The Divide (2011)

Nenechte se zmást. Tohle není sci-fi. Je to psychologický thriller odehrávající se v protiatomovym krytu. Film je v podstatě sračka, ale přeci jen se tu najde pár věcí, které se povedly, ale ze židle vás nezvednou. Jednou z nich je psychologický vývoj postav, který je relativně věrně rozložen do celé stopáže. Dále také nečekaně nadstandardní herecké výkony a monotónní klavírní hudba. Co ale posílá loď Divide ke dnu je nekonečná stopáž, ze které vyplouvají na povrch hluchá místa, kdy se člověk dívá na hodinky, odvrací zrak od šestnácté, nudné, sadistické scenérie a přemítá, zda-li se něco v ději pohne kupředu, když film posune o čtvrt hodiny.

Nezastavitelný (2010)

Nečekejte nic než krásu akčního filmu. Místy mi vadila nesčetněkrát opakovaná transfokace záběrů, ale nemám to Scottovy za zlé. Adrenalin je na prvním místě. Kdo v tom chce hledat něco víc než akci, nechť od tohoto filmu upustí.

The 3 Rs (2011)

Nepochopil jsem to a myslim, že Lynch taky ne. Některé záběry jsou ale tak zneklidňující, mrazivý, hororový... sice ne na minutu, ale tak na půl minuty si mě Lynch získal :-)

Modrý samet (1986)

Zajímavé dílo, které je brilantní svou atmosférou. Isabella Rossellini, ani Kyle MacLachlan mě úplně nenadchli. Co se týče Hoppera, tak tomu role psychopata vyloženě sedla a povedla se mu.

I Touch a Red Button (2011) odpad!

Nechápu. Nechápu Lynche, nechápu zdejší obhajoby... a v podstatě nechápu ani tu hudbu. V tomhle opravdu umění neshledávám a lituji těch, kteří tak činí.

Tintinova dobrodružství (2011)

Pro mě parádní jízda! Desítky nápadů, neustálá akce a lehké napětí, detektivní nádech a brilantní vizuální zpracování, z něhož bude mít radost nejen každý, kdo někdy otevřel komiks s Tintinem. Já jsem se bavil od začátku do konce a u některých momentů jsem se opravdu docela nasmál :-)

Mupeti (2011)

Pro mě docela zklamání po stránce scénáristické. Působilo to na mě víc jako doják, než jako komedie... Mám v plánu to ale sjet znovu, tak mě to třeba napodruhý chytne.

Velké holení (1967) (studentský film)

Chlápek se holí... to je celý. Hodnotit se tu dá v podstatě jenom kamera a zvuk, takže... Kamera - pěkně vybrané záběry a úhly kamery, hudba prastará, leč hezká. Nic víc, nic míň. Nikdo mi nebude tvrdit, že když mu to nahodile pustim, že mi dokáže říct, kdo to režíroval. Jinak se jedná o prapodivný, nicméně zajímavý začátek Scorseseho kariéry.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Excelentní seriál, který mě vtahuje s každým dalším dílem víc a víc. Pokud se vám nelíbila první série, tak tomu dejte ještě šanci, protože TBBT zraje jak víno a je díl od dílu lepší. Pro mě v současnosti nejlepší sitcom!