Zoolander (2001)

Chapem o co tu ide Vidim ten nadhlad a parodiu. Spoznavam vtipne sceny. Bohuzial Stiller u mna nikdy nefungoval. Nedopozerane.

G. I. Joe (2009)

Testosteronova alfa samcia americka blbostka. Videne na dva razy a oddychol som cajickovo.

Okno do dvora (1954)

Zda sa, ze to co robi pana Hitchcocka takym ospevovanym reziserom je jeho schopnost z celkom obycajneho pribehu urobit vyborny film. Vdaka dobremu vyberu hercov a a dialogom napisanch pre "vsednych" ludi je lahke uverit, ze nieco podobne sa moze stat komukolvek z nas.

F (2010)

F for fantastic. Ako zanrovka, aj vzhladom na minutaz, to podla mna nema chybu.

Neúplatní (1987)

Hovoril som si, ze s takymto obsadenim to proste urcite bude pecka a tesil som sa ako maly chlapec. Napisem asi len tolko, ze ak je toto Costner vo vrcholnej forme tak ma mrzi, ze s nim dali De Nira do jedneho filmu.

Taxikář (1976)

Nie je to film pre kazdeho. Je to dost tazke a silno znepokojujuce. Nie je lahke nechat sa vtiahnut do filmu, ktoreho hlavnou a viac menej jedinou postavou je mentalne nevyrovnany clovek uzavrety vo svojom svete samoty. Vsetky ostatne postavy len epizdone posuvaju americkeho (anti)hrdinu k nezvratnemu koncu, len aby to nakoniec vsetko skoncilo uplne inak. Vdaka De Nirovmu (opat raz) exkluzivnemu vykonu vidime co a ako malo treba na to, aby sa mily podivin zmenil na vrazdiaceho psychopata .. a spat.

Čas probuzení (1990)

V poslednej dobe som mal stastie na dobre filmy. Ci uz islo o akcne bojovky, kriminalku alebo ako tento - priam rodinna drama. Borci namietaju, ze ide o dojak. A mozno ano a ja to milujem. Slza vypadla, nasledovanou dalsou. Znamena to len, ze ma film uplne pohltil a ze laska a cit este neumreli. Minimalne vo mne. Robert De Niro je trieda sama o sebe a spolu s vybornym rozumbrada Williamsom to bol skvely zazitok. S malou chvilkou ticha v miestnosti po skonceni.

Nelítostný souboj (1995)

Tazko este nieco pridat. Proste ak hladate dobru kriminalnu dramu tak ste prave narazili na krala zanru. Nieco ako pyramida medzi siedmymi divmi sveta. Jedina a neznicitelna. A ak tento zaner stoji a je podopierany na dvoch pilieroch tak ten na pravo sa vola Al a ten na lavo Robert.

Utržený ze řetězu (2005)

Lepsie to uz asi nejde. Lepsi mix akcnej bojovky s pribehom s malou stipkou laskavej romantiky a takej tej tradicnej americkej freemanovsko - dedkovskej rodinnosti uz mozno nikde inde neuvidite. Este by som primiesal trochu tej anglickej Guy Ritchie gangstrovky a Jet Liho zvieracie (ne)herectvo vyjde mi z toho nieco silno dobre pozeratelne. Lenze potom sa clovek zapocuva a zisti, ze hudba je od Massive attack a to sa uz pozitkarsku usmievam a zacina to smrdiet laskou minimalne na polku zivota. Lebo nic a ani dvd nie je vecne. Dej ma od zaciatku rychly spad. Vtiahnutie je takmer okamzite a hned od zaciatku je jasne komu drzat palce. Neskor sa to trosku ukludni, aby to vyvrcholilo v konecnom suboji dobra a zla, minulosti s buducnostou. Poviete si: "Tradicne." A? Shut the hell up. That man could talk some serious shit.