Podezření (2000)

Slušné, zajímavé, kvalitně herecky obsazené a rozhodně ne nudné. Bohužel filmu nejvíce ze všeho podráží nohy právě to, na čem měl celý stát - zasazení do jediné místnosti. Režisér zvučnějšího jména v lepší formě z toho mohl udělat překvapení roku, takhle je to jen slušný průměr, který s neustálými a po čase už opakovanými a předvídatelnými flashbacky začně působit trochu stereotypně.

Shrek Třetí (2007)

Jo, docela jsem se pobavil, ale vzhledem k tomu, že si to chce říkat "Shrek" se k tomu radši nebudu vyjadřovat. Tohle je to pokračování bombastických prvních dvou dílů, na které se všichni tak těšili? No myslím, že po tomhle výplachu by mě nepřekvapilo už ani to, kdyby se čtvrtého dílu ujal Tarantino.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Kdyby v tomhle filmu nebyl Adam Sandler a příjemně odvážný soundtrack, nebylo by v něm vlastně vůbec nic. Nezasmál jsem se totiž ani jednou.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Death Proof by se dal rozdělit na Vol. 1a Vol. 2, ale já si myslím, že tenhle spoj je o něco působivější. Divák si pak udělá daleko lepší obraz o tom, co mu sedí víc. Musím říct, že mi ty babský kecy, kterých tu bylo totálně požehnaně, ani nijak moc nevadily - Quentin zkrátka ví co dělá, tohle nejsou jenom samoúčelný žvásty, ale součást naprosto stylovýho celku. A navíc - může si šlověk (zejména muž) stěžovat na to, že téměř nepřetržitě kouká na totálně žhavý sexy kočky, který se nebojí vystrčit zadek nebo hodit nějakej ten svůdnej pohled a přitom se pořád držet v zavedený linii? Copak se od něčeho takovýho daj oči odtrhnout? Quentinovo hospodská vsuvka žádná sláva, ale rozhodně potěší oldschoolovej borec Kurt Russel, kterýho jsem prostě žral. A ta závěrečná honička je prostě bombastická, nad těma třema prdelema nelogickejch postupů jsem se nechtěl zamýšlet - hlavně, že jsem se kurevsky bavil. A ta závěrečná boxovačka je přímo boží. Velmi osvěžující, jen tak dál.

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál)

V dobách, kdy byla u nás vrcholem popularity Rodinná pouta a celý národ se nebavil o ničem jiném, zapůsobil tenhle seriál jako hooooodně příjemné osvěžení. Zejména proto, že se scénáristé nesnažili být za každou cenu vážní a herci se občas pokusili dokonce o vtípek. Dal bych možná i 2*, ale to by to muselo včas skončit. Po x stech dílů a vyčerpání veškerých nápadů už mi stačí zaslechnout z obýváku jednu větu a hned je mi jasné, na jaké úrovni se seriál nachází.

Max Payne (2008)

Kvalitami úplně na stejné úrovni jako Doom, nebo Hitman - kdy už neschopní američtí režiséři konečně pochopí, že atmosféra hry se zkrátka nedá přesvědčivě otisknout na plátno a že originál zkrátka zůstane originálem - knihy, to je něco jiného. Hru znám a můžu říct, že mě dostala. Tohle bylo úplně mimo - od scénáře po výběr Marka Vahlberga. Ještě, že to vizuální pojetí tradičně za něco stojí, ono chrlit na diváka v minutě desítky počítačově vyrobených efektů je o něco jednodušší, než ho vcucnout příběhovou linií.

Za plotem (2006)

Taky jsem od toho prakticky nic nečekal a hle - dostalo se mi intligentního a hlavně vtipného animovaného filmu. Celkové pojetí se mi dost líbí - ano, je to rodinný film především pro děti, ale kupodivu se toho tam najde dost i pro dospělé - protože já se bavil výborně. Oproti mnohým průměrným animákům vyznělo zatraceně málo vtípků naprázdno a v kombinaci se skvělým příběhem i závěrem jsem téměř na 90%. Jen tak dál.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Já jsem bohužel toho názoru, že westernům už tak trochu odzvonilo. V 60-70 letech se natáčel jeden geniální western za druhým, pak to s nimi ale šlo z kopce a tak se nějaký odvážlivec, kterému se povedlo zdařeně připomenout tento žánr objevil jen jednou za čas (Eastwood, Costner). Tohle je western nesoucí se jednoznačně na vlně těch ze starých dobrých časů. Protože jsme ale bohužel v 21. století, Mangoldovi se do toho nepovedlo dát ani trochu westernového kouzla. Jistě řemeslně je to vskutku dokonale odvedené a herecky naprosto luxusně zastoupené, ale jinak je to spíš nuda. Já westerny vlastně nikdy neměl moc rád - právě ty starší mě ale přesvědčily o tom, že vyjímky se najdou a není jich málo. Tohle mě bohužel nepřesvědčilo. Snaží se to být celé tak dokonalé, až je to naprosto bez duše a bez dechu a bez emocí.

Let's Dance (2006)

Co je pro při smyslech se orientujícího diváka zajímavého na tom, že teenageři dvě hodiny tančí v rytmu hip-hopu, aby nakonec úplně typický looser-klučina skončil tam, kde už je od prvních minut jasné, že skončit musí - v náruči své sexy vypadající i tančící roštěnky? Vůbec nic. Tupý scénář podtrhuje vše. Pozitivní je, že alespoň ta taneční čísla jsou v rámci možností zvládnuty na jedničku.

Taková normální rodinka (2008)

V 70. letech a v rukou schopného režiséra z toho mohla být kultovní komedie. Bohužel jsme v roce 2008 - v době, kdy to s českým filmem jde hodně prudce dolů a kdy aby tu dobrého filmu člověk pohledal. Taková normální rodinka byla naprosto ideální šablonou pro to, jak by to nemělo vypadat - špatné a odpudivé herecké zastoupení (když nepočítám Mádla), špatný příběh, z 90% totálně zoufalé gagy a jedna velká spousta nudy. Ale v těch sračkách, kterých jde u nás za rok do kin kolem deseti, se to lehko ztratí.