• Krátkometrážní

O dívce, která proskočila časem (2006)

Ten film je ohromně neoriginální, zadalší nepříchází s žádnou scénáristickou perličkou a už vůbec to není nějaká audiovizuální bomba. Ale hlavně tomu chybí drajf - celý film jsem skoro protrpěl nudou. Veliké zklamání.

X-Men (2000)

1 - Singer navazuje na svoje předchozí filmy komorní kamerou zaměřující se na obličeje, ale komiksová adaptace potřebuje velkolepé scény a taky nějakou zajímavou melodii, minimálně ústřední, jak správně např. pochopil Raimi s jeho pavoučím mužem. 2 - Ani nášup akce, ani psychologie - a to včetně Wolverina - takže ve výsledku trochu nuda. 3 - Samozřejmě nějaké kiksy v logice.

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Ten film je mi sympatický - svým vizuálem, pěknou hudbou, odvázaností. Ale většinou to zkrátka není vtipné. Nápady tu jsou, ale jsou tak trochu slabě zpracované.

Jackie Brown (1997)

1 - V jeho filmech nikdy nebyla žádná zbytečná postava. Co tady sakra dělal De Niro, Fonda? 2 - Zbytečně dlouhé, občas nudné. 3 - Tarantinův rukopis není skoro čitelný - u něho mám vždy radši kecání o ničem, násilí, hravě umístněnou kameru a míň střihu. ... Jinak ale v dialozích nezklamal, herci jsou skvělí (klasicky hajzl L. Jacksona a moc se mi líbil Robert Foster - působil na mě jak nějaký 50's hitchcocovský hrdina) a hudba - sice jsem se naučil poslouchat The Deflonics atd., ale přijde mi, že trochu nezvládli střih hudby a některé songy. 3,5*

Dobrý Will Hunting (1997)

Dávám 5* a scénář dostal oskar, takže to je asi trochu divné prohlášení. Scénář je na tomto filmu rozhodně jedna ze slabších věcí, jak ne nejslabší. Nemám na mysli jednotlivé segmenty, dialogy, monology, ale přijde mi, že si Dobrý Will Hunting každou chvílí protiřečí a hlavně jsem neuvěřil Willovým náladám, jeho aroganci. Nj kluci byli ještě trochu pisatelsky nevyzrálí, ale samozřejmě jak jsem řekl, dávám 5* a to za neuvěřitelné emoce, které ve mně tento film vyvolal. A jako bonus moc zlatičká Minnie Driver.

Sejmi eso (2006)

Zajímalo by mě, jaký je kvalitativní rozdíl mezi Running scared a Smokin' Aces, že první z nich má 80% a druhý ani 70%. Podle mě žádný, oba filmy jsou vyhračičkované cool gangsterky bez jediné nudné minuty. Perfektní hudba! 4,5*

Kovboj Bebop: Lovec odměn (2001)

Toto anime mi svoji nepřekombinovaností bylo sympatické a prostě můj typ, s hudbou to je takové diskutabilní, ale Kovboje Bebopa hlavně sráží nadmíra ukecaných (nudných) scén. 3,5*

Džúbei a umění nindžucu (1993)

Ninja scroll vyhrál už na námětném poli, kdy se scénáristi rozhodli, že film si na nic nebude hrát, jen namakaný ninja bude pobíhat, zabíjet potvory a skrze zuby cedit drsné hlášky. Anime je to přímočaré, jednoduché, poutavé, dospělácké a hlavně příjemné a zábavné.

Ghost in the Shell (1995)

Rozhodně velice nepoutavý děj, neuspokojivý závěr a trochu necitlivý střih. Jinak spousta úžasně zpracovaných nápadů (zneviditelnění atd.), nádherná hudba (bohužel zazní zřídka) a animace.