Defiance! (1975)

Po Taking of Christina je to druhy film od Armanda Westona, ktory som videl. A je minimalne o triedu lepsi. Hlavne prva polovica, ktora sa odohrava v psychiatrickej liecebni, kde mlada Jean Jennings zaziva tazke chvile. Neskor, po prevezeni do sukromneho sanatoria, sa to zvrhava na porno bez ladu a skladu. Co je skoda, pretoze Weston mal nabehnute na celkom prijemne psycho pred malym twistom na zaver. Na druhu stranu trochu toho sexu nezaskodi.

Foxy Brownová (1974)

Len slaby odvar z Coffy. Menej akcne, menej wtf a hlavne menej sexy. Co vzhladom na to, ze je to urcene hlavne pre muzskeho divaka a ze tam hraje cierna diva Grier je proste smutne.

Predátoři (2010)

Taky big brother na predatorsky sposob. Brody je prekvapujuco drsny hrudnak (typek co chodi hore bez) a Predatori boli o dost menej nudnejsi ako som si myslel. Jedine co bolo smiesne bol Topher Grace, ktory proste stale vyzera, ze sa prave postavil od stola v pivnici v dome z "Tie roky sedemdesiate". Vseho vsudy sa mi to pacilo, dostalo sa aj pocte Arnoldovi a jeho Predatorovi, co proste mna, ako stareho vhs kazetaka, vzdy potesi.

Kompletní historie mých sexuálních selhání (2008)

Naozaj sa mi zdalo, ze to moze byt dobra tragi-komicka komedia. Nieco na styl Borata. Tvari sa to seriozne ale je to plne ironie a sarkazmu. Lenze cim dlhsie som to pozeral tym menej som si bol isty, ze to vsetko hraje a tym viac som nadobudal presvedcenie, ze on je vlastne je ten tupec z filmu. A nakoniec sa nam dostane aj trochu toho "fekalneho" humoru, co je absolutne mimo moj zmysel pre humor. Koniec je dobry ale to nema nic spolocne s "nim", ale s novou frajerkou.

The Taking of Christina (1976)

Taka porno verzia slavnejsieho filmu I spit on your grave. Asi aj z toho dovodu som tu chudatko zensku vobec nelutoval. Proste je tam trochu sexu a na konci "drsna" pomsta. Na druhu stranu musim povedat, ze presne z toho isteho dovodu sa mi to cele pacilo (zenske boli dost sexi) a este aj porno hudba nejakym zazrakom lahodila mojmu uchu. Bohuzial sa mi podarilo zohnat len verziu tak strasnu, ze polovicu filmu su vidiet len tiene ciernej. Napriklad v jednu chvilu som asi 5 minut pozeral na tmavu obrazovku a pocuval rozhovor 2 chlapov v aute. Soferovali v noci:))). Aj preto len 1 hviezda.

Quantum of Solace (2008)

Je jasne, ze to uz nikdy nebude Sean Connery. Na druhu stranu som rad, ze to uz nie je Pierce Brosnan, pretoze tie jeho bondovky uz prekrocili vsetky hranice trapnsoti. Tesima, ze Foster pomocou Craiga spravil z Bonda opat chlapa a celu seriu posunul do 21. storocia. Akcia sa na mna valila od prvej minuty az po poslednu a (ale) napriek tomu sa rejzovi podarilo ponorit sa hlbsie do Jamsovho charakteru. Agent 007 mozno uz nie je taky chladny ako za casov minulych, ale za to je urcite drsnejsi a nadalej hlaskuje a zmaca zenske nohavicky rychlejsie nez DD prsia na sutazi miss mokre tricko. Jedina vec co mi mozno chybala boli nejake tie ultra moderne gadgety. Odhodlaval som sa na novych Bondov dlhe roky, ale nelutujem ani minutu.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Zda sa, ze v sucasnosti je vsetko o vizuali a efektoch a o nicom inom. Napriklad scena v lese je urcite jedna z najlepsich akcnych chvilok, ktore som mal tu cest prezit. Lenze do celeho stylu filmu to velmi nesadlo. Bolo to akoby niekto zrazu prepol na 5 minut na druhy program s hypercool scenou z Matrix 8. A opat raz som nemal komu drzat palce. Vsetci su strasne nad vecou a hlavne vsetci maju plan a to pre kazdu situaciu. To, ze sa tak chova Sherlock je celkom logicke a priam ocakavane, ale ak si James Bondovsku coolovost zachovava kazdy druhy, tak to nejak straca zmysel. Aj cerstva manzelka dr. Watsna jedna pocas vrazedneho prepadu ako trenovana G.I. Jane. Na zaver sa dostava pocte klasike, ale film to uz nezachranilo. Guy by sa mal viac venovat projektom ako RocknRolla.

Polibek draka (2001)

Toto je pravy bojovy film so vsetkym co k tomu patri. Uz len sam Jet Li je zarukou, ze bitkarske sceny nebudu len zhluk rychlych strihov. Naopak potesi par originalnych a patricne adreanlinovych scen. A dalej je tu Tchéky Karyo ako ultimatny hajzlik, ktoremu som od prvej minuty neprial nic menej len to najhorsie. Nastastie mne sa dostalo len to lepsie.

Valkýra (2008)

Pre mna je plusom uz to, ze sa Singerovi podarilo obsadit mne velmi nesympatickeho Cruisea sposobom, ze mi neprekazal a neznechucoval uz svojou samotnou pritomnostou. Neviem na kolko sa film opiera o historicke zaklady, ale na druhu stranu som ani netusil, ze sa niekto pokusil o atentat Hitlera v takomto rozsahu. Valkyria je skvely film, pretoze ma dokazal udrzat v napati, hoci mi bolo viac-menej od zaciatku jasne ako to cele dopadne.

Prometheus (2012)

Hands up! Vyborne sci-fi, ktore si vyborne uzijete hlavne v kine kvoli masivnosti zaberov planety. Tie mali pravdepodobne kontrastovat s klaustrofobickym skumanim neznamych priestorov, co sak vsak velmi nepodarilo. Co sa dalej nepodarilo je snaha vtlacit trochu filozofie do inak uplne priamociareho pribehu. Avsak to, ze su mi naservirovane tie najbanalnejsie otazky o viere, zivote a smrti, neznamena, ze budem nad nimi bublat vodnu fajku s kamosmi v cajovni. A to aj vdaka tomu, ze atmosfera je slaba ako moje nohy po maratone. Trasie sa slabych zakladoch klisovosti a akcnych sekvenciach. Chcelo by to trosku Finchovskej temnosti a mozno by mi neboli ukradnute vsetky postavy, ktorych plochost je priam ukazkova. Naozaj, ak je cernoch velky, fajci cigaru, hra na hudobny nastroj a nosi siltovku, tak to neznamena, ze je coool. Na druhu stranu kritizovat je vzdy lahsie. Co sa mi pacilo bolo to, ze okrem zleho klise obsahuje film aj vela toho dobreho a to hlavne toho "alienskeho" plus vela veci, ktore vam budu nieco "pripominat". Dalej samozrejme vizualna stranka, ktora asi nema chybu a este robot - humanoid, ktory je proste hajzlik. Nakoniec len dodam, ze ak nemate radi 3D, tak zbytocne nevyhadzujte peniaze, pretoze velky rozdiel nezazijete. Aj ked ja som si ho uzil, presne ako aj cely film.