Život (2017)

Nečekané překvapení. Na kvality tohoto vetřelčího filmu a záživné scifi podívané je zdejší procentuální hodnocení celkem nízké. Divák si vybaví film Vetřelec i Gravitaci. Zde se veškerý obsah filmu odehrává ve vesmírné stanici na oběžné dráze Země po návratu z výzkumné mise na Marsu a točí se kolem zkoumaného vzorku mimozemského života odebraného na této planetě. Pěkně natočeno, mimozemšťan se povedl a stojí i za opakové zkouknutí. Co víc chtít...

Criminal: V hlavě zločince (2016)

Kevin Costner hraje dobře, jinak film je úlet. Vládní agent zemře v akci, jeho žena s dcerou tak přijde o manžela a manželův mozek (intelekt se vzpomínkami) je přenesen do hlavy Kevina Costnera, velmi nebezpečného psychopatického zločince. Projekt se sice podaří, v hlavě zločince je myšlení mrtvého agenta, ale nechybí i nadále psychopatická původní osobnost zločince. Takže tento přeprogramovaný magor nemá dál zábrany jen tak vraždit nevinné lidi. Paní máma vdova s dcerou se ale do takového slavného psychopata klasicky zamiluje jako do hrdiny s trochou mozku v hlavě mrtvého manžela :-) Happy end nakonec. Což o to, že je to nebezpečný psychouš a vrah, bude to skvělý otec a milující manžel :-D Asi mávnutím proutku z něj náhle vyprchá ta část nebezpečného vraha. Slátanina film s hloupostí až na půdu. No, za toho Costnera v roli psychopata třetí hvězda.

Ďábelský dům (2015)

Zpočátku filmu si řeknete, že to je parodie na Freddyho Kruggera bez klobouku :-)

Věčně mladá (2015)

Pěkné romantické scifi drama. Ovšem samotný film začne být zajímavý až ve chvíli, kdy se na scéně objeví Harrison Ford, od té doby to nabere sílu. Je to právě on, kdo z tohoto filmu dělá nadprůměr. Kromě toho je Ford rozenej komik, rozesmál mě ihned v první moment, jak se objevil na plátně (v dobrým slova smyslu). Film můžu doporučit, je to zajímavé scifi téma + dobře obsazený Ford.

Kráska a zvíře (2017)

Kráska a zvíře může být natočena jako temné hororové drama s dobrým koncem, nebo jako romantická "komedie". V případě této verze se jedná o komediálně pojatou romanci a muzikál, nic temného. Nejsem příznivec filmových muzikálů a vždy mě muzikálové pojetí podobných filmů předem odrazuje a ani v tomto případě to není jinak, byl bych vděčný za klasické pojetí. Samozřejmě se v dnešní době jedná o digitální vizuál se vším všudy, takže je naivní čekat, že ještě dnes někdo natočí podobný film klasickou metodou a s klasickými triky s opravdovým prostředím, nikoliv se 100% digitálním. Což je na jednu stranu technická dokonalost a neomezené filmové možnosti, na druhou stranu škoda a hořký pocit, že všechno ve filmu je počítačová animace (triky, prostředí, masky, paláce a vše je na první pohled poznat) a klasické natáčení a filmové umění je minulostí...Ale to už je standard a nic jiného se čekat nedá....Celkově více se mi líbila verze z roku 2014 včetně Krásky samotné, která byla monhem hezčí. Bohužel v oné verzi z roku 2014 nebyla dost procítěná citová vazba, což film dost ochudilo. Zde se to podařilo lépe, to je ale tak všechno, co mi na tehdejší verzi z roku 2014 vadilo.

The Remains (2016)

Jak přes kopírák s obrovskou řadou jiných hororů. Diváka už nemá co překvapit, k tomu se tam toho moc neděje, celkově slabota a rutina a dějově to je nestabilní ve vývoji postav... Nejstarší dcera je mimo, nějaké nadpřirozeno a podivnosti v domě nevnímá a netuší a když démona poprvé nečekaně spatří v akci, tak ji to nijak neudivuje, přitom se jí strašení za celý dosavadní děj naprosto vyhýbalo. Naopak reaguje, jakoby už s nadpřirozenou mocí v domě byla dávno seznámena a bez údivu ze zjevení pošle démona rázně do prdele...Jakoby kus meziděje ve vývoji postav z filmu vystřihli. Rutinně a odflákle natočený Amityville horor.

Smrt ve tmě (2016)

Velmi dobře natočený thriller a super podívaná. Jen je zvláštní, jak tu mnozí chytráci nečekaně nekritizují nereálnost daných situací a nelogické chování postav, jak to mají v oblibě u jiných filmů, přestože tento film tím čiší o sto šest (tedy vlastně kritizují, ti co hodnotí odpadem). V tomto je film opravdu úlet. Ale pokud na tuto hru člověk přistoupí, je to super řezba. Ale z reálného pohledu ta nevěrohodnost toho, co se tam děje je natolik naivní, velká a bijící do očí, že ty 3* i za ten dobře natočenej zážitek jsou akorát. Film není vhodný pro diváky, kteří jsou realisticky kritičtí k nevěrohodnosti filmového dění. Tedy, je filmový zážitek sledovat plně nevidomého starého dědu, jak se hladce vypořádá se skupinkou mladých, fyzicky zdravých ostřílených zločinců. Jak jednoduché by bylo v reálu takového slepce jednoduše něčím přetáhnout po kebuli a hotovo, ale o tom tento film není. Je přesně o opaku ;-) Radím vám proto dobře, nemyslete u tohoto filmu, užijte si tu perfektně natočenou akci :-)

V pasti (2016)

Do asi půlky to bylo na jenom dvě hzvězdy, pak se to nečekaně vylouplo v cvokařský thriller, přitvrdilo to a začalo to dávat trochu smysl a grády.

Dark Was the Night (2014)

Měli to rovnou uhrát na návštěvníka z Vesmíru (Alien) , místo plácání o dosud neobjeveném a v temných lesích celé věky dokonale se ukrývajícím zvířeti. 'To vizuálně totiž ani omylem nebylo zvíře z téhle planety, ale Alien. Anebo to uhrát na fantasy horor alá vlkodlak. Taková obluda se na Zemi v říši zvířat prostě nevyskytne :-D

Vesmír mezi námi (2017)

Film je vyloženě mířen na mladé pubertální publikum a podle toho to celé vypadá. Zábavná blbina pro mládež. Kdo hledá něco rozumného o Marsu, ať hledá jinde.