Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Viděl jsem různé westerny a moc mě nebavily. Tohle je ale film z jiného světa. Výtvarné pojetí, hudba, humor, podraz na podraz, všechno to tam je. 4,5*

Nuda v Brně (2003)

Použít scénu z televizní soutěže Pyramida jako druhý plán, kdy soutěžící hádají stupidní slovo na čtyři písmena, to je i po letech svěží vánek v české kinematografii.

Tajemství staré půdy (1984)

První polovinu filmu doporučuji shlédnout na rychlost převíjení 1,5 ve druhé se zvládnete orientovat už i v trojnásobné rychlosti. Dialogy jsou neuvěřitelně papírové a český dabing hyper-koretktně mluvících dětí působí jako nějaký rafinovaný vtip na Rychlé šípy. Kdyby to bylo ještě o něco horší, vlastně je to docela vtipné.

Akce Bororo (1972)

Scénář logicky jakž takž drží pohromadě, skvělá a dobře napsaná je postava astronoma Burgera (Brodský), která vypadá, jako kdyby do tohoto filmu omylem zabloudila z nějakého dobrého snímku. Celkově je film ale bohužel utahaný a ke dnu ho táhnou zlí západní špioni a neuvěřitelně nesympatický macho hlavní hrdina. Hudba skvělá. Pokud Otakar Fuka a mimozemšťané, tak raději "Kam zmizel kurýr".

Temné slunce (1980) odpad!

Nesmyslný děj, uhozené dialogy, prkenní herci, logické chyby -- a to celé navíc jako agitka. Nevím, co je na tomhle filmu dobře. Asi to, že má jen 133 minut.

Renesance (2006)

Sci-fi noir o drsném detektivovi, který řeší svůj poslední velký případ. Vizuálně skvělé, i když kvůli tajemné hře světel, stínů a počítačových sci-fi vymyšleností není občas poznat, kdo je kdo a která postava právě vešla do místnosti. Závěrečná nečekaná pointa přidává hvězdičku.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Tohle je z těch filmů, kde sledujete všední život hlavního hrdiny a deset minut před koncem si pro vás přijde dojemná pointa. Je vždycky ošemetné je hodnotit. DiCaprio hraje skvěle, člověka baví na to koukat, ale že by vás ten příběh táhl k závěru, to se zrovna říct nedá.

Stůj při mně (1986)

Líbí se mi ta špatně popsatelná atmosféra klukovského přátelství, kdy všechno něco znamená, sliby se dávají jen vážně, každou chvíli jste rozhádaní a usmiřujete se, a chtěli byste tomu druhému říct, že pro vás něco znamená, ale nemůžete, protože by o vás, řekl, že jste buzna. Škoda, že film nešel tímhle směrem hloub. Stand by me je kdesi na půli mezi filmem o dospívání, filmem o přátelství a filmem o špatných rodinách, ale do ničeho se bohužel nezatne pořádně. Poznámka pod čarou pak je, že dát do filmu "Stand by me" do závěrečných titulků píseň "Stand by me" je normální trestný čin, za který by měl být někdo potrestán!

Americký gangster (2007)

Scházela mi jen o něco odvážnější cesta do hloubky celého toho komerčního tématu o tom, jak peníze hýbou světem, a jak si každý musíme vybrat, jestli chceme být někdo nebo nikdo.

Sedm (1995)

Cesta přes jednotlivé vraždy mi nepřišla tak epochální a skvěle temná, jak slibovaly recenze. Pointa ano.