Perličky na dně (1965)

Ačkoliv nemám v zásadě nic ani proti jednomu z tvůrců (dobře, nemusím úplně V. Chytilovou) a něco málo už jsem od Hrabala přečetl, tahle směska povídek mě minula hodně velkým obloukem. Jedna horší než druhá... Hvězda za místy zajímavou práci s kamerou.

Home Sweet Home (2013)

Zbytečná variace na tolikrát viděné (a to jsem typ diváka, který od slasherů/home invasion filmů nečeká nic revolučního), tentokrát však naprosto bez příběhu a s předvídatelným vývojem. Film, který by možná fungoval po sestříhání do krátkometrážní podoby a ani tehdy bych mu s jistotou tři hvězdy nenapálil. Pusťte si raději You're Next - zde je alespoň jakási snaha o příběh a rozhodně se nejedná o tak utahanou a zcela nezajímavou podívanou, jakou Home Sweet Home rozhodně je. Body k dobru si může odnést snad jen poměrně slušná technická stránka (kamera, efekty) a zneklidňující maska zabijáka, což mi ale k povedené hororové podívané nestačí...

Interstellar (2014)

Film, který staví na nejprostší příběhové kostře, ale pokládá v průběhu otázky, které mně osobně byly vždy blízké a vždy jsem ve skrytu duše doufal, že je někdo přetaví do filmové podoby. Snímek staví na momentu překvapení a divákově zvědavosti, ale ve výsledku nic hodnotného nedodává a může tak být velkým zklamáním pro diváky, kteří se nad právě viděným alespoň trochu zamyslí. Samozřejmě mi vyrazila dech vizuální a hudební (Zimmer kopíroval od Glasse, ale s úspěchem) stránka filmu, která mimo kinosál nikdy už tak nevynikne, ale nestavím své hodnocení jen na ní (Cuarónova Gravitace u mě získala průměrné hodnocení). Scénáristicky se jedná o takřka perfektní dílo, které má samozřejmě spoustu vad na kráse, ale i přesto mě jako fanouška Dänikena, sci-fi a všeho ostatního, co se kolem točí, Nolan nadchnul. Je mi celkem jedno, že filmu schází nějaký originální prvek (kterých měl například Inception plnou kapsu) a je mi i jedno, co a kde kopíruje - výsledný mix mi prostě přirostl k srdci.

Equalizer (2014)

Equalizer je parádní thriller, na který ale musí být divák správně rozpoložen. Nejedná se totiž o adrenalinem napěchovanou akční smršť, ale o pomalu gradující záležitost, které kraluje se vší parádou Denzel Washington. Film, který může v několika bodech připomínat Scorseseho Taxikáře, ale ani náhodou Fuquovi předchozí filmy jako Pád Bílého domu, nebo Odstřelovače. Myšlenkově je Equalizer poměrně vyspělým filmem, který udeří vždy ve správný čas, ale nedrží áčkové ambice po celou dobu trvání. Po technické stránce se jedná o režisérův zajetý standard, který nebyl ani v tomto případě nijak zvlášť narušen, což není na škodu. Za mě palec nahoru!

Chraň nás od zlého (2014)

Na ploše jednoho domu dokázal před dvěma roky Derrickson rozehrát temný a děsivý horor (Sinister), se kterým poměrně slušně zabodoval. Co ale zabilo Deliver Us from Evil je přetažená stopáž a především slabý a ohraný příběh plný hluchých míst, u kterých jsem se díval na hodinky a doufal, že to Bana co nejdříve dotáhne do konce. Poměrně zklamání... Uvidíme, čeho se Derrickson chopí příště, ale pokud pojede v podobném stylu, ztratí brzy můj zájem.

Hannibal (2013) (seriál)

Pilot mě nebavil. V podstatě mě seriál nijak zvlášť nebral ani po cca šesti epizodách. To co se ale začalo dít pak... Pokud přejdete pár opakujících se prvků, se kterými se tu pracuje a pomalý rozjezd, nebudete litovat. Hannibal v podání Madse Mikkelsena je perfektní.

The Route V50 (2004)

Povedený krátkometrážní počin, kterému nelze vytknout prakticky vůbec nic. Robert Downey Jr., povedený scénář a nenásilně propagované Volvo V50. Za mě palec nahoru.

Need for Speed (2014)

Neskutečně hloupá a naivní krávovina, která mi nečekaně vyrazila dech výbornou vizuální stránkou, za kterou nahazuju hvězdu navrch! Po osmdesátým díle F&F, kdy už prakticky nejde o auta, ale o bankovní loupeže a já nevim co ještě, je NFS příjemnou změnou, u které ale musíte vypnout mozek a jen se bavit. Účel splnilo.

You're Next (2011)

Ač je hlavní motiv veškerého toho masakru trochu přehnaný a asi ne moc pravděpodobný, jedná se v tomto hororovém odvětví určitě o to nejzábavnější, co jsem zatím viděl. Pokud tedy máte podobné vyvražďovačky rádi, hoďte myšlenky stranou a bavte se. Solidně natočené, nepředvídatelné a poměrně dost krvavé. Za mě palec nahoru.

Liga výjimečných (2003)

Film, který si určitě nezaslouží tak vysoké hodnocení, ale já mu jej s radostí dám, protože jsem velkým fanouškem geniální komiksové předlohy (ze které bohužel film moc nepobral), protože obsazení Seana Conneryho do role Allana Quatermaina byl můj sen, protože mám rád steampunk a také proto, že průměrné hodnocení je už tak dost bídné - jsou i horší filmy dle komiksu!