Nabít a zabít (2006)

Po druhém shlédnutí zvyšuju s hrdostí na 5*! Film, který mi prostě sednul - ať už příběhově, obsazením nebo vizuální stylizací. První dvě třetiny stopáže jsou nabušené výborným humorem a spoustou skvělých hlášek (!!!) a poslední třetina přenáší původně banální historku do vážnější roviny a vše vysvětluje. A ačkoliv bych uvítal onu humornou složku i ke konci příběhu, nemyslím si, že by byl vážnější tón na škodu. Za mě určitě palec nahoru, výborně jsem se bavil!

12 opic (1995)

12 Opic vyžaduje divákovu pozornost, ale na oplátku nabízí neokoukaný a perfektně ujetý svět Terryho Gilliama a samozřejmě geniální a do detailu vybroušený příběh. Perfektní herecké výkony, výprava, režie, ale i kamera. Brilantní kousek, který si právem zaslouží své místo mezi NEJ filmy.

Nezahrávej si s ohněm (2012)

Relativně slušně natočený thriller, který celou dobu balancuje nad propastí klasických béček a ve finále do ní dle všech očekávání po právu padá. Pokud se těšíte na Willise, rychle na něj zapomeňte - je tu spíše do počtu a funguje jako výborná reklama na film. Tuhle story zkrátka táhne Josh Duhamel, jehož postava je nezajímavá, průhledná a prakticky bez vývoje (pokud tedy nepočítám náhlé objevení jeho střeleckých dovedností!). Pokud už nevíte po čem sáhnout, Fire with Fire vás nezklame, pokud od něj nebudete nic očekávat.

NON-STOP (2014)

Nadupaná adrenalinová nálož, u který jsem vypnul a bavil se od začátku do konce. Má svoje mouchy a samozřejmě ohraný motiv, ale až do posledních minut nabírá na obrátkách a nedává divákovi uspokojivé odpovědi. Film, který si velice úspěšně hraje s divákovou zvědavostí, ale je efektní pouze při první projekci.

D-Tox (2002)

D-Tox je sice béčko, které se místy zamotává samo do sebe kvůli nepřehlednému střihu (v poslední třetině) a nevybroušenému scénáři, ale odehrává se v atmosférickém prostředí a má Slye, tudíž má i mou plnou pozornost. A ačkoliv není příběh nic extra, dokážu si představit, že by šel v rukách šikovného scénáristy přetavit do vyhrocené hry na kočku a myš, u které by divák ani nedýchal. Současný stav scénáře ale víceméně odpovídá zdejšímu hodnocení.

3 dny na zabití (2014)

Hned po úvodní (akční) scéně a navození problematiky, se z původní hlavní dějové linky stává linka vedlejší a do popředí přichází utužování rodinných vztahů mezi Costnerem a jeho dcerou. Prakticky celý film je jen a jen o tom. A sem tam se ukáže Amber Heard, odveze si Costnera, ten lehce nakopne původní dějovou linku kupředu a vrací se k rodině. Ke konci se standardně obě dějové linky promíchají a máme tu finále. Mix rodinného dramatu a thrilleru by dopadnul o poznání hůř, kdyby nebyl Kevin tak drsnej a nekompromisní (když už se objeví nějaká ta akce, je se na co těšit!). Ve výsledku to tedy jako celek poměrně funguje a stává se z tohoto kousku poměrně originální a dobře natočené dílko, které patří neprávem k průměru.

Památkáři (2014)

Památkáři mají výborný námět, ale padají na hubu díky špatnému scénáři. Film, který tak nějak pořád přešlapuje na místě a neví, kudy kam. Veliká škoda a zklamání :-(

Brooklyn 99 (2013) (seriál)

Miluju, když lidi hodnotí seriál na základě jednoho dílu - nejlépe pilotu. Kdybych měl soudit po shlédnutí jedné epizody, nejspíš by mě nazaujal ani TBBT, ani HIMYM a nakonec asi ani Přátelé (mno dobře, teď trochu kecám...). Ale nemá cenu se rozčilovat. Po shlédnutí celé první série jsem nadšen. I když seriál staví na relativně prvoplánovém humoru a o hlavních postavách se toho (prozatím) příliš nedozvíme, vše funguje jak má. Zajímavý je i výběr herců, z nichž samozřejmě nejvíce exceluje Andy Samberg. A Andre Braugher jako kapitán taky nemá chybu ;-) U mě velká spokojenost a těším se na další díly!

Odstřelovač (2007)

Miluju ten pocit, kdy se přední uživatelé rochní v podprůměrném hodnocení a já dávám s klidem 4 až 5 hvězdiček! Zkrátka a dobře poctivá akční jízda plná klišé, tak jak to mám rád asi jenom já :-) ... Parádní vizuální stránka, nadupaná akce a nasranej Wahlberg proti celý vládě. Jsem hrozně rád, že Fuqua točí jenom pro mě, protože já si to královsky užívám! :-)

Skyfall (2012)

Skyfall je prakticky o ničem. Příběh který nenavazuje na problematiku předchozích dvou dílů a jde si svou vlastní cestou. A nemít tak stylovej look a povedeného záporáka, bylo by z něj jen průměrné béčko. Zkuste si zrekapitulovat, o čem to vlastně celé bylo a dojde vám, že jste možná měli šetřit hvězdičkami :-). Casino Royale stále nebylo překonáno...