Ať vejde ten pravý (2010)

Budu asi jeden z mála, komu se tento remake líbil víc než švédský originál (což je asi poprvé, protože americké remaky jsou pravidelně jen przněním evropských originálů, viz například Brutální Nikita či Nebe nad Berlínem). Ve švédském filmu mi totiž vůbec nesedla hlavní představitelka, to tady jsem s ní cítil mnohem víc. Celkově průměr s pár dost drsnýma scénama.

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Přehrávající exhibicionista Donutil a kolem široko daleko žádný zajímavý herec. Nevím, co by na tomhle mělo být dobrého.

Sekretariat: Příběh šampiona (2010)

Bohužel z toho smrdí Disney a jeho jako vždy vyumělkovaný a barvotiskový svět na sto honů, takže to zůstává asi o sto délek pozadu za Phar Lapem, výborným a zřejmě nepřekonatelným filmem z dostihového prostředí. Škoda, příběh sám o sobě dává dobrý základ pro fajn film.

Opravdová kuráž (2010)

Vynikající film! Western jako žánr v kvalitě už nějaký čas skomírá, jen jednou za čas se objeví mimořádné dílo, jako třeba Costnerův Tanec s vlky nebo Eastwoodovi Nesmiřitelní - to je už ale sakra dlouho. Roky teď nebylo nic, co by stálo za pozornost, ale Coenové western zase zvedli v z prachu až ke hvězdám. Neotřelé, napínavé, zábavné, poctivě a promyšleně natočené. Kdybych chtěl šťourat, tak jedině postava Matta Damona nebyla moc přesvědčivá, ale zbylí dva z hlavního tria, především Jeff Bridges, jsou výborní. Plný počet a nadšení.

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Kýčař Rob Reiner vyplodil další nostalgický kousek, přeplněný falešným sentimentem, ale postrádající jakékoliv opravdové kouzlo dětských lásek a školních trablů, které by člověka chytlo za srdce. Stejně nudné a vyumělkované jako starší bratr tohoto filmu Stand by me.

Muž odnikud (2010)

Obě hvězdičky za malou So-Mi, ta je fakt výborná, jinak není čemu tleskat.

Černá labuť (2010) odpad!

Pseudointelektuálská nabubřelá masturbace nejhoršího zrna.

Italština pro začátečníky (2000)

Zpočátku trochu depresivní, později velmi milý film s výborně zvolenými typy lidí, jejichž život není úplně lehký - ale vždycky se nějaká cesta najde.

Detektiv Dee a záhada smrtícího ohně (2010)

První třetina filmu velmi slušná, atmoséfra podmanivá a příběh je skvěle rozehrán, pak ale to jde najednou rapidně dolů - konkrétně od souboje "na vodě" pominou postupně kouzlo, napětí i zvědavost. Rozluštění detektivky byla pro mě už jen nuda - snad bych jen spolu s Mukadem pustil slzu za Bingbing, ale jinak mi to už bylo fuk.

Válečník (2001)

Jo! Tak tohle se mi hodně líbilo, děj je jednoduchý, ale ne nudný, postavy jednají nečekaně, ale ne nelogicky, nepřátelé nejsou blbečkové, které lze kosit po stovkách, ale chytří a stateční lidé a hlavní postavy jsou zahrány velmi přesvědčivě (hlavně dobrá - jako obvykle - Ziyi Zhang a charismaťák Sung-kee Ahn jako neomylný lukostřelec). Vytkl bych tomu příliš dlouhou stopáž a natahovaný konec, kdy se to fakt vleče a divák už už čeká na konec, který je v podstatě dost dopředu jasný. Jo a trochu se mi pletly národnosti, ale to není chyba filmu, ale mé neznalosti asijských dějin.