Dvojitý čas (2009)

Docela zklamání, zápletka je vykonstruovaná a obehraná a celý film na mě působil chladně a nevzrušivě. Postrádal jsem hutnější atmošku a nějak mi to celé bylo fuk..

And Then Came Lola (2009)

Nudná záležitost, která odkazy na skvělý Tykwerův film Lola běží o život působí až trapně. Nezasmál jsem se ani jednou a hlavní hrdinky mi byly dost nesympatické. Ani nevím, za co dávám tu jednu hvězdu, snad za snahu.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Příliš naivní a odfláknutě působící akčňáček, sázející všechno na ústřední duo. Cruise ale nijak moc zvlášť neoslňuje a Cameron je už setsakra odkvetlá, to jsem se při záběrech zblízka parkrát až leknul. Svižný začátek a pak už jen nuda prošpikovaná všemi možnými klišé. Po pár dnech mám potíž si vzpomenout, o čem to vlastně bylo.

Red (2010)

První "nedějová" čtvrthodina je naprosto skvostná - zvláště scéna s vánoční výzdobou a sněhulákem. Film plyne fajn i po rozjetí akce, takže celkově moc příjemná a uvolněná věc, mnohem lepší, než třeba křečovitý a přeceňovaný A Team.

Machete (2010)

Mohla to být fajn řežba, což prvních deset minut taky je, ale Rodriguez pak téma ubohých mexických vykořisťovaných pracovníků začne najednou brát vážně a tím se celá nálada filmu změní, pak rozpadne a pak vyšumí. Herecké obsazení na první pohled silné, ale Jessica Alba nepřesvědčivá jak Karel Gott hrající heavy-metal, De Niro hluboko pod svým standardem, Danny Trejo fyzicky příliš zchátralý, aby byl přesvědčivý (a herec není vůbec) a o Lindsey Lohan lepší pomlčet. Škoda.

Černá smrt (2010)

Jak se do takové slátaniny, neúspěšně si hrající na středověk, dostal Sean Bean, nepochopím. Vycmrndané, nezáživné, laciné.

Bitten (2008)

Holka-upír je fajn, ale samotnej film je děsivě špatnej úplně ve všech směrech. Obzvláště nesnesitelné jsou pokusy o komické vložky s rozvernou hudbou, to je prostě teror. Jediná hvězda za upírku (měla by hrát v něčem lepším), jinak totální ztráta času.

Jian yu (2010)

Ha! Normálně bych váhal mezi dvěma a třema hvězdama, ale za Michelle Yeoh musím mocně přitlačit. Pokud Michelle milujete jako já, neváhejte ani chvíli - ta když je v obraze, tak film okamžitě přeřadí z dvojky na pětku. Michelle je prostě zase boží i s neuvěřitelnýma pěti křížkama na krku. Zato hlavní záporák vypadá jak předseda nepříliš prosperujícího čínskýho zemědělskýho družstva, ten se fakt nepovedl Celkově lehký nadprůměr a pokud jde o akci, tak nic co bychom už v některé asijské wuxii neviděli.

Assassin's Creed : Lineage (2009)

Nějak mi uniká důvod, který vedl k natočení tohoto dílka. Reklamu hře to podle mě neudělá žádnou - kdo má rád hru, tak si zahraje, kdo ne, bude tímhle těžko zlákán. A pro diváka je tohle jako sledovat šestý díl nějakého seriálu, z něhož předtím neviděl ani minutu. Seriálu efektně natočeného a současně naprosto povrchního a tak nějak lhostejného.

Pravidla lži (2006)

Dal bych i plnej počet, protože režie je skvělá, atmosféra správně hustá a herci - titíž, na který se v nováckých seriálech nedá bez fyzické nevolnosti dívat - tady hrajou jako o život, je fakt radost to vidět (s výjimkou nečekaně slabé Kláry Issové). Výtky bych měl dvě: za prvé bych se obešel bez kriminální zápletky - mám dojem, že jen popis lidí a vztahů v komunitě by celý film v pohodě utáhl. A za druhé mi vadí nezvládnutý konec - obvyklá to choroba českých filmů. Ale celkově vivat Robert Sedláček a velkej respekt tomuto filmu, v českých zahnilých vodách bohužel velmi ojedinělému.