Horizont události (1997)

Zpočátku si Event Horizon buduje velmi dobrou atmosféru, vykresluje chování hlavních postav a pořád drží něco mysteriózního pod pokličkou. Ke konci, s postupným odkrýváním onoho mysteriózna, jde ale všechna atmosféra stranou a stává se z filmu béčková záležitost. To zamrzí.

Hrůzná minulost (2012)

Slabší 4*. Atmosféra The Pact mi trochu, ani nevím proč, připoměla atmosféru amerického Kruhu. Hlavní herečka mě nijak neoslovila, ale i přesto táhla děj obstojně. Na poli hororů se nenajde moc případů, kdy by duchařina měla hlavu a patu. Poslední duchařina, kterou jsem před tímto snímkem viděl a dávala kupodivu smysl, byl film Ozvěny mrtvých . Abych ale neodbočoval. The Pact si určitě ze stran hororových fanoušků zaslouží pozornost, protože nabízí nad poměry dobrou atmosféru a v rámci hororu smysluplný scénář.

Mlha (1980)

Hm, podobně jako u Vládce temnot mě ani tentokrát Carpenter nepřesvědčil o tom, že by měl v repertoáru něco lepšího, než maistrovský The Thing. Atmosféra je poměrně dobrá, ale to rozhodně nestačí. Jamie Lee Curtis je taky dobrá, ale to taky rozhodně nestačí. Zkrátka a dobře to chtělo podat trochu jinak.

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

Seriál s originálním námětem, ale někdy i dost laciným zpracováním. I přesto se jedná o lehce nadprůměrnou TV zábavu tohoto žánru.

Movie: The Movie (2012)

Děsná blbost, ve který chyběl snad už jenom Nicolas Cage a Chuck Norris... Ale pár momentů se tam našlo :-)

Largo Winch (2008)

Zmateně udělaná minulost hlavní postavy (prazvláštně nastříhané a zamotané), celkově překombinovaný scénář. Jinak celkem zajímavý námět a relativně sympatické postavy. To je Largo Winch. Může připomínat Bourneovky, ale nesahá jim zdaleka ani po kotníky.

Chata v horách (2012)

Horor / Thriller / Sci-Fi ??? Ale jo. Ale připište si k tomu ještě Fantasy a Komedie. Největší pocta Samu Raimimu a jeho prvním dílům - hlavně Evil Dead. Ale nejen jemu. Je to pocta snad všem hororovým podžánrům. Určitě to neocení ten, kdo nikdy neviděl nějakej ten horor. Dalo by se to stejně dobře hodit do koše, jako nadhodnotit. Já beru to druhý, protože jsem se výborně bavil :-)

Miami Vice (2006)

Zklamání. Otřesná kamera, která na mě působila jako z nějakýho nízkorozpočtovýho béčka, šílený střih a celkově debilní vizuální zpracování. Všechny tyto aspekty mě opravdu zaskočily. O béčkovém scénáři a neuvěřitelně natahované stopáži nemluvě. Colin Farrell se svým vidláckým zevnějškem na mě taky nezapůsobil a tak tu zbývá už jenom Jamie Foxx, který mě naopak po všech těch utrpeních poměrně potěšil. Ale to je asi tak všechno. Michael Mann u mě tentokrát ani náhodou nezabodoval.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Hlavní nevýhodou tohoto filmu je stopáž. Komiks, který je spíš takovým "albem", má pár stránek a nejde v něm ani tak o příběh, ale spíše o parádně nakreslené výjevy. Takže - je reálné dle něho udělat film, ale v žádném případě ne takhle dlouhý. Vizuálně povedené, s pár zajímavými momenty, ale jako celek strašně utahané.