Království (1994) (seriál)

Nic podobného neexistuje (kromě Riget II ;).

Malá Velká Británie (2003) (seriál)

Novodobá britská úchylárna, jejíž kvalitu jsem ocenil až po shlédnutí několika dílů. Na ostrovech zkrátka umí parodovat sami sebe.

Requiem za sen (2000)

Pocitově nejrealističtější film o závislostech, jaký jsem kdy viděl. Navíc brilantně zpracovaný po všech stránkách.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Kdo neviděl, jakoby nebyl. I po mnoha a mnoha shlédnutích musím žasnout nad geniálním scénářem, hvězdnými hereckými výkony, nápaditou kamerou, střihem i skvělým výběrem hudby. Kultovní film s aurou jedinečnosti, neexistuje jemu podobný.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Až na pár detailů, které jsem měl při čtení série v hlavě vykreslené jinak, paráda. Nejuvěřitelnější fantasy svět, jaký kdy uvidíte, svět bez hodných a zlých, kde každý jedná na základě logických a vždy pochopitelných pohnutek. Povinost pro všechny, kdo četli. A těm, kdo se s Westerosem seznámili až díky HBO nezbývá než doporučit knižní předlohu, protože i když seriál jde po hlavních dějových liniích, řada detailů (často celkem důležitých pro úplné pochopení chování a rozhodnutí postav) zůstává mimo. Kdo zvládne číst v angličtině, rozhodně si sežeňte knihy v originále, protože překlad přes veškerou snahu není to pravé ořechové.

Taková je Anglie (2006)

Srdeční záležitost. Dokonale ztvárněná atmosféra 80. let v Anglii, přesvědčiví herci, zajímavé téma. Vždycky jsem si myslel, že po shlédnutí tohoto filmu musí každý získat trochu lepší pohled na subkulturu skinheads (do níž rozhodně nepočítám neonacistickou svoloč a měl jsem za to, že tohle tento film ukazuje). Po přečtení řady komentářů tady už si to nemyslím. Je to asi tím, že film sám se nestaví na žádnou stranu, ale jen ukazuje "jak to tenkrát bylo" očima malého kluka, a je na každém, jak si to přebere na základě vlastního pohledu na svět. Je jasné, že pro diváka bude snažší se identifikovat s Woodym a jeho partou než s Combem, ale ani oni nejsou vzor svatosti, a tahle nejednoznačnost "dobří vs. zlí" v mých očích jen zvyšuje kvalitu filmu.

Jackass 3.5 (2011)

Je až k neuvěření, kolik materiálu přišlo při střihu J3D "nazmar". Kdyby se použilo i to nejlepší z 3.5, bylo by 3D o hodinu delší.

Obřad (2011)

Dávám tři hvězdy jen proto, že dvě už mi na tento film přece jen přijdou málo. Příběh nezajímavý, zpracování při vší snaze průměrné, Hopkins žádná sláva. Jednohubka, která sice vyloženě neurazí, ale ani ničím nenadchne a s ubíhajícími závěrečnými titulky ve mě zanechala pachuť ztraceného času. Stejně mi přijde, že všechny novější filmy, ve kterých se objeví téma exorcismu, napodobují úvodní vymítací scénu z Constantina.