Sex ve městě (2008)

Seriálovou verzi moc neznám, ale film mě nijak nenedchnul. Zasmál jsem se párkrát a často jsem se přistihl, jak se mi zavírají oči. Tak za co teda 3*? Za to, že se na to dá příjemně oddychově koukat a za to, že herečky mi nelezou krkem tak, jako v jiných filmech pro dámské publikum.

Superman se vrací (2006)

Nechápu, co na tomhle stálo 260 miliónů dolarů. Supermanův návrat je pro mě zklamáním nejen díky očekávání zavedené značky "Superman", ale hlavně díky jménu režiséra - protože v porovnání s X-Meny, geniálními komiksovými adaptacemi, kde bylo všechno tak parádní, jak to jen jde, je to teda slabota. Film se nesoustředí na efekty, ale na romantickou linii. To sice není tak úplně špatný nápad, ale nejen že je nedotažený, především kdo čekal vizuální lahůdku prostě nemohl být spokojen. Bohužel i já jsem čekal něco jiného a výsledkem jsem byl rozčarován. Nebylo to sice špatné, ale fakt nechápu, kam ty prachy zmizely.

Devátá brána (1999)

Devátá brána - aneb jak se sešel geniální režisér s geniálním hercem a stvořili naprosto průměrný thriller. Místy je tam Polanskiho rukopis a nesporné režijní schopnosti přeci jen znát a o Deppovo hereckém kumštu se mohl divák taky přesvědčit. Od spojení těhle dvou bych ale čekal daleko lepší film... tohle je jen jakási hodně atraktivní a elegantní nuda.

Zelená míle (1999)

I ve svém druhém filmu z vězeňského prostředí ukázal Frank Darabont, co je zač. Opět nezanedbal ani ten nejmenší detail a tudíž opět předložil dokonalý film, jehož atmosféru pocítíte na vlastní kůži. U závěru už jsem ani nedýchal a jenom nevěřícně zíral, jak mě ten chlap zase dostal.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Nádherný příběh o naději a přátelství, který Frank Darabont zvěčnil v pro mě osobně nejlepším filmu všech dob. Bezchybná režie, bezchybní herci, zkrátka a jednoduše bezchybné úplně všechno. Od falešného obvinění, přes seznamování ve věznici, až po závěrečný, nejkrásnější emocionální zážitek.

Zahulíme, uvidíme (2004)

Hodně odvázaný huličský úlet, který těží zejména z invenčně originálních fórků a zábavného, neokoukaného dua Cho-Penn. Ale zase taková pecka to přeci jen není. Jen lehce nadprůměrná záležitost s překvapivě hodně velkým množstvím světlých míst.

Rocky Balboa (2006)

Plusem je, že film si alespoň uvědomuje, na čem má stavět, ačkoli lépeřečeno na čem stvět nemá. Rocky už totiž není boxovací šampión, který může běhat po ringu a knockoutovat soupeře po desítkách. Rocky je stárnoucí muž takřka důchodového věku. Nápad s comebackem pomocí boxerské exhibice s momentální hvězdou je výborný, ale moc velké množství dramatických keců a ještě k tomu romantiky mu to kazí. Hlavně už ale doufám, že žádný další Rocky nebude - Sylvester už na to nemá a nahrazení nějakým béčkovým hercem by sérii neprospělo.

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Přehled toho nejujetějšího a nejpotrhlejšího z americké parodie. Ačkoli už z prvních záběrů je divákovi naprosto jasné, že to Wayans vysoko přepískl a že hodně trapné a nevkusné záběry budou nevyhnutelné, je to pořád koukatelné, ba co víc - místy jsem se dost nasmál.

Vraždy v Midsomeru (1997) (seriál)

Seriál, který mě vždy dostal v první řadě příjemně anglickým - tj. klidným a atraktivním nábojem a taky za poměrně skromných podmínek vytvořenou atmosférou. Jako menší jsem se hlavně neuvěřitelně bál u záběrů na mrtvoly a skákal radostí ze závěrečného rozuzlení, dnes už spíš s klidnou hlavou sleduji, o jak inteligentní se jedná dílo.

Kriminálka Las Vegas (2000) (seriál)

Rozhodně nejlepší a nejzábavnější z amerických CSI, jejíž zejména první série měly nepostradatelný náboj a atmosféru. Tohle se s německýma, jako na běžícím páse se natáčejícíma sračkama, vůbec nedá srovnávat.