Hačikó - příběh psa (2009)

Som rád že sa ešte točia aj takéto filmy. Očakávate od nich málo, ale dajú vám veľa, na rozdiel od tých vysoko rozpočtových filmov z poslednej doby. Skvelý oddychový film pri ktorom môžete vypnúť a vychutnávať si dojemný príbeh, ktorý naviac umocňuje fakt, že je podľa skutočnej udalosti.

Proboha! (2008) odpad!

Toto má akože vyvrátiť náboženstvo? Tak to sa snažili málo pretože tento dokument nedokazuje vôbec nič. Pre rozhovory si vyberali bežných ľudí, dovolím si povedať až sedliakov, ktorí vôbec nedokázali argumentovať. Prišlo mi to, že celý čas sa moderátor snažil len zosmiešniť ľudí a nič viac. Je pravda že väčšina z nich to malo v hlave trochu popletené. Ak sa má dokument opierať o výpovede takýchto ľudí, tak to len dokazuje jeho úroveň. A za réžiou samozrejme nestojí nikto iný, ako Larry Charles, ktorého kariéra stojí na filmoch Borat a Bruno, čo hovorí samo za seba.

Zeitgeist: The Movie (2007)

Tak som si nemohol odpustiť komentár, kedže som čítal niektoré ďalšie. Predovšetkým, v tomto dokumente nie sú žiadne otázniky, ale odpovede. Aj keď sú nepravdepodobné alebo neuveriteľné. Fakty o kresťanstve a biblii som nebral až tak vážne, a ani tomu až tak neverím ako tomu čo nasledovalo potom. Svet ovládajú peniaze, a teda ľudia ktorí ich vlastnia. Vojny vždy boli aj budú o peniazoch. Všetko to do seba zapadá ako kúsky skladačky. Ja síce nemôžem vedieť, či všetko, čo bolo povedané v tomto dokumente je pravda, ale väčšina z toho sú jednoducho holé a nevyvrátiteľné fakty a dôkazy sú všade naokolo. Nie je žiadnym tajomstvom, že za 11. septembrom stojí pravdepodobne americká vláda ani to, že masmédiá ovládajú našu spoločnosť. Čím rýchlejšie to pochopíme, tým lepšie pre nás. Spracovanie samozrejme slabšie, ale obsah stojí za to! Je to minimálne na zamyslenie.

Cesta (2009)

Bezcieľne putovanie otca so synom po postapokalyptikom svete je nudné a bez emócií. Na rozdiel od Knihy prežitia hrdinovia nemajú cieľ a stretávajú nevýrazné postavy čím sa film stáva len nekonečným putovaním s úmyslom prežiť. Smrť je totižto luxus, ktorý si nemôžu dovoliť.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Naozaj skvelé predstavenie z hľadiska efektov a prostredie ktoré sa konečne podobalo žánru fantasy. Stále je to však určené pre tých najmenších podobne ako Alica v krajine zázrakov. Neskutočne nesympatický hlavný hrdina v podobe bratranca ma otravoval celý film. Teda až na to obdobie, keď bol drakom. A všeobecne detských hrdinov veľmi nemusím.

Neplodná obrana (2008) odpad!

To si autori robia srandu nie? Takúto megasračku som už dlho nevidel. Nie je tam jeden normálny rozhovor. Vtipné scény sú skôr k plaču ako na smiech. Tento film bol naozaj neplodný.

Battlestar Galactica (2003) (TV film)

Sklamanie ma sprevádzalo od prvej minúty až do konca. V 80-tych rokoch by som filmu za efekty určite dal vyššie hodnotenie ale takto? Malo to naozaj taký nízky rozpočet na aký to vyzeralo? Niektoré dialógy mi prišli až trapné. Možno to bolo hercami, možno dejom. Každopádne tento film má veľmi nízku úroveň, a to som milovník Sci-fi. Kde sú nápady? Vo veľmi vzdialenej budúcnosti, kedy sú už ľudia natoľko vyvinutý, že stavajú supermoderné vesmírne lode (samozrejme ani jednu z nich neuvidíme), sa vo vesmíre striela raketami? Dokonca atomóvkami? Správy sa predávajú doslova na zdrape papiera. A takto by som mohol pokračovať do nekonečna. Neviem ako ostatní, ale ja si takto budúcnosť ani zďaleka nepredstavujem.

Pokoj č. 10 (2006) (seriál)

Seriál ma bavil s každou časťou viac a viac. Ale určite by sa dala vytknúť kamera, keď si pomaly polovicu seriálu užijete detaily tvári jednotlivých postáv a taktiež nelogické a niekedy nepochopiteľné jednanie niektorých postáv. Dialógy v niektorých pasážach boli naozaj na veľmi nízkej úrovni. Ale oceňujem originalitu. Seriál má určite potenciál ale ten nebol až tak úplne využitý.

Expendables: Postradatelní (2010)

Z týchto filmov som už dávno vyrástol. Je pravda, že je nabitý akciou s množstvom výbuchov a prestreliek, dokonca hádzania nožov ale to mi jednoducho na dobrý film nestačí. Ani hviezdne obsadenie a pár nevydarených pokusov o vtip tento film nezachráni. Možno ak by dostali viacej priestoru herci zo scény z kostola (Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis ).

Zrození šampióna (2009)

Ako vyjadriť svoje nadšenie? Film som hltal od začiatku do konca, minútu po minúte. Hodnotenie preto ani nemôže byť iné. Pred Sandrou Bullock skladám klobúk dole.