Faster, Pussycat! Kill! Kill! (1965)

Opus magnum Russe Meyera, který sám o sobě řekl, že by mohl být dobrým režisérem, kdyby nebyl fetišistou na velká ženská prsa. Tak na tomhle filmu je to dobře znát, jakož i na dalších mistrových opusech, v nichž nadšeně opěvuje křivky silně vyvinutých a dominantních žen. A k tomu sexu přihoďte hodně násilí (je ho tam víc než toho sexu), rychlá auta, suché vedro amerického jihu a máte kult jako vyšitý...? No nevím, já viděl jen slátaninu s dost špatnou hudbou, dialogama na úrovni ukrajinského softporna a o nějakých hereckých výkonech nemůže být řeč. A z těch tří prsatic se mi - přes ty nesporně bujné křivky - dvě ani nelíbily.

Město (2010)

Jak Afflecka jako herce vůbec nemusím, tak režie mu jde jedna radost, klobouk dolů. Pěkně napínavá a svižná jízda, to se mi hodně líbilo, díky Bene!

Rare Exports (2010)

Film se pro mě rozpadl na dvě poloviny: ta první mi přišla dost dobrá, neobvyklá, atmosferická a originální. Ta druhá, když se začne řečit problém se Santou, mi připadala stupidní a celý zážitek mi dokonale zkazila. Není ale pochyb o tom, že Finové jsou prazvláštní drsoňové.

Centurion (2010)

Dvě hvězdy, a to s oběma očima přmhouřenýma. Přišlo mi to místy docela nudné a hlavně velice předvídatelné. A "výkon" Olgy Kurylenko je čistokrevným terorem na diváka, ošklivý dřevěný panák by na jejím místě byl funkčnější.

Police Story 3 (1992)

No tak nevím, všichni tady nad tím tak jásaj, ale já si prostě nemůžu pomoct, je to slabota. Moje chyba, některý filmy by se měly sledovat jen do určitýho věku a taky jen do určitý doby po jejich natočení. Ideální by bylo tohle vidět v patnácti letech a v roce natočení filmu.

Dreamland (2006)

Tak tohle mi vyloženě sedlo - ta klidná až melancholická nálada filmu o místě na konci světa, zvaném Dreamland. Obývá ho pár lidiček v karavanech a přes zvláštní kouzlo okolní pouště by tu určitě nikdo nechtěl zkejsnout natrvalo. Ti, co tu jsou, buď rezignovali na nějaké životní ambice, nebo tu "nabírají dech" k dalšímu a lepšímu životu, nebo jsou nemocní. A uprostřed toho všeho netypický milostný trojúhelník, který zahýbe životy všech kolem. Krásně natočené, moc pěkně zahrané, nálada jako hrom. Škoda, že Jason Matzner už nic nenatočil, tedy aspoň tady na csfd u něj žádný další film není uveden.

Finding Kate (2004) odpad!

Až bude soutěž o nejnudnější a nejhloupější lesbický film, rozhodně by Katherine Brooks měla toto své dílko přihlásit. Vzájemné unylé očumování dvou nemastných neslaných hrdinek, frázovité debaty o ničem, tisíckrát omleté laškování v bazénku s hláškami typu "miluju vodu" a hudba jak z rumunského dokumentárního filmu o chovu ovcí. Zjevně točeno bez jakékoliv přípravy rovnou na place s pokyny typu: "Mařena bude stát támhle, pak k ní přijde Blažena, chvíli na sebe budou civět a pak některá z nich odejde, to je fuk která. Tak jedeme." Škoda těch 14 minut divákova času.

Život - stavba povolena (1997)

Možná nejlepší německý film vůbec, nebo na to aspoň úspěšně aspiruje. Pro mě nemá jedinou chybičku a dal bych ho výš než třeba Tykwerovu Lolu. Skvělý výkon všech herců, naprosto mimo soutěž ale je nádherná a okouzlující Christiane Paul.

Země kůlů (2010)

Divná věc: mám z toho dojem, že kdyby v tomhle filmu upíři vůbec nebyli a filmaři je nahradili nějakým jiným nebezpečím (stačila by třeba ta náboženská sekta), že by to byl mnohem lepší film, než když tam chrčí a vrčí zkrvavené tlamy. Protože nejlepší a nejsilnější momenty filmu jsou ve chvílích, kdy se toho moc neděje a lidi jdou, povídají si, koukají se na sebe, tancují a doufají.