Zatímco spíš (2011)

Takový lehký nadprůměr. Po technické stránce asi nelze nic vytknout. Je vidět, že Balagueró už má něco za sebou. Námět je poměrně originální, herecké výkony slušné. Z již zmíněného námětu by ale šlo vyždímat mnohem, mnohem víc, a proto nedávám vyšší hodnocení. Film nijak zvlášť negraduje a nečekaný konec se nedostaví. V tomto mě snímek tohoto ambiciózního španělského režiséra velice zklamal.

Gangsteři (2010)

Průměrná podívaná o skupince zlodějů. Krom scénáře jí potápí ke dnu špatná kamera. Matt Dillon, Paul Walker, ani Hayden Christensen jí k vrcholu nepomáhají, je mi líto.

Fear X (2003)

Fear X opravdu nemá daleko k Lynchově tvorbě a skalní fanoušci si tu určitě přijdou na své. Prapodivný příběh se ke konci začne nelogicky zamotávat v jakési rádoby umění, kdy se detaily děje mají právo vytratit a je jen na divákovi, jestli hodlá ještě půl hoďky po projekci čumět do zdi a rozjímat nad tímto výtvorem, nebo se radši sebere a hodí film do koše, s tím, že ho nehodlá pochopit. Já se hrdě řadím do té druhé skupiny, protože zajímavý příběh, který se začne v posledních deseti minutách hroutit jak domeček z karet u mě nemá šanci. Zkušenějšímu divákovi po prvních pár minutách dojde, o jaký typ filmu asi půjde - minimum dialogů, rozvleklé záběry, vidiny hlavní postavy, místy nelogické chování postav, nesouvislosti, atd... Stopáž tohoto snímku je naštěstí relativně krátká, za to díky. Ale abych jenom nenadával, místy se objeví slušná práce s kamerou a také nelze upřít Windingův um pro zachycení atmosféry.

Žena v černém (2012)

Podobných hororů tu byla už celá řada. Co mě ale nutí zvednout své průměrné hodnocení o stupeň výše, je velmi vydařená ponurá atmosféra a taky fakt, že mě už pěkně dlouho u žádného hororu tak nelezl mráz po zádech. To, že je Daniel Radcliffe ve filmu otcem dítěte na mě nepůsobilo ani náhodou věrohodně, ale i tak si mě získal tím způsobem, že jsem ho neviděl jako Potterovic kluka. Nečekejte nějaký enormní rozdíl oproti klasickým duchařinám, kterých každý rok vyleze na svět hned několik, ale určitě na vás žena v černém a její odlehlé sídlo v jakémsi potemnělém anglickém městečku zapůsobí.

Alvin a Chipmunkové (2007)

Pro koho je tahle zlotřilost určená...? Pro děti? Pokud jim chcete vymejt mozek, tak jste našli to pravé. Žádná animovaná postavička mě nesere tak jako Alvin a jeho upištěná banda.

Oko bere (2008)

Film, který si hraje na to, čím není. Rozhodně se nebojte do tohoto dílka jít, ale nečekejte nic závratného. Scénář je opravdu slabý a bohužel neoslní ani Kevin Spacey, ani Jim Sturgess.

Síly temna (2006) odpad!

Nelíbilo se mi to tak, že jsem to v půlce vypnul... vydržim hodně, ale asi sem neměl na blbosti žaludek. Pokud můžete, tak se tomuto omylu vyhněte a pusťte si něco jinýho.

Zelená zóna (2010)

Slušný mix válečné akce a politického dramatu, ale je pravda, že více akce a méně slov by filmu rozhodně neuškodilo. S trilogií Jasona Bourna bych to v žádném případě nesrovnával, neboť to s ní nemá kromě Matta Damona vůbec nic společného. Pokud si chcete trochu zapřemýšlet nad špinavou politikou, užít si Damona a na chvilku uniknout do válečné zóny, našli jste to pravé.

Vládce temnot (1987)

Pro mě poměrně zklamání. Předvídatelné, natahované, nepřesvědčivé. Herecké výkony velice slabé. I tak se na to ale dá v dnešní době dívat, aniž by se divák usmíval nad zpracováním a toho si u Carpentera vážím.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Na novou misi jsem se těšil a nedá se říct, že by mě nějak zvlášť zklamala. V mých očích má série Mission Impossible stále co nabídnout a jak je vidno, tvůrci to ví a ždímají z toho, co to jen jde. Tom Cruise podal slušný výkon a musím říci, že mě potěšilo i osazení jeho týmu - Simon Pegg, Jeremy Renner. Na druhou stranu film ničím nepřekvapí, nezvedne vás ze židle, ale jako zábava na sobotní večer mu asi není co vytknout. BTW: Scéna s neviditelností je super :-)