Zátah: Vykoupení (2011)

Neviem co sa komu stalo, ale prva polovica je nudna, divna az takmer smiesna. Lenze potom sa prestane strielat a zacne sa mlatit a vypuknu bezkonkurencne bojove orgie. O, Boze, policajt s obuskom a nozom proti typkom s macetami moze byt to najakcnejsie co som kedy videl. Ku koncu to dokonca zacalo mat aj pribeh a dokonca sa priplietli aj par zaujmavych zaberov. Len skoda toho uvodu.

Funny Games USA (2007)

Nekonvencene, kontroverzne, priame a nekompromisne. Privlastky, ktore dostavaju vacsinu ludi do nekomfortnej zony a vyvolava u nich pocity nervozity a nekludu. Co je u mna znamka dobreho filmu. Obcas ma sice clovek pocit, ze obete budu minimalne zpolovice dementi, ale nevadi, lebo asociali su mega sympaticki. Cele to dobre funguje aj ako reklama na Converse tenisky. Nie som si akurat isty, ci stoja o takyto druh propagacie.

Mission: Impossible II (2000)

Jednotka bola hovno na zlatom podnose, ale ludia to zrali lebo ved Tom Cruise, Praha, Bond a tak. Dvojka je tiez hovno, ale specialne umiestnene v mramorovej toalete s roznymi bonusmi ako fazzulka, kukurica alebo supka z paradajky. Ale aspon kazdy vie o co ide. Celych prvych 10 minut som si myslel, ze to bude "rezba" od zaciatku po koniec s nejakymi vtipkami a par vyhajpovanymi, silno prehnanymi scenami. Na co som sa tesil a co by som aj dostal, keby som to pretocil na poslednu 20 minutovku. Medzi tym je tam totiz uplne zbytocne a uplne nasilu napchaty nejaky ten pribeh lasky. Tomovi sa velmi necudujem, lebo Thandie je fakt kus, nechapem vsak Thandie. Ak ma niekto nabura, nemusim sa s nim hned vyspat, len pretoze mi to urobil s porshe. Inak je MI:2 pohodovy vyplach mozgu, ktory vas bude na druhy den boliet menej ako alkoholova alternativa.

Orel Deváté legie (2011)

Nepriame a pravdepodobne nechcene pokracovanie Centuriona. Menej akcie, viac ukecane. Kvalitativne trosku lepsie, na druhu stranu to u mna zabijal cesky dabing a bolo to o 20 minut roztahanejsie. Vseho vsudy dalsi priemer, ktory neurazi.

Prorok (2009)

Skvely film o tom, ze system prevychovy funguje presne opacnym smerom. Cele to vsak moze fungovat aj ako mini studia na temu vplyvu arabskych pristahovalcov do Europy (vazenie) a ich vplyv na tradicne hodnoty (sicilska mafia).

Mariňák (2005)

Takmer klasicky americky vojnovy film drziacej sa tradicnej struktury: vycvik - vojnovy konflikt, nadsenie - vytriezvenie plus trosku tej rock`n`roll muziky. Jake Gyllenhaal predvadza skvely vykon, pribeh odsypa, je to vtipne, su tam tie chvile ticheho uvedomenia a absolutne mi neprekaza ani gycovitost naftoveho kona. Surrealizmus celej sceny len zapada do osnovy prebudenia sa zo zeleneho marinackeho sna. Celkovo to bolo velmi dobre a bolo by to na pat avsak..avsak je tu jeho starsi a dospelejsi brat Full metal jacket

Hrdina (2002)

Ak mate radi lietajuce veci ako napriklad Superman alebo Spiderman, tak toto je presne vasa salka kavy. Inak sa budete cudovat co v tej Cine zeru, ze im to lieta lepsie nez Patejdlovi a Zablackej. Jasne. Ono to vyzera naozaj krasne. Vela farebnych zaberov v nekonecnej poetickej harmonii aku dokazu vytvorit len cinsky zahradkari. Co im ide uz horsie je pribeh. Pretoze, tu mame kratku bajku roztiahnutu na dve hodiny s posolstvom, ze v jednote je sila a komunizmus na vecne casy a nikdy inak. Zda sa vsak, ze presne taketo "piccolo" chuti csfdakom najviac.

Rošťáci (1985)

Najlepsi rodinny film o bande zasranov hladajucich piratsky poklad. Objavi sa aj Jason Voorhees - bez masky a macety, ale za to s usmevom a laskou v srdci.

Memento (2000)

Citat scenar a urobit si uceleny obraz musel byt masaker. Vsetko stoji a pada na originalnej forme. Divaka nuti pozorne sledovat dej a tym odobera jeho pozornost od ostatnych aspektov filmu. Clovek je tak rad, ze sa dopatral pravdy a nevadi mu, ze zbytok bol len priemer. Casy ked Nolan tocil este originalne veci a nie sci-fi rohliky a rodinne filmy o zvieratkach.