Lepší už to nebude (1997)

Tohle jsou přesně ty role, které J.Nicholsnovi sedí a je v nich nenahraditelný . Znovu se mu ve Vás podaří všechno zpřeházet a tak se stane, že začnete mít rádi, tak sobeckou a bezohlednou postavu jakou ztvárnil Jack. A když k tomu přidáte, krásnou H.Hunt, která je jeho pravím opakem, máte zaručeno, že u tohohle filmu se určitě nudit nebudete.

Nepřítel před branami (2001)

Myslím, že hodně lidí čekalo spousty masových scén, ale tenhle film o nich přece není . Jde o souboj dvou špičkových ostřelovačů a to je vždy jen boj muž proti muži. A právě proto dle mého názoru, byly souboje napínavé a výborně zpracované. Jestliže nebudete od tohohle snímku čekat bezhlavou řežbu se spousty mrtvými, ale opravdoví souboj dvou ostřelovačů z druhé světové války, budete se určitě skvěle bavit.

Andrew - člen naší rodiny (1999)

Romantická komedie o životě jednoho robota, který se snaží být člověkem. Přesto, že zde má hodně rozpolcené reakce, u mě jde jednoznačně o vynikájící film s hlubokou myšlenkou. A když bych ho měl srovnat se Spielbergovým A.I. Umělá inteligence vítězí Andrew ( a to mám Spielberga hodně rád) ! Je to prostě filmeček, který pohladí po duši a vhání slzy do očí.Všem fandům sci-fi a těm kdo ho ještě neviděli vřele doporučuji.

Schindlerův seznam (1993)

Jeden z nejlepších snímků S.Spielberga, který jen potvrzuje to, že patří mezi režisérskou špičku! Naprosto chápu proč natočil fim černobíle. Je to totiž naprosto charakteristická barva atmosfery té doby (barevné by to nebylo ono)Stevenovi se podařilo natočit autentické dílo, které ukazuje všechny zvěrstva druhé světové války a jistě právem označován za pomyslný pomník všem židům. A v neposlední řadě bych chtěl vyzdvihnout herecké výkony obou Hl. herců R. Fiennese a L. Neeson

Skála (1996)

Jestli chcete vystihnout slovo akční, tak si musíte pusti tenhle akcí nabitý film M. Baye! Film,který jednou pro vždy katapultoval N. Cage a Ed Harrise mezi holywoodské hvězdy! Film plný akčních scén, skvělých honiček a hlášek doprovází vynikající hudba H.Zimmera! Na druhou stranu je,ale nutné přiznat, že se jedná o komerční záležitost,která je uměle vytvořena pro masové publikum.To však nemění nic na tom,že se jedná o film,který by neměl chybět v žádné filmové sbírce.

Romeo a Julie (1996)

Shakespeare měl již mnoho zpracování a jistě jich ještě mnoho bude, ale tohle určitě stojí za to. Bazu Luhmanovi se trefně podařilo přenést tuhle Shakespearovu hru do dnešní doby a tam kde se dřív herci oháněli mečem se dnes ohání pistolí. Za zmínku určitě stojí netradiční kamera, která dává snímku i skvělou vizuální podívanou, kterou doplňuje i výborná hudba.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Úžasné,úžasné,úžasné !! Chtělo by se říct "další dílko z vězeňského prosředí" Ale není to úplně zas tak pravda. Tohle mistrovské dílo F. Darabonta plné emocí a citů Vás nenechá ani na chviličku klidnými.Je naprosto těžké uvěřit, že E. Dufrson (T.Robins), který se po věznici pohybuje s takovou lehkostí a ledovým klidem je v nejdrsněším vězení a ne na nějakém letním táboře s ostrahou. Herecké výkony zejména T.Robbinse a M.Freemana považuji za jedny z nejlepších, které dusud oba herci předvedli. Vše pak podtrhuje vybroušený děj do těch nejmenších detailů. No a ten konec? No řekněte....Kdo z Vás by čekal, že nás Andy takhle převeze?