Broken (2006)

Dívá se na to dobře, přímo zaměřený na krev a brutalitu záběrů vsak tento film není, jako řada filmů tohoto žánru. Je to spíš o té atmosféře a ději než o krvavých obrazových jatkách. Co film sráží k zemi, je opět hloupý chování postav, to se prostě nedá přehlídnout.Tak ženská je mučena, s velmi nízkými vyhlídkami na zachránění se, pak se jí teda díky bohu podaří, dostat se ze zajetí, má jedinou šanci a ona se naprosto z hlouposti nechá chytit. Toto prostě není normální. To jsem si pak říkal "škoda mluvit, máš cos chtěla, pykáš za svou blbost" Měla možnost ho zabít, nedostalo se jí té síly, fajn, mohla ho alespoň zranit natolik, aby si zajistila bezpečí. Ne, ona ho mírně řízla do nohy a nechala se dementně chytit a nechat si tak vzít těžce vybitou svobodu. Pak další oběť na scéně, bruneta, která ječí a ječí a ani po tom co jí je jasně předhozeno, že si tím jen silně a bolestivě přitíží, tak ječet nepřestane. A opět, jakmile se jí podařilo psychouše obelstit a nastala velká šance se zachránit, tak ho nedorazí a začne utíkat. Pak se člověku naskytne myšlenka, zda taková oběť dostala mučením pořádnou dávku zadostiučinění, když se nechá takto znova hloupě chytit. Film to znehodnocuje. Konec filmu se povedl.

Otčím (2009)

K tomuto filmu se nehodí škatulka horor ani náhodou, je to celkem napínavý thriller který nehýří krví ani násilnými scénami, film je prostě založen na atmosféře, která působí výborně. Herecké výkony taky nejsou špatný, je to dobře natočený, nejsilnější akce je klasicky až ke konci, který by se dal klidně ještě více zdokonalit a zahustit do více psycha. Film jako celek není nic vyjímečnýho a originálního, pač takových podobných thrillerů je tuna, ale je to přece remake filmu z osmdesátých let, kdy to originální a neohraný bylo. Ikdyž se film rychle zapomene, tak je zážitek ho zkouknout, ty čtyři hvězdy si to jedno zkouknutí u mě vydobylo.

Ledová smrt (2006)

Abych řekl pravdu, tak podle vysokýho hodnocení tohoto filmu jsem čekal více akce a té tam teda bylo skromně. Napětí tam bylo, atmosféra taky na úrovni, zahraný to bylo taky dobře, ale čekal jsem, že tam budou detailnější záběry vražd a že to bude akčně nadupanější. Příklad vraždící scény, která je zpracována jen náznakově a není ničím originální než je běžný u řady thrillerů, je scéna, kdy vrah venku přetáhne chlapa krumpáčem. Jak mile vrah zvedne krumpáč, záběr skončí, takže žádný extrémy v tomto filmu nečekejte. Jelikož tam jde hlavně o atmosféru, nikoliv o přímé záběry na krvavá jatka, tak bych film nenazval hororem, ale spíše psycho thrillerem. Takže z celkovýho pohledu se jedná o slušný psycho thriller na dobré úrovni. Je na tomto filmu ale věc, která mi nesedí a tou je obrazový filtr. Někdo si v tom asi libuje,ale já mám rád filmy, kde postavy mají reálný barvy pleti. Toto je další z novějších filmů, kde je v módě používat tyto nereálný obrazový digitální filtry a chvílemi to vypadalo, že film nemá ani barvy, zkrátka toto experimentování s barvami mi vůbec nešmakuje.

Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

To byl fakt masakr. Úvod začínal nudně a zdálo se, že to vzdám, zpočátku jsem spíše usnul při pomalým rozjezdu, kterej se zdál být předzvěstí nudy celýho filmu, ale pak se to rozjelo pěkně zostra, brutalitou a krví se nešetří, drastické záběry jsou pěkně vidět a v něčem je Pach krve prostě lepší a zajímavější, než plno dalších hororů tohoto typu. Začátek filmu tedy není to pravý lákadlo a předzvěst k takové zábavě, jenž pak následuje, ale pak to stojí za to. Tomuto hororu asi dávají korunu ti mutanti, protože to hodně obohacují a zkrášlují, než kdyby vraždili normální lidé. Mutanti dělají tento horor kuriozitou nad jinými. Jsem zvědavej na trojku, pač ta tu má podřadný hodnocení a faktem je, že další a další pokračování podobných filmů většinou už postrádá originalitu jedničky a často už jen těží ze zaběhlé slávy. Uvidíme, tyto filmy jsou točeny pro diváky, kteří chtějí vidět to, co dříve nebylo možný v takové míře, tzn otevřené záběry brutality nejvyššího kalibru bez cenzury a pouhých náznaků. Příznivcům a divákům takovýho filmovýho žánru, ve kterém nejsou stanoveny žádné meze brutality v záběrech, to lze rozhodně doporučit.

Mrazivé peklo (2008) (TV film)

Je tu plno odpadovýho hodnocení, ale odpad není film, kterej dokáže zaujmout pozornost od začátku až do konce. Pokud se u filmu někdo baví, tak proč odpad? Mě to hodně zaujalo i přes některý nelogický úlety. Jistě, je to kravina, po logické stránce to je odpad, ale zaujme a není tam nic, co by člověka nudilo. Stojí to za shlédnutí. Bohužel film hodně znehodnocuje samotnej Yetti, ne vzhledem, ale těmi svými počítačovými mega skoky jako by byl na měsíci ve stavu bez tíže, kor při svých šestistech kilogramech váhy a všeobecně celkovými viditelně trikovými, uměle trhavými pohyby. To v tomto filmu doslova řve a znehodnocuje to film, protože tímto Yetti opravdu působí nereálně, počítačově a přitom to nebylo potřeba takto přepísknout. Ostatní hloupý nelogičnosti jsou únosný, ale toto je přehnaný. Jinak ale pohoda na zkouknutí.

Krvavý sníh (2009)

Tak hrozný to není, jak se tu odpadově hodnotí. Film má málo děje a hororových scén, je to slabý, vždy nějakej náběh a nijak více se to nerozvine, je to takový odvarový, ale nijak extra to nenudí . Záběry zasněžené krajiny mají svoje kouzlo a hezky se mi na takový záběry dívá. Zajímavý, že chlap z vesnice jim přišel na pomoc a sám tvrdí, že se odtamtud nemají šanci dostat. Tak jak se tam dostal on a jak by se dostal zpátky? To měl v plánu tam zařvat s nimi? Nebo to byl taky duch? No, zkouknout se to dá, takže za dvě hvězdičky.

Návnada (2004)

Dvě hvězdy jsou akorát, lacinej nestrašidelnej horor o vetřelcích z vesmíru, kterej se dá jednou zkouknout, ale za obdiv to nestojí, kdo to nezkoukne, o hororovej zážitek nepřijde, kdo to zkoukne ze zvědavosti, nebude bloumat, jestli o něco extra nepřišel :-) Obecně se jedná o levnej televizní odvar všech vetřeleckých scifi. Trik se zmrznutím slzející oběti byl hezkej :-)

Stíny z lesa (2005)

Tak podle nízkýho hodnocení zde na fóru jsem se zkouknutím filmu vůbec nespěchal, čekal jsem něco lacinýho a podprůměrnýho a dal jsem si film jen tak ze zvědavosti, když nebyl k mání jiný film a nakonec dávám čtyři hvězdičky, protože se mi v průběhu sledování dost zalíbil. Ještě že jsem podprůměrný hodnocení zdejších uživatelů nevzal za svatý a nenechal ho bejt bez povšimnutí. Ke konci filmu jsem se rozhodoval mezi třemi a čtyřmi hvězdami, a protože zdejší hodnocení je až moc nízký a podprůměrný, tak dávám vyšší počet, ikdyž jsou to slabší čtyři. Slabší čtyři proto, že mi tam lezlo krkem pár trapností, který nebyly nutný, jako např scéna s brečícím černochem, která prostě nedojala a působila až trapně a pak taky poblázněnej Ramon s těma svýma přednáškama o božím soudu apod, který byl ze všech nejtrapnější a vůbec ve filmu jako postava nebyl potřeba. Pak mi lezly krkem ty občasný nepřirozený asi dvouvteřinový obrazový zhasínačky mezi scénami, kdy jednoduše zmizel úplně obraz. Nechápu, proč ty prodlevy byly tak dlouhý. Až jsem se zpočátku obával, jestli to není vada nahrávky. Ale není to často, tak to vem čert. Za zmínku stojí i fakt, že mě nezklamala moje předvídatelnost ztráty auta, jakožto jediné naděje na záchranu a vymotání se z toho hlubokého lesa plnýho smrt nesoucích zombíků. Říkal jsem si--"teď se vybouráte a jste v hajzlu", pač kdyby se nevybourali, tak by se z lesa bezpečně dostali a film by neměl jak pokračovat dál :-) a po krátké chvíli se tak stalo, auto havarovalo a bylo po srandě :-) Ono je to totiž předvídatelný proto, protože tyto situace jsou v podobných filmech už klasika na jedno kopyto a ani tentokrát to nebylo vymyšleno překvapivě jinak. Ale přesto by to chtělo udělat jinak, zkušenýho diváka překvapit nepředvídatelností. Obecně se ale film v průběhu pěkně vyloupl, střih není nijak tragickej, jak tu někdo tvrdí a co se týče roztřesené kamery, tak to by mě ani nenapadlo, kdyby to zde někdo z komentujících neuvedl. Myslím, že to nijak neruší a je to v pohodě a komu se zdá kamera nějak roztřesená, z níž se mu točí hlava jak po litru kořalky, tak ať si pustí např Monstrum(2008) nebo Karanténu(2008) a bude se mu hlava točit stokrát víc. Právě tyto filmy jsem já kvůli tomuto nestrávil, pač čumět na takto rozstřesenej film skoro dvě hodiny je takřka na prášky. Stíny z lesa je zombi horor, kterej stojí za zkouknutí a neuškodí ani opětovný shlédnutí po určité době. Zkrátka, špatný to rozhodně není.

Hrůza v Connecticutu (2009)

Perfektní horor na duchařské téma, opět o rodině, která se nastěhovala do starého domu, ve kterém straší duchové, kteří jaksi nenalezli po smrti klid a pak někdo z vyvolených postav ve filmu rozluští tajemství toho všeho zla a prokletým duším pomůže k věčnému klidu, jak už to tak v duchařských hororových filmech poslední doby bejvá. Ať už je to horor Prokletí domu slunečnic, Bažina, Clona, nebo právě Hrůza v Connecticutu, všechny tyto filmy mají společnou věc, a sice případ duší zemřelých, které nebyly po své smrti řádně pochovány a jsou zakleté někde mezi světem živých a mrtvých, někde na pomezí těchto dvou světů a není jim plně otevřena cesta do nebe a usilovně se dožadují vysvobození. A přece má každý z těchto filmů jiný příběh. Pro fanoušky těchto sobě podobných hororů je Hrůza v Connecticutu další horůrek, ve kterém si najdou to své kouzlo. Film je docela pěkně natočenej, zvukově si s dějem ladí a logika příběhu mu taky nechybí. Na konci filmu při závěrečných titulcích je ke slyšení hudba, která se k takovým filmům výborně hodí, stačí se zaposlouchat a použít trochu fantazie spojené s koncem filmu. Takže tento film je tématově opět do tuctu s tunou duchařských hororů, ale stojí za shlédnutí a pro mě je tentokrát hodnocení čtyřhvězdičkový.

Izolace (2006)

Né, že by to bylo celý tak geniální na pět hvězd, ale toto je ta pravá černá hororová komedie. Ty komický scény v tragických situacích jsou geniálně natočený a zahraný. Diváka to donutí k šílenýmu smíchu, je hned od začátku vidět, že filmařskej záměr natočit černou komedii tu byl na 100%. A těch humorných scén tam není zas tak málo. Je umění, natočit to tak, aby to silnej smích opravdu vyvolalo a v tomto filmu se to povedlo na 100%. Díky tomu humoru si to rád pustím znovu a za vychytanej humor dávám 5 hvězd. Ale na druhou stranu, toto hodnocení jsem dal po premiérovém shlédnutí a při dalším shlédnutí filmu jako celku, kdy už tam není to kouzlo překvapení, už to začíná působit nudnějším dojmem a k opakovanýmu návratu k filmu diváka už pak táhne opravdu především jen ten černej humor. Takže toto hodnocení je moje nadšení z filmu po prvním zkouknutí. Scéna s useknutou nohou cpaná do autobusové chladničky se jen tak nezapomene :-)))))