasu, ze kterýho nadsázka a nadšení přímo stříkalo, nedokázala tahle parta kámošů přenést do svýho prvního celovečeráku. Celkově se to prostě moc nepovedlo, exteriéry i interiéry byly vyloženě trapný a potěšila snad jen trocha tvůrčí hravosti co zůstala, bionička a zlověstnej úsměv béčkový legendy Ironsidea.

Šéfkuchař na grilu (2014)

Tak jsem dal na rady a před filmem jsem se řádně nažral - čtrnáct dní prošlý syrečky a můj tři čtvrtě roku sušenej lovečák, prostě tak jak to má bejt - takže hladovýho mě nedostali. Ale ani moc spokojenýho. Přeslazená oslava sociálních sítí orámovaná americkým snem, to já moc nemusím. Navíc mi tu na komedii chybělo víc humoru. Průměrná rodinná zábava.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Za krimi díl s mysteriozní zápletkou o řetízku v jiným hrníčku prostě musím dát hvězdičku navíc.

Duel (1971) (TV film)

Ano, pokud jste poměrně neschopným a nerozumným řidičem, jako tady pan Mann, může se to stát i vám!

Enola Holmesová (2020)

Čekal jsem cokoliv, včetně avizovaný propagace feminismu, ale všechno to přebila a zabila nuda.

Mléčná dráha (2007)

Občas mám náladu otestovat se nějakým údajným skutečným uměním. Tohle prošlo, ani to nebolelo, ale celou dobu jsem si říkal, že se slušným zvukařem v zádech bych zvládl být stejným uměleckým umělcem, ba co víc, i scény bych měl zajímavější, sakra. Za mě bylo nejpovedenější Stanování, pak Bikeři a trochu víc hloubavej Kočárek.

Zprávař: Příběh Rona Burgundyho (2004)

Byl jsem z toho trochu rozpačitej. Chvílemi jsem se parádně bavil, ale občas mi to přišlo neskutečně trapný a nepovedený. Rudd byl skvělej a Carell nejvtipnější, ale co nám to, proboha, provedli s Melounkem? Vypadala tu nedobře.