Hej-rup! (1934)

Ačkoliv je ve filmu více než patrný nádech komunismu, tak to nemám V+W za zlé. Místy opravdu pobaví a hlavně nenudí.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Jedno z nějvětších zklamání, jakého se mi za poslední dobu dostalo... Opravdu špatný scénář, pod taktovkou opravdu špatného režiséra. Větším zklamáním je ale stále ten scénář... větší pitomost fakt už asi vymyslet nešla. Už se těšim na další díl, tam Willis najde své další dva syny a každý z nich bude vypadat stejně východně, jako Jai Courtney. Já se stále ptám - proč? Proč se Willis upsal takový sra*ce? Proč takovou sra*ku vůbec někdo schválil? A proč John Moore?

Key and Peele (2012) (seriál)

Neuvěřitelně vtipná show, která mě chytla a nepustila teprve nedávno. Keegan-Michael Key & Jordan Peele staví své sketche hlavně na výborně napsaných situacích, které když diváka vtáhnou, tak není úniku. Kdo neuvidí, neuvěří.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Film, který mě opravdu velmi mile překvapil. Výborná atmosféra, která mi už několik let u podobných filmů chyběla. Oproti podobným thrillerům nikam nespěchá a jede si svou vlastní cestou. Příběh podán velice lehce a zároveň chytře. Za mě rozhodně palec nahoru a klidně s hodnocením přitvrdím...

Argo (2012)

Oproti předchozímu snímku si u mě Ben šplhnul. Vytvořil film, na který se krásně kouká a nenudí, se skvělou výpravou a pár povedenými vtipnými momenty. Příběh mohl trochu více gradovat, aby nepůsobil až tak nevyváženě, ale jinak si nemůžu stěžovat. 120 minut mi už dlouho takhle hezky neuteklo. U mě tedy převládá spokojenost.

Gambit (2012)

Čekal jsem trochu víc... každopádně scénka v hotelu je výborná :-). Pod taktovkou samotných Coenů by to bylo asi o něčem jiném.

Občanský průkaz (2010)

Příběh o ničem. Hlavní čtyřka neherců, kteří v podstatě nehrajou, ale jenom čtou text - opravdu peklo. K tomu odpudivá práce kamery, ze které se mi chtělo plakat. Po technické, příběhové, ani herecké stránce, se mi v podstatě nic nedostalo. Zdá se ale, že komunismus je pro české diváky vždy vděčné téma. Dávám tedy bod za výpravu! A taky dávám bod za pár dobovejch fláků! A poslední bod dávám za pobavení, když jsem zjistil, za co všechno bude film nominován!

Zkouška orchestru (1978)

Poměrně jednoduchá myšlenka, která je podána možná trochu krkolomně. Co mě ale mrzí nejvíce, je až přehnaný důraz na to, aby vše vypadalo jako "amatérský" dokument. V některých místech by to možná chtělo v tomto směru lehce zpomalit. Na druhou stranu se tu ale nejde i pár povedených momentů. Celkově mě Fellini nezklamal, ale ani nepotěšil.

Tisíc slov (2012)

Slabší, než jsem čekal. Myšlenka je dobrá, ale možná tak na krátkometrážní filmeček. V 90-ti minutovém filmu už to prostě nefunguje a v podstatě se budete dívat častěji na hodinky, než na Eddieho. Krom toho této "komedii" schází jakýkoliv vtipný moment, povedenější gag, nebo cokoliv jiného, co by vám vykouzlilo úsměv na tváři. Kdyby to bylo celé uchopené jako čisté drama, mohlo by to být lepší. Po technické stránce asi nelze nic vytknout.