Utržený ze řetězu (2005)

Napůl akční film plný skvělých kung-fu bitek a ničím nepřekvapujících akčních vychytávek a napůl drama o přeměně jednoho muže ze "zvířete" k citlivému, civilnímu a zcela normálnímu člověku. Zní to trochu humorně, ale zpracované je to ztraceně dobře. Když hraje v nějakém dramatu Morgan Freeman, je téměř jisté, že to nebude nic obyčejného, ale přinejmenším něco dost slušného. A ta proměna plná agresivních překážek i krásně dojemných momentů se mi pak sledovala ohromně příjemně.

Nabít a zabít (2006)

Velmi zajímavá a netradiční gangsterka, která, ač evidentě inspirovaná Tarantinem a jeho nezaměnitelným stylem, rozhodně potěší vlastním kouzlem a nabušeným dějem. Zvraty jsou udělané perfektně, nečekaně a vždy skvěle načasovaně. Scénáristicky i herecky dost výrazné - škoda přílišné plochosti a chladnosti, řemeslně totiž naprosto bez výtek.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Dvojka naplnila očekávání. Po povedených jedničkách už z principu žádné zázraky nečekám, ale tady si Gore Verbinski překvapivě téměř zachoval tempo prvního dílu. Děj trošku víc překombinovaný, nicméně rozhodně ne tolik, aby se v tom divák ztrácel a tak si obdivuhodného vizuálního zpracování a neuvěřitelných skopičin Johnnyho Deppa může užívat zcela naplno. Nebyl jsem vůbec zklamán a svých 150 minut v kině jsem si ve víru zábavy užil.

Zelené peklo (2003)

Námětem poměrně slušná, ale zpracováním bohužel tuctová kriminálka. Příjemné herecké výkony, slušné dějové zvraty, ale taky nemalé množství nudy. Přesto bych šel možná výš, kdyby to všechno nepokazil příliš ambiciózní a zatraceně debilní konec. Výsledkem toho je, že v tom mám dodnes strašnou kaši.

Silent Hill (2006)

Přestože je rozhodně na co koukat, příšerky jsou vymakaný, lekačky nečekaný a příběh svěží, neokoukanej, ani jednou se mi nepodařilo vsáknout se do v malých úsecích se všude kolem matně vznášející atmosféry, které ubližuje především neuvěřitelná natahovanost a kýčovitost dějového postupu.

Doom (2005)

Pc hru znám, hrál jsem, ale v dnešní době je už takřka pravidlem, že atmosféra hry se téměř nikdy nepovede převést na filmové plátno (a naopak to bývá ještě několikanásobně horší). Filmová podoba dopadla nudným a utahaným akčním béčkem vedená tradičně hrajícím Dwaynem Johnsonem, v jehož neprospěch navíc silně mluví fakt, že je celý totálně v temnotě. Připomíná to Vetřelce, ale zatímco vlastně každého Vetřelce režíroval režisér schoen navodit alespoň základy nějaké atmosféry, tohle režíruje neschopa snažící se, ve výsledku bez efektu a úplně chladně, převést obrázky ze hry na filmové plátno. Koukatelné, ale nezáživné.

Tajnosti (2007)

Poměrně hodně jsem čekal a tudíž jsem taky poměrně hodně zklamán. Může za to především fakt, že jsem čekal něco docela, ale docela jinýho. Čekal jsem odlehčenější záležitost ve stylu Hřebejka, ale Tajnosti jsou daleko více hořkým dramatem plným vychytralých životních pravd a mouder a bohužel taky filmem z 80% směřovanému dámskému publiku. Ne, že by se mi to nelíbilo, to se nenechte vyvést z omylu - působí to příjemně a roztomile, ale nutno uznat, že sledovat 90 minut Ivu Bittovou (překvapivě dobře hrající), kterak běhá po městě, hádá se s manželem a potají se sbližuje s prodavačem pian, mi ani v rámci české tvorby zkrátka nestačí. Navíc na konci se Nellis až příliš okatě snaží diváka chytnout za srdce a rozbrečet. Bohužel Alice, mě jsi nerozbrečela.

Stopař (1986)

Kdo po tomhle někd zastavil nějakému stopaři, ten má pořádnou odvahu...

Krajina střelců (2003)

Je rozhodně znát, že western sedí Kevinu Costnerovi asi nejvíce. Krajina střelců se s Tancem sice vůbec nemůže srovnávat, ale přesto je v rámci žánru příjemnou chuťovkou, která sice nenadchne, ale alespoň se u ní člověk nenudí. Ačkoli je to možná až moc jemné a chtělo by to přidat na krvi i na efektech. Ale i tak se film snesitelně nese k výbroné finální přestřelce, která alespoň film nezazdí, jako u jiných filmů. A Kevin si byl dobře vědom toho, že nic jako Tanec už nenatočí a ani se o to nepokoušel.

Vratné lahve (2007)

Příjemná, poklidná a vydařená komedie, ačkoli zdaleka ne taková pecka, jako některé jiné Svěrákovy filmy. Ale čiší z toho prostě taková ta roztomilost, pohoda a klídek, že se vám to za žádnou cenu nemůže nelíbit... Pár vtípků se dost povedlo ("Tady něco smrdí..."____"No jo, samochvála, to známe ty tvý humory":-) a celé to vcelku rychle plyne k bohužel trochu tuctovému konci. A ty Svěrákovy sny mi tam taky přišly pěkně zbytečné.