Trafačka – Chrám svobody (2011)

Poměrně vydařený dokument, kterému ale schází tak trochu celistvost. Autoři si měli možná lépe rozmyslet, čím se chtějí zaobírat a toho se držet. Jinak se jedná o pěkný dokument, na který se hezky dívá a asi nikoho neurazí. Zajímavá a relativně vydařená kamera, hudba, dobrý námět. Z českých luhů a hájů podobných témat moc neleze, tak alespoň něco.

Ozvěny mrtvých (1999)

Překvapivě to nebylo úplně blbý. To co obvykle schází duchařskejm hororům je uspokojivý konec. V tomto případě je konec smysluplný a všechno do sebe v podstatě zapadá. Slabší 4*.

Lesní duch (1981)

Totálně nelogické chování postav, v některých místech nedomyšlený a uspěchaný scénář a mohl bych pokračovat. I přesto vyvolává i dnes Evil Dead v divákovi nepříjemný pocit, kterého je dosaženo velice prostě - celý film se odehrává v malé, stísněné, dřevěné chatrči, ze které není úniku. Raimiho první pořádný pokus o horor u mě poměrně zabodoval, i když je pravda, že mu tak trochu nadržuju.

Stáhni mě do pekla (2009)

Výborně napsaná záležitost, při které člověk neví, jestli se má bát, nebo padat smíchy. Brilantní spojení komedie a hororu!

Clockwork (1978)

Takhle to dopadne, když řeknete Raimimu, aby vám pohlídal dům, ženu a vaší předpotopní kameru.

Ocelová pěst (2011)

Ale proč ne. Ročně z Ameriky vypluje podobných filmů několik. Kostra scénáře je jenom další omílání toho, co už tu bylo nespočetněkrát. Ale pořád to na diváky funguje a fungovat bude. Film mě nijak neurazil. Usednul jsem k promítání s unavenou, prázdnou hlavou a s ní jsem taky odešel. Žádné přemýšlení, jenom relax. A to mám rád.

Kontraband (2012)

Contraband je klasický thriller/akční film, kterých vyleze za rok ze spojených států několik. I přesto mě dokázal poměrně zabavit a potěšila účast Kate Beckinsale, Ribisiho a nakonec i Bena Fostera. Je sice pravda, že stopáž mohla být o poznání kratší, ale to je vcelku jedno.

Alois Nebel (2011)

Měl jsem možnost si přečíst komiks, a tak jsem s "plytkým" příběhem počítal. Nepočítal jsem ale s tím, že i přes svou jednoduchost bude děj tak nesrozumitelně podán divákovi. Úplně jsem měl pocit, že sleduju nějakou ořezanou verzi, kde jsou odebrané scény, které by zajistily jakousi návaznost v ději. Vizuálně se jedná o parádně udělaný film, který mě svými jednotlivými scénami vtahoval hlouběji a hlouběji a je pravda, že má Nebel specifické kouzlo, které se podařilo přenést z komiksových stránek i do filmu. Toť vše.

Vrána (1994)

Takový lehký nadprůměr. Komiks jsem bohužel nečetl. To proč dávám nižší hodnocení je asi fakt, že mě film ve své době minul a dnes už tak nezapůsobí. Stylově se ale řadí k Burtonovým prvním dvěma Batmanům a tím si mě The Crow získal, za to palec nahoru. Film celkově potápí scénář, který má hluchá místa a mnohdy nezaujme. Brandon Lee si ale určitě pochvalu zaslouží, protože se mu role vyvržence smrti povedla.

Avengers (2012)

Pro mě jsou Avengers dětský sen, který jsem si vychutnal v plné parádě ve 3D, a to i přesto, že tuto technologii opravdu, ale opravdu nemusím. Scénář si s jednotlivými postavami překrásně hraje, je naplněn akcí i vtipem, s čímž samozřejmě souvisí obrovská nálož perfektních hlášek. Sloučení takřka všech komiksových charakterů od Marvela, které se nám za poslední roky představily, vyšlo úchvatně. Každá postava se chová tak jak bude každý očekávat, každá reakce je na správném místě. Digitální triky vypracované na jedničku, kamera jakbysmet. Možná jenom chválím, ale víte co? Já žádný mouchy hledat nechci. Bavil jsem se u týhle komiksový nálože naprosto úchvatně, v čemž mi samozřejmě vypomáhala dlouhá stopáž... je ale fakt, že bych u toho dokázal sedět ještě minimálně tejden a nepřestalo by mě to bavit :-). Vy kdo jdete s hodnocením pod 4* - asi byste fakt na podobný filmy chodit neměli... Takový Expendables v komiksový formě, co víc dodat? Na nic nečekejte a jděte do toho! Jo a prosil bych dvojku!