Šiawase no kaori (2008)

Upřímně řečeno: film mě nejvíc fascinoval ve chvílích, kdy se v něm vařilo, což bylo úplně úžasné, ale hlavní atrakcí filmu to asi tak úplně být nemá :o). Samotný příběh mi přišel malinko fádní, i když oba dva ústřední hrdinové hrají výborně.

Taijó no uta (2006)

Nápad o dívce, která nesmí na denní světlo a "toho svého" jen pozoruje z okna, je dost fajn a film se navíc rozjíždí slibně. Pak ale, někdy v půlce, ztrácí tempo i dech a člověk už jen čeká, kdy se dostaví ten očekávaný konec. A ještě k tomu mi zpěvy hlavní hrdinky mi vůbec nesedly a spíš mě otravovaly.

Luan qing chun (2008)

Už hodně dlouho jsem neviděl tak zmatený a nesmyslný film, jako je tento. Na rozdíl od profhuberta soudím, že tohle nemůže uspokojit ani fetišistického lesbofila. Naopak souhlasím s tím, že forma je samoúčelná a děj nulový. Takže co nám ale potom zbývá?

Buddha Mountain (2010)

Věděl jsem, že život v Číně určitě není nic moc a že Číňani musejí dost vydržet, ale že o tom někdo natočí tak otevřenou výpověď, to mě docela překvapilo. Přitom film není nijak kriticky zaměřen, prostě jen ukazuje, jak to tam je. A já mu to věřím a Číňanům ani trochu nezávidím. Objektivně mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.

Strawberry Shortcakes (2006)

Nádhera!!! Ale s tím koncem jste mě pane Yazaki pěkně dožral, co si budeme vykládat. Celou dobu to bylo jasných pět hvězd za úžasný zážitek, ale takhle nezvládnutý závěr jsem fakt nečekal, to mě pěkně zvedlo ze židle! No a kratší stopáž by tomu možná taky neškodila - ale i tak je to za plný počet, nemůžu jinak. Tohle je přesně můj hrnec japonskýho (a nejen japonskýho) čaje.

Smrt v Šanghaji (2010)

Výborná ukázka skvěle odvedenýho řemesla bez jakýhokoliv srdce. Takže výsledkem je koukatelný film, který mě nechal úplně chladným a nikomu jsem nedržel palce, s nikým jsem nesympatizoval a o nikoho jsem se nebál. Chybou je asi taky casting - John Cusack není moc přesvědčivý (měl by být aspoň trochu drsňák) a Li Gong není ani z desetiny tak charismatická a půvabná (je spíš obyčejná a nehezká), jak by její role potřebovala. Mezi dvěma a třema hvězdama, ale za tu promarněnou šanci jsem naštvanej, tak dvě.

Lůno (2010)

Těšil jsem se na tohle docela dost, ale to byla právě asi ta chyba. Přišlo mi to docela zdlouhavé a místy až nudné. Moc pěkná kamera, naopak mě trochu zklamala Eva Green svým výkonem. Takže přes originální téma jen tři hvězdy.

Dedicato al mare Egeo (1979)

Typická italská lechtivá zbytečnost ze 70. let, točená jen kvůli nahejm holkám. Tak za ty holky jednu hvězdu, jinak ztráta času, nedoporučuju to nikomu.

Příšerná tchyně (2005) odpad!

Americký nepovedek s hodně nesympatickou Jane Fondovou a nevěrohodnou Jennifer Lopezovou, která opravdu není herečka. Ztráta času.