Oscar (1991)

Angelo Provolone je Gangster, který na smrtelné posteli svého otce slíbí, že začne žít životem počestného občana a tak se také stane. Bohužel spleť nečekaných okolností, podlého účetního a neposlušné dcery, mu jeho slib hodně zkomplikují. Za „remake“ francouzské komedie s (L. de Funésem) se S. Stallone určitě stydět nemusí!

Z pekla štěstí (1999)

Kdeže jsou ty pohádky, které pohladí a pobaví? Z.Troška nám předvedl jak z několika pohádek jde udělat jednu velkou komerční slátaninu, která alespoň na mě působí hrozně agresivně (nezapomeňme,že pohádky jsou hlavně pro děti) . A v téhle působí vše tak stroze, zle a bez nápadu až člověk začne litovat i draka, kterého zabijí.

Smrtelná kořist (1987)

K tomuhle filmu se dá říc jen jedno "nestojí opravdu ani za to, abych si dal tu práci a něco tu o něm napsal"! Jedná se odalšího hrdinu typu (Rambo 1den proti 100tu) , takže jde jen o vraždění bez jakékoliv myšlenky a děje. Dodnes se sám dívím, že jsem na to vůbec koukal :-)!!

Pearl Harbor (2001)

Romantické válečné drama, které chtělo zaútočit na city stejně jako Titanik. Bohužel, se to omezilo jen skvěle natočený vpád Japonského letectva a drtivou bitvu o P.Harbor. Zbytek je už jen propaganda a zbytečně přehnané vlastenectví amerických vojáků. No a ty všudypřítomné rozstřílené amer.vlajky si M.Bay mohl také odpustit.

Blízká setkání třetího druhu (1977)

S.Spielberg vystartoval se svojí první velkou sci-fi v době, kdy se v kinech objevily Hvězdné války s jejich velkolepými efekty. Steven se však pustil jinou cestou. Pokusil se v psychologickém filmu ukázat, jak by mohlo vypadat možné setkání s mimozemskou civilizací na naší planetě. A propracovaným dějem, který do sebe zapadá jako puzzle, nechává diváka v napětí až do úplného konce. Tenhle film určitě patří mezi nejlepší sci-fi a to i po úctyhodných 26letech.

Telefonní budka (2002)

J.Schumacher předvedl, že i za málo peněz se dá natočit skvělí thriller. Který jako když z oka vypadne Hitchcockovskému filmu Okno do dvora, který je mimochodem také naprostá špička. Tím nechci říct, že jsou si podobné dějem, ale tím stylem. C.Farell předvedl asi (zatím) svůj nejlepší výkon a vzhledem k tomu, že celí film stojí a padá na jeho postavě, tak to klobouk dolů.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

První hodinku se takřka nic neděje. Vlastně jde jen o nastínění budoucího děje a o milostné scény mezi Anakinem a Amidalou. Děj tedy začíná nabírat na zajímavosti až ve druhé polovině filmu, kdy se konečně dostane do plných obrátek, akčních scén a dokonalích triků! Za zmínku určitě stojí konečný boj v aréně a následný útok klonů. Je prostě nádherné vidět desítky rytířů řádu Jedy jak bojují s ohromnou přesilou nepřítele.

Čistá duše (2001)

R.Howard nám dovoluje nahlédnout do komplikovaných procesů v duši matematického génia, který dokáže rozluštit ty nejobtížnější úkoly, avšak je celí pohlcen paranoidní schizofrenií. R.Crowe ve své zatím nejtěžší roly ukázal svůj herecký potenciál, který mu vynesl až nominaci na Oskara.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Když se řekne Arnold vybaví se mi Terminátor a když se řekne Terminátor vybaví se mi Arnold. Jeden bez druhého to prostě nejde. A tak můžete znovu sledovat Arnoldův chladnokrevný výraz stoje, který se tentokrát přikloní na stranu dobra. Triky v té době nevídané a akční spád plný hlášek, který filmu dodal J.Cameron pak dělá z Terminátora akční/sci-fi , která ve své době těžko hledala konkurenci.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Bezesporu jeden z nejlepších válečných filmů všech dob. S.Spilberg dokázal natočit některé scény , tak bravurně a tak realisticky, že Vám z nich poleze až mráz po zádech (a to doslova)! Zejména pak při již zmiňované první dvacetiminutovce, která je vrcholem celého filmu. Jestli se dá něco tomuhle snímku vytknout, tak je to určitě trochu pochybný důvod, proč jsou naši hrdinové posláni na jejich misi. Ale to nic nemění na tom, že jak herecky, tak i výpravně jde o skvělou podívanou