Konference ve Wannsee (2001) (TV film)

Důkaz, že i s minimální výpravou lze natočit slušný válečný snímek, který jen dokáže, že lidské životy jsou ve válce bezcenné.

Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)

Když opomenu, že ve filmu bylo hodně nesrovnalostí a bylo vidět, že si hodně z toho vycucali scénaristi z prstu, aby se to mohlo lépe přiblížit masovému publiku, tak mi nejvíce vadilo obsazení Roberta Carlyla, který se do role A. Hitlera nehodil a působil nepřesvědčivě a nejistě.

Saw 3D (2010)

Opět další porce násilí a brutality. Rozhodně opět nic pro slabé nátury a poslední sedmý díl tomu dodal korunu. Žádné velkolepé finále se vůbec nekoná a tak to spíše omrzí.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Alespon to narozdíl od předchozích filmů režiséra Davida Yatese film rychle uplynul a to je jediné pozitivum. Ono by to již nemuselo ani nést značku Harry Potter, mohlo by se to jmenovat jakkoliv jinak ,ale na efektu nastavované kaše to vůbec nic nemění. Velice špatně, že poslední díly kazí pověst této série a dobře, že již končí, protože jedině změnou režiséra by tato série byla zakončena tak jak si zaslouží...

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

Tento film jsem shlédl aniž bych viděl pilotní film či seriál, takže film pro mě nedával moc smysl. Hodnocení možná upravím poté co shlédnu někdy pilotní díl.

Rambo: První krev (1982)

Jedna z akčních klasik 80.let. I po těch letech stále pobaví a má co nabídnout, takže se divák nenudí. 75%

Apokalypsa (1979)

Jen ten konec mě mrzel, čekal jsem velké finále, ale bohužel jsem se nedočkal a tak je můj dojem z filmu rozporuplný. Postava plukovníka Kurtze je ve filmu jen jakoby stínem, který záhy zmizí a tak ani není možnost jej pochopit a dát tak smysl poslání ho zabít. Celý film se snaží přidat pocitům hmotný základ, film je o válce,ale zároven děj je i alegorií na válku, jelikož v ní spousta lidí umře z hlouposti nebo zbytečně jen kvůli rozkazům a na konci je každý tam, kde na začátku,ale nemá už vůbec nic. Shlédnuta tříhodinová verze.

Ve válečném konfliktu (1979)

Nemastně neslané, naprosto nevyužitý potenciál. Film začíná být zajímavý až po skoro hodině, kdy se konečně děj přesune do akce, ale i ta je příliš jednoduchá a krátká. Třeba jsem se vůbec nedozvěděl kdo je ten zrádce, celé je to dějově velmi klišovité a postrádá to lepší scénář.

Čtyřicet dva atentátů na Hitlera (2008) (TV film)

Tento dokument jen dokazuje, že při Hitlerovi musel stát snad samotný ďábel. Všechny atentáty až na předposlední nevyšly a staly se naprostým fiaskem a ani ten předposlední nezpůsobil vážné zdravotní komplikace. Veřejnost si i dnes stále myslí, že šlo udělat více a defacto ani žádný odboj v Německu neexistoval,ale opak je pravdou a pokud by se skutečně atentát na Hitlera podařil, tak by možná na jeho místo nastoupil někdo ještě horší. Dokument se zabývá těmi nejdůležitějšími a zlomovými atentáty, které vešly do dějin a tak se během těch 50 minut mísí dobové nahrávky s hranými rekonstruovanými scénami a mezitím výkladem historiků. Doporučuji shlédnout film Valkýra (2008).

Hartova válka (2002)

Veliká škoda nevyužitého potenciálu filmu, zcela určitě se z toho dalo vytřískat mnohem více než nám bylo předloženo. Viz starší filmy ze zajateckého tábora. 60%