Humr (2015)

Rozhodne jeden z najoriginálnejších filmov za poslednú dobu, ktorý sa dal celkom ľahko stráviť. Za najlepšiu scénu filmu považujem, keď po lese prebehne ťava...

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Nad logikou som teraz musel prižmúriť 4 oči a to z jediného prostého dôvodu - film dokáže zaujať diváka i inak.

Sedmero krkavců (2015)

Toľko neveľmi pekných herečiek pohromade v jednom filme som už nevidel dávno. Spolu s aspoň náznakom humoru a životného nadhľadu je to to, čo azda chýbalo snímku najviac. Dobré jedlo, ale zle ochutené.

Eva Nová (2015)

Z filmu cítiť, že sa jedná o rukopis človeka, ktorý sa venoval dokumentárnej tvorbe. To však nie je chyba. Film - ako taký celkovo ani žiadnu veľkú chybu nemá. Otázka je, či sa chcete vyše 100 minút pozerať na príliš staticky natočený pomalý a depresívny príbeh, alebo čakáte od filmu i nejaké to maličké výnimočné zrnko múdrosti navyše. Eva Nová je film, v ktorom sa cení najmä snaha o celkové spracovanie a zaujmú herci - z nich najviac asi Milan Ondrík. V každom prípade silné 3*.

Mládí (2015)

Nezameniteľný Sorrentinov rukopis ma opäť dostal. Minimalistické životné múdrosti podložené na tácke veľkolepých obrazov zlepené do jedného celku - taký je i jeho ďalší film "La Giovinezza". Pre mňa niečo úžasné, o to menej pre dav ostatných ľudí. Mrzí ma, že väčšina i mojich priateľov nebude pri filme cítiť a zdieľať moju vášeň, preto nehodnotím naplno, no pred režisérom snímam klobúk a držím palce, aby pokračoval tam, kde prestal... Vždy, keď človek režíruje vlastný scenár v ktorom hľadá múdrosť formou otázok a odpovedí, je sa na čo pozerať.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Dopozeral som všetky diely a mám pocit, že by som si za to niečo zaslúžil...

Kosti a skalp (2015)

Keby som to mal zhrnúť v jednej stručnej vete, napíšem: Efektne natočená hovadina. A koho zaujíma podrobnejšia analýza: Pár chlapíkov v divnom mestečku na divokom západe (v ktorom sa všetci vyjadrujú a chovajú ako v 21. storočí) sa vydá po stopách zbesilých indiánov, ktorí sú vraj najnebezpečnejším kmeňom aký kedy svet videl. Výpravu okrem šerifa tvorí najstarší obyvateľ mestečka, chlap každú chvíľu očakávajúci gangrénu nohy,(ktorému počas celej trojdňovej cesty stačí jedna palica a kus ópia) a napokon týpek, ktorý už zabil vo svojom živote najviac indiánov a prehlasuje o sebe, že je z nich všetkých najinteligentnejší.(To asi preto, lebo išiel práve s nimi) Tak a máme v pol filme zápletku. Ďalej bojujeme s trojminútovými zábermi na chlapa, ktorý poskakuje horšie ako králik a druhú palicu si do ruky nevezme ani za Boha, nepochopeným odhodlaním šerifa a jeho kumpána a keď sa už zdá, že si obľúbite aspoň toho lovca indiánov, v momente ho odprášia ako prvého. Záver: efektné klišé. Mrzí ma, že ma napriek defektnému príbehu nezaujala ani jedna charakteristika postavy, ani nič, čo by ma vnieslo do deja, nechytal ma žiaden strach, či obava o hrdinov, tobôž nie pokus niekomu fandiť. A práve toto sa v dobrých filmoch nestáva. Škoda.

Dom Hemingway (2013)

Dom Hemingway - oplzlý hulvát, ktorý má šarm. Legenda, ktorá vás baví a s týmto zámerom bola misia filmu dokonale splnená. Nie som fanúšik podobných lacných žánrov a pokusov o vytvorenie nesmrteľných postáv, ale humor v tomto filme na mňa sadol ešte lepšie ako vie Dom Hemingway otvárať bezpečnostné sejfy.

Krásy divokého Slovenska (2015) (TV film)

Vyskladať dokumentárny film len na peknej kamere a nespočetnom množstve time-lapsov je bohužiaľ málo. Sklamanie.