Conan (2010) (pořad)

Pro mě nejlepší talkshow, která z Ameriky leze. Conan je neuvěřitelnej. Má výborný nápady, tisíce hlášek a blbejch keců a to co dělá prostě umí. Proto tuhle talkshow a vše co k ní patří miluju.

Únos (2012)

Zklamání. Mám rád Cusacka a těším se takřka na každý film, ve kterém hraje - krom těch romantických. The Factory se ale opravdu nepovedlo a jediné, co stojí za zmíňku, je poměrně dobrá atmosféra. Když pominu to, že námět je ohraný a nezáživný, pořád tu je dost děravý scénář a předvídatelný děj.

Resident Evil: Odveta (2012)

Konečeně je Resident Evil podobný herní předloze. Což ho ale poslalo do ještě větších sra...

Zahrada (1974) (seriál)

Na tenhle miniseriál nedám dopustit. Obzvlášť potom na první díl "Milovník zvířat", ten mám nejradši :-)

Total Recall (2012)

Snad v každém komentáři tady na csfd (a nejenom tady, samozřejmě) se dočtete, jak děsně to kopíruje snad každý dobrý sci-fi, takže tomuhle okecávání se můžu vyhnout - je to pravda :-). Nicméně - Wiseman umí navodit deštěm a tmou prosáklou atmosféru plnou akce, jak už ostatně dokázal u dvou Underworldů a měl by se tedy zavděčit alespoň tím. To, že má Total Recall děravej příběh a pár nelogických situací, to se dalo čekat, takže s tím k němu přistupujte. Osobně mám výhrady vůči remakům a to ať už jde o Spider-mana, nebo třeba Robina Hooda, to je v podstatě jedno. Každopádně mě Total Recall tak nějak sednul a já mu ten děravej příběh žeru i s navijákem, ale na původní kultovku to nemá ani náhodou!

Zkrat (2011)

Krásný malý filmeček, který všichni odsoudili a hodili do průměru dnešních filmů. Je to kvůli jediné věci - scénáři. Je to zamotaný a překombinovaný příběh, který není pro unavenou hlavu. Na tohle se musíte připravit. Soderbergh si krásně hraje s kamerou, se střihem a prostě celkově s vizuální stránkou filmu. Navíc nám ho předkládá v podání herecké elity. Kdyby tu bylo místo i pro vtip, který by sem naprosto nádherně pasoval, šel bych s hodnocením o level výš. Každopádně tenhle kousek stojí za to a doporučuju to s ním zkusit.

Articles of War (2009)

Pěkná stylizace i celkové pojetí. Námět nepřináší nic nového, ale i tak se jedná o příjemnou záležitost.

Apt. 310 (2002)

Jako studentský kousek poměrně dobré. Dobrá atmosféra, jednoduchý děj, v rámci možností i povedená kamera.

Můj otec je šílenec (2012)

Tahle komedie má jen jedno - to nejvtipnější, co jsem tenhle rok v komedii viděl - "Jak šroubovat ve tmě" - kdo viděl, muselo ho to složit :-) ... jinak je to naprosto průměrná přisprostlá komedie se Sandlerem v roli neskutečnýho burana, takže nenáročná zábava pro nenáročného diváka :-)

Kabinet doktora Caligariho (1920)

Prvotní německá hororová expresionistická záležitost, která má naprosto brilantně vystavěný příběh a úžasnou atmosféru. Viděno v kolorované a restaurované verzi s hudebním doprovodem z roku 1996.