Hrátky s ohněm (2019)

Vydržal som to pozerať 10 minút, potom mi došli chipsy. :)

Auta 2 (2011)

Nevedel som si predstaviť, o čom by mohla byť dvojka. Samozrejme že by šlo o závody ale to už sme predsa videli v jednotke. Preto som od toho veľa neočakával. Začiatok napovedal, že to nebude celkom len o závodoch a trochu ma zaskočilo, keď som zistil, že to bude aj tak trochu špionážny film. Skombinovať tieto dve veci sa mi nezdalo najvhodnejšie. O to viac som bol prekvapený po dopozeraní filmu. Naozaj skvelý príbeh s kopou akcie a nenúteného humoru. Samozrejme nechýbalo ani mravné poučenie. Dialógy sú až neskutočne na úrovni, dokonca lepšie ako v jednotke. A to by som očakával niečo pre deti ale opak bol pravdou. Málokedy sa stane, že druhý diel prekoná prvý, tu sa to však podarilo.

Osamělý jezdec (2013)

Neviem čo si mám o filme myslieť. Zo začiatku to vyzeralo na úplnú blbosť, ktorú pravdepodobne ani nedopozerám. Po čase to však začalo mať celkom úroveň a keď už som si hovoril, že to nie je až také zlé, prišiel koniec, ktorý to všetko zaklincoval a donútil ma znížiť hodnotenie.

Riddick (2013)

Príbehovo to bolo akoby pokračovanie, celkový obsah však viacej zodpovedal prvému dielu, čo ma potešilo. Od začiatku sa postupne odkývala krása planéty spolu s jej nástrahami a monštrami. Užíval som si atmosféru bez zbytočných dialógov. Po prílete žoldákov nabral film na tempe a začalo sa celkom slušne hláškovať. Užíval som si každú chvíľu podobne ako si Riddick vychutnával postupne žoldákov. Celé to vyústilo do skvelého konca kde sa naplno ukázali schopnosti Riddicka, pre ktoré ho mám tak rád. Pre mňa skvelé predstavenie a určite jedno z najlepších filmových diel tohto roku. Ako tu bolo v komentároch správne poznamenané, ak sa vám nepáčila jednotka, nebude sa vám páčiť ani trojka.

Máme rádi velryby (2012)

Klasicke hodnotenie tu na CSFD. Ine som ani necakal. Dnesne filmy stoja len na rozpocte a velkych efektoch. Filmy podobne tomuto uz pomaly vymieraju podobne ako velryby a to je skoda. Spracovanie bolo skvelé ale ako som zistil, najde sa tu mnoho odbornikom, pre ktorych to nemalo uroven. Dokonca sa tu riesi koho zaujima, ze Amerika zachranovala 3 velryby a podobne. Zostava mi nad tym rozum stat ale doba je taka. Preto je pekne vidiet, ze ludia su ochotni obetovat nemale usilie a peniaze na zachranu (nazujimavych) velryb. Mozno raz pochopime, ze zivot je dolezitejsi ako peniaze a nezalezi na tom, ci je to zviera, alebo clovek. Este raz, nadherny a inspirujuci pribeh. Snad budu len pribudat pribehy, podla ktorych sa budu tocit podobne filmy.

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Aj keď som nebol na animáky a snažil som sa im vyhýbať, s postupom času zisťujem, že to bola chyba. Preto sa to snažím napraviť a pozrieť si minimálne tie slušné. A Bolt bol jeden z tých, pri ktorých som neľutoval. Je to asi najroztomilejší pes, akého som kedy v animákoch videl. Spolu s mačkou a škrečkom vytvorili skvelú partu, kde sa hláškuje o sto šesť. Nie je jednoducho možné, aby ste sa v priebehu filmu ani raz nezasmiali. A keď už mňa niečo rozosmeje, tak je to čo povedať. Film bol pre mňa možno na tie lepšie 4*, hviezdičku som ale pridal za song ku filmu "I thought i lost you".

Země rebelů (2010) (seriál) odpad!

Tak to dopadne, keď idem ku babke.

Tisíc slov (2012)

Po dlhej dobe som si opäť pozrel film s Eddiem Murphym a čakal som, že bude minimálne vtipný, ak nič iné. Opak bol však pravdou. Jednu trápnosť striedala ďalšia.Keď však prišlo na vážne veci, začalo to mať úroveň. Škoda len, že to bolo posledných 20 minút. To utrpenie však stálo za to, pretože aj keď film bol slabý, posolstvo bolo minimálne na zamyslenie.