Nude Nuns with Big Guns (2010) odpad!

Amatérsky natočená nehorázná blbost.. Kdyby aspoň ty holky byly hezký, ale na ty se jako na celý film hodí spíš slovo: odpudivý.

Království nebeské (2005)

Úžasný dokument o beznadějné špalkovitosti a dřevákovitosti Orlanda Blooma a rychle postupující senilitě Ridleyho Scotta.

Ming Ming (2006)

Děj je přitroublej a forma, na kterou se tvůrci tak zuřivě upnuli, mě iritovala svou urputnou snahou o výjimečnost a neobvyklost. Jedna hvězda za chariosmatického Daniela Wu.

Černý štír (2006)

Film se velice okatě pyšní vytříbenou estetikou, velkorysou výpravou a promyšlenou kamerou, nicméně čínská hamletovská variace není coby příběh podána dostatečně silně, aby diváka strhla a udržela jeho pozornost po celou dobu 130 minut. Nepochybným kladem je výborná Ziyi Zhang, která - i když ostatní taky nejsou špatní - tu herecky jasně dominuje.

Zrození legendy (2010)

Zpočátku vcelku zábavný film, ale od okamžiku, kdy se objeví Bůh Wushu a starý mudrc (ten je obzvláště nesnesitelný) se film zvrhne v neuvěřitelný čínský průjem a slátaninu vykrádající bez ladu a skladu kde co. Nepochybně nejhorší čínský akčňák, který jsem za poslední tři roky viděl. Jedna hvězda za krásnou Xun Zhou, která by si ale měla líp vybírat role. A jak se do tohohle óbršitu dostali Michelle Yeoh a David Carradine je mi opravdu záhadou.

Lhář má čtyři tváře (2010)

První hodina je super, film má grády, neotřelou atmosféru, dobrý fórky, vtipný dialogy a celkově to odsejpá, jasnejch pět hvězd. Pak se to ale zlomí s tím, jak jsou hrdinové chycený do pastiček vztahů a neví si s nimi rady - což by nevadilo, protože to tak bývá, bohužel ale si s tím neví rady ani scénář a režie a to už vadí. A tak posledních dvacet minut je po všech stránkách o několik tříd horších - utahaný, bezradný, nevtipný a na nervy jdoucí tím, jak režisér zuby nehty kdovíproč nechce jednoznačný konec (čímž to finálně doposral). Ale i tak je to film, kterej určitě stojí zanvidění a zůstane v hlavě.

Kuky se vrací (2010)

Špatnej dabing lesních postaviček, hlavně nejstarší Svěrák, to je přednes k nevydržení, fakt děs. Stejně tak dabing Kukyho. "Hraní" nejmladšího Svěráka je mimořádně nejapný. To jsou věci, který mi film zkazily. Kouzlo hravosti a dětskýho snovýho světa se bohužel nedostavilo.

About Love (2005)

Nezbývá než se přidat ke všeobecnému nadšení, což rád činím. To je nádherný a milý film plný jemných citů a pocitů, čirá divácká radost.

Střepy v hlavě (2008)

Jeden z nejnudnějších "hororů", který jsem kdy viděl - kde bylo nějaký napětí, herdek? Funebrácká hudba pouštěná zbytečně nahlas ho nevybuduje, i kdyby ji zpívali Alexandrovci. Jedna hvězda za zajímavou Lenu Headey, doufám, že tímto filmem ukončila sérii ne moc povedených kousků, kde se v posledních letech objevovala a touhle trapárnou si vybrala svůj sestup na dno. Stejně tak režisér Sean Ellis, jehož skvělý Cashback miluju - s touhle sračkou se nedá vůbec srovnat.

Lang zai ji (2009)

Dávám tři hvězdy: dvě za mimořádně nádhernou a nevídanou kameru - kameraman je opravdový básník filmových záběrů a obrazů. A třetí hvězdičku přidávám na krásnou a působivou hudbu. Samotný děj lze považovat za legendu a vzít ho jak stojí a běží, nebo se nad ním lze zmýšlet a hledat v něm jinotaje a skryté spodní vrstvy, to je na každém.