Tenkrát v Mexiku (2003)

Podobny recept, privela ingrediencii, ktore este spolu ani velmi nefunguju. Uz len to, ze Salma umiera hned na zaciatku (pritom si staci strihnut asi najlepsiu scenu filmu) a je "nahradena" mexickou frndou cislo dva Evkou Mendesovie, by mohlo zniet ok. Ale Mendeska nedostava dostatok casu ani priestoru, aby ukazala svoje filmove kvality a charizmu (rozumej koze a rit ven) a hlavne v porovnani s tetou Hayekovie je to len slaby cajicek o piatej.....rano. Dalej Johnny Depp momentalny filmovy exot je jasna a dobra volba na ozivenie chuti, ale aj on hra (velmi dobre) len to co ma v scenary. Hovno na panvicke je zaujmave, ale stale nejak tak smrdi po hovne. Celkovo som absolutne netusil kto ide po com a po kom a hlavne ich dovody. Privela postav, primalo casu. Nakoniec sa nam dostane pohladnicoveho zaberu stastnej mexickej dedinky a mne je jasne, ze casy Rodrigeza a upirov su nenavratne prec. Mozno to este zachrani Machete ...in space.

Mariachi (1992)

Tak za 7000$ je to naozaj vcelku vela muziky. Skvely debut a prijemna priprava na druhy film El Marichi trilogie - Desperado, ktory mozno nie je tak velmi "neza" za to vsak s Banderasom.

Dokonalý trik (2006)

Tak ako chodi clovek na kuzelnika s chutou nechat sa klamat a balamutit, tak isto si moze vychutnat aj tento film. Od zaciatku sa snazi odhalit tu fintu - pointu a je mozne, ze na nieco pride, ale na konci ho aj tak cakaju jedno, dve prekvapenia. Proste dokonaly trik a tiez vyborny triler o vrazednej sutazivosti az po hrob. Trosku mi vadila "sci-fi Tesla barlicka", alecely cas to bolo aj tak len o jednom: nechat sa a byt oklamany.

Rocky Horror Picture Show (1975)

Tak ako som si to z pociatku uzival a hovoril si, ze 70. roky je cool era pre film, tak som neskor zistil, ze mi to kazdym dalsim (rovnako znejucim) songom lezie viac na nervy. Dejove linky medzi pesnickami su hluche, ploche a hrubo vsunute len, aby co najrychlejsie posunuli dej k dalsej smutnej obdoby vlozky podotykam muzicnej. Tesil, ale nevytesil. Zbohom

Expendables: Postradatelní (2010)

Moj najvacsi problem bol Stallone utekajuci ako astmaticke prasa po mrtvici. Hlasky ma velmi nechytili za moje nostalgicke srdce a akcnaky 80. rokov tak zostali odpocivat vo vhs-kovom nebi. Inak to nenudi a za najvacsieho borca vyhlasujem s velkym prehladom Stathama

Max Payne (2008)

Nikto necaka zazraky od filmu natoceneho podla pc hry. Co sa vsak caka, ze tam z tej hry aj nieco bude. Teda okrem prostoducheho pribehu. Nabuduce viac Maxa Payna v Max Paynovi.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Este trosku akcnejsie a o nieco menej vtipne. A prave ten kusok z toho robi chaoticku zlataninu s mnozstvom robotov, o ktorych nebudete tusit co su, co tam robia a dokonca ani za ktoru stranu vlastne kopu loptu. Dalej su tam flojdi, co vas nahanaju s hukackou na plne gule len preto, ze sedite v aute, aby vas nechali ist lebo Everybody loves New York. Vojaci, ktori si podstate robia co chcu, lietaju kam chcu a ostreluju pyramidy kedy sa im zachce. No a najviac je tam najvacsia frnda v meste, ktora je pravdepodobne este panna, je automechanik a pravidelne si vylepsuje figuru spomalenym behom ala hopsajuce kozliatka. Nudit sa je proste zakazane.

Přizdis*áči (2011)

Na anglicku komediu je to obsolutne nevtipne. A od americkych tinedzerskych trapnosti sa to lisi len tym, ze ukazali penis. Dva krat. Mna tym nepotesili. Ani ja ich nepotesim...

Do hlubiny (2005)

Hlavne a v prvom rade nadherne podvodne zabery mixnute s vyslnenym vsetkym ostatnym. Mozno pribeh nie je prave jeho silna stranka, ale nudnejsimi pasazami nam pomoze preplavat Albina prdel v plavkach a o zbytok sa rychlo a zbesilo postara super borec Walker so svojimi moralnymi hodnotami cistejsimi nez oceanske hlbiny. Dostavi sa aj teply konec a zapad slnka. Jo, a zenske nosia stale plavky alebo menej. Hovoril som? Mega