Princezna a námořník (2001) (TV film)

Zklamalo mě to. Moc velká muslimská propaganda i tolik let zpátky. "Až si ho vezmu, tak se těším, jak se zahalím." - jak řekla kamarádka hlavní hrdinky. Mě se to zdá dosti vygumované. Hlavní hrdinka chce být muslimka, ale svobodná, kde si nechce vzít toho, koho jí přidělí, jen z lásky, mohla by se na veřejnosti bavit s kýmkoli. Až moc lehce se dostali do Ameriky, ale byrokracie byla, je a bude.

Nové objevy ve starém Egyptě (2002) (seriál)

Pan Verner je velká kapacita v egyptologii, mám ráda egyptologii, hlavně dobu stavitelů pyramid čtvrté dynastie a slavnější 18. a 19. dynastii. Některé informace se mi zdáli už známé, některé byli nové. Tento dokument byl natočen po roce 2000, ted toho může být více.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Je to jako ze života lidí, většina lidí by se v tom poznala. Super scéna s lenochody na úřadě. A jak je to město zajímavé, část ve sněhu, v pralese, pro velké a malé zvířata a taky to nudistické centrum byla super scéna.

Padesát odstínů černé (2016)

Viděla a četla originál, při tomhle jsem párkrát řvala smíchy a asi do konce života budu mít před očima ty velký koule a malýho ptáka pana černého a extrémně dlouhý přirození bratra pana černého.

Fakjů pane učiteli 2 (2015)

Druhý díl taky nemá chybu. Nikdy by mě nenapadlo, že bych mohla jet se školou na školní výlet do Thajska, já se tak dostala možná tak jen na Macháč. Opice, co ho praštila do hlavy a následné oživování, to bylo dobrý. I vedlejší sousedi umí vyprodukovat vtipné komedie.

Fakjů pane učiteli (2013)

K tomuto filmu jsem se dostala náhodou, vůbec mě to ničím nezaujalo, možná tím divným názvem. Ale po zhlédnutí musím říct, že to bylo vtipné s mnoha hláškami. Ani já jsem v jejich věku nebyla tak oprsklá, dříve jsme měli větší respekt před učiteli. V duchu jsem si říkala parchanti německý, ale učitel neučitel je dokázal vzít do latě.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Mám ráda sérii Star Wars. Už jako malá holka jsem to hltala, aniž by mi to dávalo smysl, ale později se mi to začalo zarývat do kůže. Jako nejsem tak zapálená, že byl musela čekat x hodin na vstup do kina, ale filmy mám zkouknuté i některé komiksy přečtené. Sice jsem u ostatních filmů nedala komentář, ale je to takový svět, kde bych se chtěla podívat. Plno planet a galaxií, o tvorech nemluvě, které tam najdeme. Jsem možná pošuk, ale nejvíc mě zaujal BB8. Tak roztomilého droida jinde v galaxii nenajdete. Samozřejmě R2D2 a C3PO taky jsou boží. Je milé, že se tam navázalo na předchozí filmy, ale ten syn Hana Sola, takovej rozmazlenej parchant. Pardon.

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

Bylo to dobré, ale ne tak tolik, abych si z toho sedla na zadek. Nejvíc mě zaujal ten dům nad útesem, kde by mi asi nebylo nejlíp, ale vizuálně stál za to. Ještě mi mozek slouží, tak mi vytanuly Květy zla. Že by to mělo něco společného, nebo shoda jmen s básníkem Baudelairem?

Kung Fu Panda 3 (2016)

Třetí film o pandovi Poovi nezklamal, taky to mělo šťávu a akci a zasmála jsem se. Epický boj s Kaiem v říši duchů na konci byl fakt hustej, jak by řekl Po.