Rosemary má děťátko (1968)

Tak tato drama s hororovymi prvkami ma sice skvelu atmosferu, ale pokial ide o ospevovane budovanie napatia tak preferujem o 10 rokov starsi kusok od Hitchcocka. Hoci co sa tyka finale tak absurdita vybuchu hailovania a nasugerovane prijmanie roly matky bola dost sila. Poklona Mia Farrow, ktora ma presvedcila, ze je len domaca panicka svojho manzela so sklonmi k panike. Teda dufam, ze presne to mala zahrat.

Londýnský gangster (2010)

Kopec blbych kecov, ale za zleho teplosa a zaver, ktory ma chytil davavm styrku

Závrať (1958)

Na film z roku 1958 mi to nepride vobec "mimo misu". V budovani atmosfery je Hitchcock proste majster a spolu s celkom zaujmavym detektivno - mysterioznym pribehom to mohlo byt skvele pokukanicko. Lenze niekde uprostred som si zrazu uvedomil, ze sa nudim. No good.

Kiseichuu: kiraa pusshii (2004)

Je jasne, ze hodnotit to ako normalny film sa neda, ale aj v ramci zanru je to dost slabe. To, ze je to blbe jak poleno bolo dostatocne vykompenzovane kozami miestnych nehereciek. A hlavne teda Ta vytazna by to vykompezovala aj na dalsie dva trhaky. Ale hodit Amazonku do Botswany jednoznacne prekrocilo tenky hranicu medzi vtipne idiotskym a proste len hlupym. A to neratam, ze stale kecali o nejakom dazdi, akurat za cely film ani nezakvapkalo. Najvacsia bomba je asi minutaz.

Zdrojový kód (2011)

Taky Donny Darko pre deti. Napriek tomu, ze film ma len 90 minut, tak ma skoro stale sprevadzal pocit, ze naplnit ich nebolo az take lahke. Plus happy end, ze vacsieho nebolo mozne ani vyrobit a vysvetlovacie barlicky typu: chapes, stvorili sme nieco nove a mne sa ziva ako v pondelok v praci. Inak Jake bol skvely a stale patri medzi mojich oblubencov. Hlavne z dovodu, ze hral v Donnie Darko pre dospelych inak znamym aj ako - DONNIE DARKO.

Země bez zákona (2012)

Ked som zbadal, ze scenar napisal Nick Cave hned som si spomenul na Proposition. Dalsia vec, ktora sa mi bola hned jasna bolo, ze soundtrack bude skvely a podla mojho gusta. A nemylil som sa. Ani film nesklamal. Mozno bude niekto namietat, ze psychologia postav ako aj dialogy su tak nejak minimalisticke, ale co cakat od sedlakov zijucich niekde uprostred zeme nikoho. Hlavny zaporak dost sklamal, ale hudba Nicka Cave to vytiahla k 4. hviezdam.

Mechanik (2004)

Depresivny teror srsiaci z kazdeho snimku len dokazuje, ze Anderson to s atmosferou naozaj vie. A hoci pribeh mozno nie je najlepsi, rychlo na to zabudnete vdaka Baleovemu viac ako excelentnemu vykonu. Ak toto nebol oscarovy vykon tak potom neviem.

Vražedná terapie (2001)

Horror, ktory vlastne nie je hororom. Jednoduchy, jednoznacny pribeh, stale vsak so silnym zaverom a pointou "zo zivota". Vsetko je to zalozene na atmosfere davno opustenej psychiatrickej liecebne a dokazeje, ze Anderson to vie a Mechanik nebola len nahoda.

Neznámý (2011)

Take ctenicko do lietadla. Zabije cas, neurazi a nikto velmi nepremysla nad logikou. Liam je borec ako vzdy, ale v Taken som mu to zral viac.

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

V nicom vynikajuci film o unose metra. Unos sa vlastne mohol odohravat uplne hocikde, lebo okrem jednej divokej jazdy (vyplnac minutaze) je to len maly priestor 1 - unoscovia, maly priestor 2 - policajti. Vsetko to zabija koniec, ktory len potvrdzuje reziserovu impotentnost co sa tyka napadov.